Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο οτε και δίνει voip και msan εναλλακτικά, ξερει κάνεις τι είναι αυτό το msan και πως δουλευει ?

msan μαλλον εννοουν το tdm

msan ξερω αυτα.

https://www.itm-group.com/web/fileadmin/itm/datenblaetter/NSN/hiX-56xx.pdf

http://arshadcader.blogspot.gr/2011/10/msan-dslam.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????οι αποσυνδεσεις δεν εχουν σχεση αν εχεις tdm η voip εκτος αν δεν μπορεις να φτιαξεις την καλωδιωση σωστα μεσα στο σπιτι.

ισα που ειναι καλυτερο να εχεις voip ωστε να μην περναει ταση πανω απο την γραμμη να μην υπαρχει spltter card στο αστικο κεντρο και παει λεγοντας.


Απο τον οτε  μου είπαν οτι αν έχεις πολλές αποσυνδέσεις στο γυρίζουν σε tdm τηλεφωνία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν εχεις voip δεν θα συνδεεται το ρουτερ πως θα εχεις ιντερνετ 

α μια ερωτηση to token tou αριθμου τι ειναι του τηλεφωνικου αριθμου


πάντως εγω που έχω vdsl 50 kai voip τηλεφωνία μια χαρά ευχαριστημένος είμαι και ρουτερ εχω to speedport w724v type ci

poulinos μπορεις σε παρακαλω να μπεις στο νεο θεμα πουανοιξα Πρόβλημα CYTA 2play

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν εχεις voip δεν θα συνδεεται το ρουτερ πως θα εχεις ιντερνετ 

α μια ερωτηση to token tou αριθμου τι ειναι του τηλεφωνικου αριθμου

πάντως εγω που έχω vdsl 50 kai voip τηλεφωνία μια χαρά ευχαριστημένος είμαι και ρουτερ εχω to speedport w724v type ci

poulinos μπορεις σε παρακαλω να μπεις στο νεο θεμα πουανοιξα Πρόβλημα CYTA 2play

η tdm παιζει ασχετα με το internet.to voip παιζει πανω απο το ιντερνετ.οποτε αν εχεις ιντερνετ απλα απο το ρουτερ δινεις τηλεφωνια.επισης αν θελει ο παροχος μπορει να σου δωσει voip τηλεφωνια αλλα χωρις να σου δωσει προσβαση στο ιντερνετ.αφηνει μονο το pvc της τηλεφωνια να  περασει απο το adsl και οχι του ιντερνετ.

token αριθμου δεν ξερω.εκτος αν εννοεις βροχο που ειναι ενας μοναδικος αριθμος για καθε γραμμη για να ξερει ο οτε ποιος ειναι ο πελατης.γιατι ο οτε δεν μπορει να ξερει τι νουμερο εχεις δωσει εσυ οποτε εκει υπαρχει αριθμος βροχου.μπορει να ειναι δυο μορφων ειτε σε στυλ 21β 1232312 ειτε 210 1232312.οταν παιρνεις απο το kv οπως εισαι ειναι δυσκολο να εχεις προβλημα.απλα κοιτα που και που για τα firmware updates για το ρουτερ.απλα το κακο ειναι οτι εσυ δεν μπορεις να αλλαξεις ρουτερ λογω voip.μπορεις μονο να βαλει ρουτερ πριν απο το vds router του οτε αλλα δεν μπορεις να καταργησεις τελειως το speedport γιατι θα χασεις την τηλεφωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...