Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανανεώνει τις σειρές XPS και Precision που έρχονται με προεγκατεστημένα τα Ubuntu


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, εχεις δικιο..

Ουπς..αυτο τι ειναι?

screenshotfrom2016-03-1422-09-20.png

Φαινομενο ειναι, να εισαι Τεχνολογικα Αναλφαβητος και να το παιζεις οτι δεν εισαι, εν ετει 2016.

Κριμα..

Φαινομενο ειναι επισης, να μην καταλαβαινεις τη διαφορα μεταξυ Λειτουργικου επι πληρωμη, με παγκοσμια υποστηριξη απο το γκετο των Harware Vendors και Λειτουργικου που ειναι Δωρεαν και Ανοιχτου Κωδικα, με υποστηριξη απο μια παγκοσμια κοινοτητα, και να τα συγκρινεις αυθαιρετα, με τα ιδια μετρα και σταθμα.

Τα λεμε.. ;)

 

 

 

 

 

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινή μου αποψη νομίζω οτι αυτο ήταν απλα μια κίνηση για να γλιτώσει ο χρήστης το κόστος αγοράς των Windows.Η Dell μπορεί να υπολόγισε ότι οποιοσδήποτε χρήστης θέλει να αγοράσει λαπτοπ με linux θα είναι και στην θέση να κάνει και μια εγκατάσταση(εστω dual boot) Windows.Αν δεις ομως το κόστος αγοράς κάτι παει λάθος με τη λογική μου,κανονικά θα το κοστολογούσε τουλαχιστον 300 δολλαρια ποιο κάτω απο τις υπάρχουσες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το φαινομενο με τη dell και τα ubuntu γυροφερνει,νομιζω οτι θα παρουμε γευση απο ubuntu touch και ισως κανενα τηλεφωνο απο dell  το να τα βαζει προεγκατεστημενα τα ubuntu στην xps σειρα ειναι αξιοπεριεργο,βλεπουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβο με δωρεάν λειτουργικό που σημαίνει ότι πληρώνεις μόνο το υλικό του υπολογιστή, κατά τα άλλα υπάρχουν προτάσεις με 300 ευρώ που ικανοποιούν με το παραπάνω και μπορείς να αλλάξεις ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...