Προς το περιεχόμενο

Η Nike θα κυκλοφορήσει παπούτσια με αυτόματο σφίξιμο κορδονιών


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off topic mode: OFF

 

By the way 

Πιστέυω οτι η Nike άργησε πάρα πολύ!

Τα παπούτσια Nike με αυτόματα κορδόνια που βλέπουμε στο Back to the future ήταν το 2015

Ως publicity stunt και μόνο θα μπορούσαν να προετοιμαστούν χρόνια πριν και να παρουσιάσουν 2-3 μοντέλα πέρσι.

Η ίδια τα έσκασε για να διαφημιστεί ως καινοτόμα εταιρία του μέλοντος στην ταινία και έκανε τον κόπο να σχεδιάσει ένα ζευγάρι για τα γυρίσματα.

Μετά απο όλλα αυτα τα χρόνια θα μπορούσε να εκμεταλευτεί την ίδια της την διαφήμιση και να παρουσιάσει τον εαυτό της ως όντως η καινοτομα εταιρία του μέλλοντως.

 

Μου φάινεται οτι πολύ απλά το ξέχασαν και τους το θύμησε το Internet οταν έφτασε η ημερομηνία που o Marty ταξίδεψε στο μέλλων, πλέον παρελθόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για οσους είναι της γενιάς του "back το the future" επιτέλους ήρθε η στιμγή να νιώσουμε σαν τον Marty!! Επόμενο βήμα το hoverboard!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H NIKE αντι να βγαζει βλακιες ας κοιταξει να βγαλει κανενα παπουτσι με τεχνολογια της προκοπης, που την εχει κανει σκονη η asics

 

μια χαρά παπούτσια βγάζει Pegasus και Vomero είναι εξαιρετικά για τρέξιμο και φυσικά πολύ πιο όμορφα αισθητικά από τα asics, δύο φορές έχω πάρει asics και τις δύο φορές σκιστηκαν στο 6μηνο (κατάφερα να πάρω χρήματα πίσω βέβαια), το gel μαλιστα δεν υπάρχει πάρα μόνο ελάχιστο εντός του παπουτσιού π.χ. σε Nimbus ασχετα αν είναι πολύ ωραία για τρέξιμο δηλαδή την κανουν τη δουλεια τους

 

post-102272-0-54168800-1458301959_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύκειο ..πανεπιστήμιο και ακόμα nike φοράω .Εσύ τι φοράς ; τίποτα τέτοιο ;  :-D

 

ugly%2Bshoes1.jpg

 

 

Προτιμούσα πάντα κάτι τέτοια ...

7113fFynHxL._UX575_.jpg

 

 

Bέβαια δεν προσφέρουν τη μοναδική μυρωδιά των αθλητικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι δρομεας μεγαλων αποστασεων ο εφιαλτης ειναι να σου λυθει το κορδονι χανεις χρονο οποτε ισως κατι τετοιο να ελυνε το προβλημα

ε καλα αμα κανεις ενα καλο κομπο δε νομιζω να εχεις προβλημα...τοσα χρονια πως τρεχουν τοσοι αθλητες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά παπούτσια βγάζει Pegasus και Vomero είναι εξαιρετικά για τρέξιμο και φυσικά πολύ πιο όμορφα αισθητικά από τα asics, δύο φορές έχω πάρει asics και τις δύο φορές σκιστηκαν στο 6μηνο (κατάφερα να πάρω χρήματα πίσω βέβαια), το gel μαλιστα δεν υπάρχει πάρα μόνο ελάχιστο εντός του παπουτσιού π.χ. σε Nimbus ασχετα αν είναι πολύ ωραία για τρέξιμο δηλαδή την κανουν τη δουλεια τους

 

attachicon.gifAsics_Gel_Nimbus_17_39.jpg

Ειχα και asics Nimbus   και nike Pegasus  πρεπει να τα δοκιμασεις για να δεις τις διαφορες και τι σου αρεσει... και τα 2 τα χρησιμοποιω ακομη και 8 χρονια μετα ,ναι εχουν φθορες και σκισιματακια αλλα τη δουλεια τους τη κανουν αψογα και επισης δε νομιζω οτι υπαρχει αλλο παπουτσι που να αντεχει τετοια χρηση τοσα χρονια και να μενει ορθιο...απλα ρεσπεκτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιάν, τη βασικότερη πληροφορία δεν την δίνει το άρθρο, ούτε ως τώρα ρωτήθηκε.

 

Πόσο βάρος έχουν τα παπούτσια;

 

Τα ΝΙΚΕ πολλοί τα παίρνουν γιατί είναι ελαφρυά, αλλά και τους αθλητές τους ενδιαφέρει το βάρος.

Προφανώς, δεν απευθύνονται σε αθλητές!

Έστω και 20gr παραπάνω είναι μεγάλη διαφορά.

Αυτοί που θα τα έπαιρναν λόγω δυσκολίας, αναπηρίας κλπ, προφανώς θα τα έπαιρναν λόγω στυλ, και όχι για τρέξιμο. Απευθύνονται σε όσους αρέσει το στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και asics Nimbus   και nike Pegasus  πρεπει να τα δοκιμασεις για να δεις τις διαφορες και τι σου αρεσει... και τα 2 τα χρησιμοποιω ακομη και 8 χρονια μετα ,ναι εχουν φθορες και σκισιματακια αλλα τη δουλεια τους τη κανουν αψογα και επισης δε νομιζω οτι υπαρχει αλλο παπουτσι που να αντεχει τετοια χρηση τοσα χρονια και να μενει ορθιο...απλα ρεσπεκτ..

 

τα έχω φορέσει και τα δύο τα Pegasus βέβαια είναι μια κατηγορία κάτω, εφάμιλλα των nimbus είναι τα vomero, πάντως εμένα τα Nimbus 16 στους 6 μήνες είχε σκιστεί στην ένωση με τη σόλα δεξί και αριστερό και φυσικά το διχτάκι στο μεγάλο δάχτυλο (το οποίο είναι σύνηθες στα αθλητικα όταν τρέχεις συστηματικά). Εϊναι φυσικά τα asics και ειδικά τα Nimbus πολύ καλά για τρέξιμο η ένσταση μου ήταν στο σχόλιο ότι τα NIKE δεν βγάζουν παπούτσια με τεχνολογία της προκοπής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...