Προς το περιεχόμενο

Κατάθεση σε ΑΤΜ - τι ισχύει;


DonScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απορία μου είναι πρακτικά, εάν καταθέσω σε ΑΤΜ στην Εθνική τα λεφτά θα τα έχω άμεσα διαθέσιμα για online αγορές; Ή θα υπάρχει χρόνος μέχρι να θεωρηθούν διαθέσιμα (valeur);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα το μηχάνημα αν είναι με φάκελο θα πρέπει να περιμένεις μεχρι την επόμενη μέρα (ή αν εχεις παει πρωι μεχρι το απόγευμα )

αν ειναι χωρίς φάκελο αμέσως  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταθέτεις με φάκελο, σε 1 ΕΡΓΑΣΙΜΗ. Δηλαδή αν τα κατάθεσες την περασμένη Παρασκευή, θα τα δεις αύριο Τρίτη (ΣΚ και Καθαρά Δευτέρα δεν είναι εργάσιμες).

 

Αν καταθέτεις απευθείας μετρητά (με αναγνώριση χαρτονομισμάτων), αμέσως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κάνω κατάθεση με ΧΩΡΙΣ φάκελο μπορώ να τα χρησιμοποιήσω άμεσα.

ΙΣχύει αυτό αλλά για καθορισμένα atm που δεχονται μετρητα. Το τονίζω γιατί εχω ακουσει ιστορίες που πήγαιναν σε κλασσικά atm και έβαζαν χρήματα χύμα και κάθονταν την επομενη ο υπάλληλος και προσπαθούσε να βγάλει άκρη ποιος ειναι ο στόκος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Το γράφουν. Άσε που νομίζω ότι δεν θα γινόταν η κατάθεση αν ήθελε φάκελο και τα έβαζες χύμα!

 

Πάντως είναι σωστοί! Θυμήθηκα μια φορά που έβαλα παραπάνω από όσα έγραψα και με πήραν τηλέφωνο και μου το είπαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on line αγορες, πως, με τι και απο που? σε ρωτάω για να μην κανεις αδικα τον κοπο

Έλεγα από ένα Ευρωπαϊκό site, το yugiohcardmarket. Ξέρω ότι πρακτικά έχουμε CC αλλά νόμιζα ότι αφού άνοιξε το Amazon - κάτι τέτοιο είδα νομίζω - ότι τα Ευρωπαϊκά καταστήματα είναι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...