Προς το περιεχόμενο

Raspberry Pi Insomnia Community


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δουλευει σε Windows pc. Στο raspbian εκανα update και upgrade αλλα παλι τα ίδια. Δοκιμασα άλλο ασυρματο και δουλευει μια χαρα.Δοκιμασα και ενσύρματο με αντάπτορα ps2 σε usb αλλά και αυτό δεν δουλευει. Δεν είναι σε usb hub.

 

Βαλε στο pi μια αλλη διανομη τοτε. Οι ανταπτορες απο ps2 σε usb ειναι απο τις μεγαλυτερες hardware μουφες. Δεν εχω δει κατι που να δουλευει τοσα χρονια, σε αντιθεση με το αναποδο. 

 

Ερώτηση: Το αγόρασα μαζί με ένα ασύρματο πληκτρολογιάκι, καθαρά για youtube. Τι να του βάλω μόνο για youtube?

 

Μια διανομη που να εχει kodi για frontend, πχ libreelec, openelec, osmc κλπ, και στο kodi το προσθετο του youtube. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αξίζει rpi3 στα 30€, ε;

Ένας συνάδελφος μου το πουλάει τόσο, μαζί με θήκη απ' όσο μου είπε.

 

Κατεβαστήρι, media player/server και γενικώς server για να πετάω πράγματα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει rpi3 στα 30€, ε;

Ένας συνάδελφος μου το πουλάει τόσο, μαζί με θήκη απ' όσο μου είπε.

 

Κατεβαστήρι, media player/server και γενικώς server για να πετάω πράγματα μέσα.

Τέτοια τιμή βγαίνει σε προσφορά από γνωστά κινέζικα μαγαζιά. Αν το θέλεις άμεσα νομίζω είναι καλή τιμή. Φρόντισε απλά να βρεις "σωστό" φορτιστή (mah, Watt).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σήμερα τελικά, είναι μαζί με την official θήκη και μια δεύτερη θήκη σε περίπτωση που θέλω να βάλω οθόνη (touchscreen). :D

Έχετε να προτείνεται κάποιο φορτιστή ή ίσως κάποιο έμπιστο μαγαζί με τον αυθεντικό φορτιστή;

 

Από microsd μάλλον θα πάρω κάποια EVO της samsung αλλιώς κάποια sandisk extreme, δεν νομίζω να χρειάζομαι πολύ χώρο ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σήμερα τελικά, είναι μαζί με την official θήκη και μια δεύτερη θήκη σε περίπτωση που θέλω να βάλω οθόνη (touchscreen). :D

Έχετε να προτείνεται κάποιο φορτιστή ή ίσως κάποιο έμπιστο μαγαζί με τον αυθεντικό φορτιστή;

 

Από microsd μάλλον θα πάρω κάποια EVO της samsung αλλιώς κάποια sandisk extreme, δεν νομίζω να χρειάζομαι πολύ χώρο ούτως ή άλλως.

Αν εννοείς γνωστό μαγαζί τότε έχει το e-Shop με 11,90 ( official power supply εννοείτε ). Μόλις θα δείς τι υποστήριξη έχει από λειτουργικά συστήματα ίσως αλλάξεις γνώμη για τον αποθηκευτικό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω τι υποστήριξη έχει, θέλω να κάνω συγκεκριμένα πράγματα,

Torrent/media player (υπάρχει σκληρος δίσκος 3TB για αποθήκευση των αρχείων) και ίσως serverάκι αν γίνετα ταυτόχρονα (να πετάω αρχεία από οποιαδήποτε συσκευή). Πιστεύω ότι θα μου φτάσουν τα 16gb (τουλάχιστον για τα δύο πρώτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να επιλέξω τότε ή θα κατεβάζω torrent ή θα βλέπω σειρές/ταινίες; Αν τα κάνω ταυτόχρονα υποθέτω θα έχω κολλήματα στην ταινία/σειρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...