Προς το περιεχόμενο

παράπονα προς την ομάδα διαχείρισης


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα 

 

 

Πρόσφατα είχα μια συναλλαγή με ένα μέλος το οποίο δεν είναι πλέον ενεργό χθες επικοινώνησα  με την ομάδα διαχείρισης και τους εξηγούσα ότι με το συγκεκριμένο μέλος έχουμε συναλλαγή σε εξέλιξη και ότι το insomnia είναι ο μονός τρόπος επικοινωνίας. Καθώς ότι το συγκεκριμένο μέλος έχει πολλά αντικείμενα δικά μου τα οποία τα είχα στείλει για επισκευή, (επειδή είχαμε ξανά συνεργαστεί και βεβαία αξιόπιστος και πολύ κάλος στην δουλεία του τον ξανά επέλεξα ) επειδή δεν είχα όμως την διεύθυνση του μόνο ένα όνομα και μια πόλη ζήτησα από το nsomnia να βοηθήσει να επικοινωνήσω μαζί του αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση ούτε θετική ούτε αρνητική !!!

 

Πρόταση μου είναι λοιπόν πριν προχωρήσετε στον αποκλεισμό τον μελών να βεβαιώνεστε ότι δεν υπάρχει συναλλαγή σε εξέλιξη με πιθανή την απώλεια αντικειμένων –χρημάτων και από τις δυο πλευρές . Τελικά το αποκλεισμένο μέλος επικοινώνησε μαζί μου σήμερα καθώς και εγώ χρεώθηκα από την μεριά μου στις εταιρίες εύρεσης τηλεφώνων ψάχνοντας όλα τα καταστήματα που κάνουν επισκευές στην συγκεκριμένη πόλη .

 

** θα ήθελα επίσημη απάντηση από την ομάδα διαχείρισης .

ευχαριστώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σορυ για να καταλάβω .. τι ακριβώς ζητας ?

να μπορεί ο καθενας να βρίζει  εδω τα αλλα μελή και τους διαχειριστές αλλά αν εχει ανοιχτές συναλλαγές μαζι σου να μην τον μπαναρουν ??

 

γιατί το να σου δωσουν οποιαδήποτε πληροφορία για οποιοδήποτε μέλος απαγορεύεται ρητά !!

αν εσύ με τον οποιοδήποτε ξεκινάς αγοροπωλησίες δεν αλλάζεις απο την πρώτη στιγμη τηλ τοτε δεν σου φταίει κανείς

 

τι να πω  ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σορυ για να καταλάβω .. τι ακριβώς ζητας ?

να μπορεί ο καθενας να βρίζει  εδω τα αλλα μελή και τους διαχειριστές αλλά αν εχει ανοιχτές συναλλαγές μαζι σου να μην τον μπαναρουν ??

 

γιατί το να σου δωσουν οποιαδήποτε πληροφορία για οποιοδήποτε μέλος απαγορεύεται ρητά !!

αν εσύ με τον οποιοδήποτε ξεκινάς αγοροπωλησίες δεν αλλάζεις απο την πρώτη στιγμη τηλ τοτε δεν σου φταίει κανείς

 

τι να πω  ..

To θέμα είναι σοβαρό, και έχει ξανασυμβεί.

 

Αν δεν θες να κάνεις κάτι, μην γράφεις αδειάζοντας την χολή σου.

 

Φιλικά :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και ας φανώ κακός...

 

Δλδ. φταίει η ομάδα διαχείρισης για το ότι εσύ κάνεις με λάθος τρόπο τις συναλλαγές σου??

 

Λες ότι έστειλες κάτι πράγματα στο αποκλεισμένο μέλος έχοντας μόνο όνομα και πόλη. Δλδ. πως τα έστειλες για να τα παραλάβει??

 

π.χ. Γιώργος Νικολάου, Θεσσαλονίκη??

 

Να υποψιαστώ με ΚΤΕΛ. Αντε και τα έστειλες με ΚΤΕΛ, μετά πως τον πλήρωσες?? (την 1η φορά που συνεργαστήκατε)...

 

Δλδ. αντί απο την πρώτη φορά να ζητήσεις στοιχεία επικοινωνίας (Όνομα, τηλέφωνο, διεύθυνση, κλπ.) σου φταίει η διαχείριση για το ότι τον έχει μπανάρει και δεν μπορούσες να τον βρεις...

 

SERIOUSLY, βλέπεις κάτι λάθος απο την μεριά τους και όχι ΟΛΑ τα δικά σου λάθη???


To θέμα είναι σοβαρό, και έχει ξανασυμβεί.

 

Αν δεν θες να κάνεις κάτι, μην γράφεις αδειάζοντας την χολή σου.

 

Φιλικά :)

 

Δεν νομίζω ότι λέει κάτι λάθος και ο φίλος απο πάνω. Εγώ όταν συναλλάσομαι με κάποιον πρώτα ζητάω στοιχεία. Αν είναι να βασίζομαι σε κάθε site / forum για να βρω μετά κάποιον, ζήτω που καήκαμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σορυ για να καταλάβω .. τι ακριβώς ζητας ?

να μπορεί ο καθενας να βρίζει  εδω τα αλλα μελή και τους διαχειριστές αλλά αν εχει ανοιχτές συναλλαγές μαζι σου να μην τον μπαναρουν ??

 

γιατί το να σου δωσουν οποιαδήποτε πληροφορία για οποιοδήποτε μέλος απαγορεύεται ρητά !!

αν εσύ με τον οποιοδήποτε ξεκινάς αγοροπωλησίες δεν αλλάζεις απο την πρώτη στιγμη τηλ τοτε δεν σου φταίει κανείς

 

τι να πω  ..

 

 

Εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και ας φανώ κακός...

 

Δλδ. φταίει η ομάδα διαχείρισης για το ότι εσύ κάνεις με λάθος τρόπο τις συναλλαγές σου??

 

Λες ότι έστειλες κάτι πράγματα στο αποκλεισμένο μέλος έχοντας μόνο όνομα και πόλη. Δλδ. πως τα έστειλες για να τα παραλάβει??

 

π.χ. Γιώργος Νικολάου, Θεσσαλονίκη??

 

Να υποψιαστώ με ΚΤΕΛ. Αντε και τα έστειλες με ΚΤΕΛ, μετά πως τον πλήρωσες?? (την 1η φορά που συνεργαστήκατε)...

 

Δλδ. αντί απο την πρώτη φορά να ζητήσεις στοιχεία επικοινωνίας (Όνομα, τηλέφωνο, διεύθυνση, κλπ.) σου φταίει η διαχείριση για το ότι τον έχει μπανάρει και δεν μπορούσες να τον βρεις...

 

SERIOUSLY, βλέπεις κάτι λάθος απο την μεριά τους και όχι ΟΛΑ τα δικά σου λάθη???

 

Δεν νομίζω ότι λέει κάτι λάθος και ο φίλος απο πάνω. Εγώ όταν συναλλάσομαι με κάποιον πρώτα ζητάω στοιχεία. Αν είναι να βασίζομαι σε κάθε site / forum για να βρω μετά κάποιον, ζήτω που καήκαμε...

τα είχα αλλά έχασα το κινητό μου και μαζί και αυτά και δεν ζήτησα σε καμιά περίπτωση να δώσουν τηλέφωνο η email απλά να επικοινωνήσουν μαζί του δίνοντας τα δικά μου στοιχειά κατά απέτιση δίκια μου βεβαία αλλά με αγνόησαν είχα ξανά συνεργαστεί με το συγκεκριμένο μέλος και ήταν άψογος μετά από πολύ καιρό χάλασε το κινητό μου και του το έστειλα καθώς και κάποια αλλά πράγματα και έτυχαν όλα μαζί έχασα το κινητό μου και τον banαραν αλλά τουλάχιστον εάν είχε ενδιαφερθεί κάποιος ακόμα και αρνητικά δεν θα το έκανα θέμα απλά με αγνόησαν και δυο μέρες εγώ προσπαθούσα να βρω ένα Δημήτρη σε μια πόλη μερικών χιλιάδων ευτυχώς δηλαδή που το άτομο ήταν εντάξει!! Και πιο πολύ δεν το κάνω για να θίξω την ομάδα διαχείρισης αλλά για να θέσω ένα σοβαρό ζήτημα που μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα και ο λόγος που δεν το έβαλα στην ενότητα προτάσεις για το site είναι ότι ήθελα να μην περάσει στα ψηλά γράμματα αλλά να ενδιαφερθούν όλοι( μέλη και διαχείριση)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου και ας φανώ κακός...

 

...

Δεν λέω, μερικοί δεν δίνουν τηλέφωνα εύκολα. Και εγώ πάντα τηλέφωνο δίνω και απαιτώ, απλά μερικές φορές ξεφεύγει.

 

Δεν είχα πρόβλημα τόσο με το περιεχόμενο του μηνύματος, όσο με τον τρόπο, αλλά θα μου πεις γιατί επιμένεις να διαβάζεις τα ignore list, περιέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι σοβαρό, και έχει ξανασυμβεί.

 

Αν δεν θες να κάνεις κάτι, μην γράφεις αδειάζοντας την χολή σου.

 

Φιλικά :)

Το να κάνεις παράθεση τα μηνύματα κάποιου, μόνο και μόνο για να ασχοληθεί μαζί σου, χωρίς να έχεις τίποτα απολύτως να πεις είναι το λιγότερο φαιδρό!!

 

Φιλικά

~~~~~

Φίλε safis μην ασχολείσαι, τσάμπα κόπος και χρόνος πεταμένος στα σκουπίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το να κάνεις παράθεση τα μηνύματα κάποιου, μόνο και μόνο για να ασχοληθεί μαζί σου, χωρίς να έχεις τίποτα απολύτως να πεις είναι το λιγότερο φαιδρό!!

Φιλικά
~~~~~
Φίλε safis μην ασχολείσαι, τσάμπα κόπος και χρόνος πεταμένος στα σκουπίδια..

Με λες φαιδρό που σου είπα ότι παρόλο που το νόημα του κειμένου σου ήταν σωστό, το έγραψες άκομψα?

Ναι, κακώς ασχολούμαι, το ξέρω, εξάλλου ευτυχώς μερικοί μόνο στην ενότητα μπλα-μπλα μένουν :)

 

 

 

Φίλε TS, δύσκολα θα υπάρξει επίσημη απάντηση καθώς η συντονιστική ομάδα (υποστηρίζει ότι) δεν έχει πρόσβαση στα π.μ για να γνωρίζει (και γιατί να την νοιάζει ως ένα σημείο) αν υπάρχει συναλλαγή σε εξέλιξη.

Αυτό πιστεύω. :)

 

Κατα τα άλλα πάντα τηλέφωνο απο τα πρώτα μηνύματα, αν δεν δίνει, είναι ύποπτο εξάλλου ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με λες φαιδρό που σου είπα ότι παρόλο που το νόημα του κειμένου σου ήταν σωστό, το έγραψες άκομψα?

Ναι, κακώς ασχολούμαι, το ξέρω, εξάλλου ευτυχώς μερικοί μόνο στην ενότητα μπλα-μπλα μένουν :)

 

 

 

 

 

 

Στο πρώτο σου μήνυμα που κάνεις παράθεση το δικό μου (στο μήνυμα δηλαδή που απάντησα) δεν λες απολύτως τίποτα, ούτε οτι εχω δίκιο ούτε τίποτα,  λες μόνο οτι βγάζω χολή και τίποτε άλλο (και ας είναι σωστά αυτά που λεω όπως παραδέχεσαι παρακάτω) ενα μήνυμα δηλαδή άκυρο, κακοπροαίρετο γεμάτο εμπάθεια , με μόνο σκοπό να με κάνει να ασχοληθώ μαζί σου,κάτι που το χεις ανάγκη όπως φαίνεται ! μερικοί κάλο θα ηταν να μην μπαίνατε ούτε στο μπλα μπλα ούτε πουθενά αλλά οκ σας ξέρουμε και σας αποφεύγουμε όσο μπορούμε.. End of story

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο πρώτο σου μήνυμα που κάνεις παράθεση το δικό μου (στο μήνυμα δηλαδή που απάντησα) δεν λες απολύτως τίποτα, ούτε οτι εχω δίκιο ούτε τίποτα,  λες μόνο οτι βγάζω χολή και τίποτε άλλο (και ας έχω δίκιο σε αυτα που λεω όπως παραδέχεσαι παρακάτω) ενα μήνυμα δηλαδή άκυρο, κακοπροαίρετο γεμάτο εμπάθεια , με μόνο σκοπό να με κάνει να ασχοληθώ μαζί σου,κάτι που το χεις ανάγκη όπως φαίνεται ! μερικοί κάλο θα ηταν να μην μπαίνατε ούτε στο μπλα μπλα ούτε πουθενά αλλά οκ σας ξέρουμε και σας αποφεύγουμε όσο μπορούμε.. End of story

 

 

 

 Άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα περισσότερο για να κάνω μια πρόταση σχετικά με ένα θέμα που αντιμετώπισα και πιθανόν να το αντιμετοπισουν κι άλλοι δεν είχα καμιά πρόθεση να δημιουργήσω διενέξεις μεταξύ μελών άλλα προσωπική μου άποψη είναι εάν πιστεύεις ότι σου απάντησε για να ασχοληθείς μαζί του (πράγμα που δεν νομίζω)  εσύ γιατί το συνεχίζεις ?? παιδιά ας μείνουμε στο θέμα και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάποιοι είναι εριστικοί και προκλητικοί μόνο για να ασχολούνται μαζί τους!

 

στο θεμα σου τωρα σου ειπα την γνωμη μου εξ αρχής , θεωρω πως όταν εχεις σκοπό να κάνεις την οποιαδήποτε συναλλαγή, το να ανταλλάξεις τηλ το θεωρώ αυτονόητο !

οτιδήποτε αλλο ζητάς απο τους διαχειριστές δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει, τι ακριβώς θα ηθελες να κάνουν δηλαδή ?? πριν αποκλείσουν καποιον να τσεκάρουν τις αγγελίες του ?

 

τέλος πάντων καλη συνέχεια και σου εύχομαι να βρεις τις απαντήσεις σου .,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω πως θα μπορούσε να έχει ανάμιξη η διαχείριση. Το μέλος το διαγράψανε για κάποιο λόγο και προφανώς δεν ασχολούνται απο 'κει και πέρα. Ούτε να στείλουν σε αυτόν ότι κάποιος τον ψάχνει ούτε να δώσουν το δικά του στοιχεία σε σένα το βλέπω λογικό.

 

Δε νομίζω να χανόσασταν πάντως, ειδικά αν είναι αξιόπιστος. Το πολύ πολύ θα επικοινωνούσε μαζί σου από ένα νέο προφίλ :)

 

Στοιχεία επικοινωνίας καλό είναι να ζητάμε από την αρχή πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω πως θα μπορούσε να έχει ανάμιξη η διαχείριση. Το μέλος το διαγράψανε για κάποιο λόγο και προφανώς δεν ασχολούνται απο 'κει και πέρα. Ούτε να στείλουν σε αυτόν ότι κάποιος τον ψάχνει ούτε να δώσουν το δικά του στοιχεία σε σένα το βλέπω λογικό.

 

Δε νομίζω να χανόσασταν πάντως, ειδικά αν είναι αξιόπιστος. Το πολύ πολύ θα επικοινωνούσε μαζί σου από ένα νέο προφίλ :)

 

Στοιχεία επικοινωνίας καλό είναι να ζητάμε από την αρχή πάντως!

εγώ όμως δυο μέρες δεν γνώριζα εάν αυτός θα επικοινωνούσε μαζί μου  και δεύτερον η ομάδα διαχείρισης μπορεί να επικοινωνήσει με όλα τα μέλη αποκλεισμένα και μη !!! σε καμιά περίπτωση δεν θα ζητούσα προσωπικά δεδομένα από ένα μέλος χωρίς την συγκατάθεση του αλλά εγώ ζήτησα να που παραπέμψει τα δικά μου στοιχειά για να έχουμε μια άμεση επικοινωνία !!

 

επειδή το θέμα κουράζει ευχαριστώ όλους όσους έγραψαν την άποψη τους !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...