Προς το περιεχόμενο

Raspberry Pi Insomnia Community


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, george1551 είπε

ούτε έμενα τις κόβει επικουρικά στο pc εχω στον Firefox ublock origin και δεν περνάει τίποτα στο κινητό και στην smart tv γίνετε ο κακός χαμός στο you tube

ναι ρε γαμωτο... βαζω λιγο youtube ακουω καμια ροκια και ξαφνικα παιζει κλαρινα, γιατι ειδα οτι παιζει και τραγουδια σε στυλ διαφημισης...και αρχιζει και μου σπαει τα νευρα πολυ ...παρα πολυ ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

βάλτε τους dns του adguard

176.103.130.130

176.103.130.131

αυτα τα βαζεις καπου στο pihole? αν ναι που; μηπως και δουμε ασπρη μερα και δεν σπασω την τηλεοραση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, verylife78 είπε

ναι ρε γαμωτο... βαζω λιγο youtube ακουω καμια ροκια και ξαφνικα παιζει κλαρινα, γιατι ειδα οτι παιζει και τραγουδια σε στυλ διαφημισης...και αρχιζει και μου σπαει τα νευρα πολυ ...παρα πολυ ομως

τα τραγούδια διαφημίσεις δεν τις κόβει :(  σε android συσκευές πάντως μία καλή λύση είναι το youtube vanced

Μόλις τώρα, Spect~ είπε

αυτα τα βαζεις καπου στο pihole? αν ναι που; μηπως και δουμε ασπρη μερα και δεν σπασω την τηλεοραση

ναι στα settings -> dns -> custom

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Daredevil είπε

βάλτε τους dns του adguard

176.103.130.130

176.103.130.131

θα τα βαλω το μεσημερι που θα παω σπιτι και θα ξαναγραψω !!! αν ηταν τοσο απλο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχέση έχει το ad guard dns? ουσιαστικά το pi hole κάνει οτι και το adguard dns, δεν υπάρχει λόγος να τον χρησιμοποιείτε αν έχετε pi hole στημένο. οι διαφημίσεις στο youtube δουλεούουν τελείως διαφορετικά και δεν μπορεί να τις πιάσει κανένα είδος ad blocking που στηρίζεται στο dns resolving.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, haris013 είπε

τι σχέση έχει το ad guard dns? ουσιαστικά το pi hole κάνει οτι και το adguard dns, δεν υπάρχει λόγος να τον χρησιμοποιείτε αν έχετε pi hole στημένο. οι διαφημίσεις στο youtube δουλεούουν τελείως διαφορετικά και δεν μπορεί να τις πιάσει κανένα είδος ad blocking που στηρίζεται στο dns resolving.

το pi hole λειτουργει με δύο τρόπους κάνει block μέσα από λίστες και μέσω dns resolvers ,  μάλιστα default αν  δεν κάνω λάθος έχει τους cloudflare (1.1.1.1) . Καμία λίστα που υπάρχει δεν μπορεί να φτάσει τα εκάστοτε dns blockers,  μπορείς να το δεις και στα στατιστικά τι μπλοκάρει ο κάθε τρόπος, το μεγάλο προτέρημα του pihole είναι το dns caching στην ουσία. Οι διαφημίσεις του youtube είναι όντως pain in the @@#

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το pi hole λειτουργει με δύο τρόπους κάνει block μέσα από λίστες και μέσω dns resolvers ,  μάλιστα default αν  δεν κάνω λάθος έχει τους cloudflare (1.1.1.1) . Καμία λίστα που υπάρχει δεν μπορεί να φτάσει τα εκάστοτε dns blockers,  μπορείς να το δεις και στα στατιστικά τι μπλοκάρει ο κάθε τρόπος, το μεγάλο προτέρημα του pihole είναι το dns caching στην ουσία. Οι διαφημίσεις του youtube είναι όντως pain in the @@#

Σε αυτό συμφωνώ, νόμιζα ότι προτάθηκε η λύση του ad guard dns ως τροπος για να γίνουν μπλοκ οι διαφημησεις του YouTube. My bad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haris013 είπε

Σε αυτό συμφωνώ, νόμιζα ότι προτάθηκε η λύση του ad guard dns ως τροπος για να γίνουν μπλοκ οι διαφημησεις του YouTube. My bad.

με το pihole έτσι στημένο στο mibox s πχ έχω καταφέρει να έχω στις διαφημίσεις του youtube ένα μικρό black κενο video στην αλλαγή των videos. Στα μεγάλα videos που είναι τραγούδια (ατάλαντων :P ) δεν δουλέυει :( . Σε pc  οποιοδήποτε adblocker τις βγάζει όλες και όπως είπα πιο πάνω στις android συσκευές (δυστυχώς όχι στο android tv) το youtube vanced κάνει θάυματα (στην ουσία σου δίνει ότι και το premium :) ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα την προσθηκη των DNS του adguard

Εχω να πω ... Οτι κοπηκαν σε μεγαλο βαθμο οι διαφημισεις στο Youtube...παιζει μια στην αρχη και μετα απο 1 ωρα ακουσα αλλη μια.

Καλα παμε. Αν κλειστουμε ολοι στα σπιτια μας θα ενημερωσω πως παει σε ενα 24ωρο

Παιδια υπομονη και να πλενεστε καλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, verylife78 είπε

Λοιπον μετα την προσθηκη των DNS του adguard

Εχω να πω ... Οτι κοπηκαν σε μεγαλο βαθμο οι διαφημισεις στο Youtube...παιζει μια στην αρχη και μετα απο 1 ωρα ακουσα αλλη μια.

Καλα παμε. Αν κλειστουμε ολοι στα σπιτια μας θα ενημερωσω πως παει σε ενα 24ωρο

Παιδια υπομονη και να πλενεστε καλα

με επεισες για δοκιμή, το δοκιμάζω και βλέπουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...