Προς το περιεχόμενο

Sony: Φημολογείται ότι ετοιμάζει το Playstation 4.5 για 4K gaming


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημουν κατοχος του ps2 καποτε και του 3 καθολου και εκανα το σκατο μου παξιμάδι για να πάρω το "τελευταιο" μοντελο της sony πριν ενα μήνα και τώρα ακούω για πιο καινουριο.

 

Πούλημα 200 ευρώ και θα τα φάω όλα σουβλάκια και μπύρες.

 

Και δεν ασχολούμαι ποτε ξανά με κονσόλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ και πολλα αλλα εκατομμυρια ατομα πηγατε και πεταξατε τα λεφτα σας. Δυστυχως ετσι οπως τα λες ειναι για τα παιχνιδια του. Ας σας γινει μαθημα λοιπον. Δεν πας να αγορασεις ποτε κατι στα τυφλα. Ειδες παιχνιδια, τσιμπα. Δεν ειδες, δεν τσιμπας. Απλα ειναι τα πραγματα.

Δυστυχώς έχεις δίκιο... :(

 

Ημουν κατοχος του ps2 καποτε και του 3 καθολου και εκανα το σκατο μου παξιμάδι για να πάρω το "τελευταιο" μοντελο της sony πριν ενα μήνα και τώρα ακούω για πιο καινουριο.

 

Πούλημα 200 ευρώ και θα τα φάω όλα σουβλάκια και μπύρες.

 

Και δεν ασχολούμαι ποτε ξανά με κονσόλα.

Σκέφτομαι να κάνω αυτό ή να το σπάσω την ώρα που δουλεύει και να το κάνω Video στο Youtube.

 

Έχω γίνει σιγά σιγά Apple Hater από φανατικός, μένει τώρα να γίνω και Console Hater...

 

Όπως έλεγα σε ένα φίλο, πλέον παντού κοροϊδία υπάρχει. Από τις κονσόλες, τα κινητά, τα PC, μέχρις και στις φρυγανιές ρε παιδιά. Ναι καλά ακούσατε. 3+1 δώρο και είναι πιο μικρές σε σχέση με μερικά χρόνια πίσω. Εγώ απορώ που δουλεύει το Hardware μετά τη λήξη της εγγύησης. Ειλικρινά.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχεις δίκιο... :(

 

Σκέφτομαι να κάνω αυτό ή να το σπάσω την ώρα που δουλεύει και να το κάνω Video στο Youtube.

 

Έχω γίνει σιγά σιγά Apple Hater από φανατικός, μένει τώρα να γίνω και Console Hater...

 

Όπως έλεγα σε ένα φίλο, πλέον παντού κοροϊδία υπάρχει. Από τις κονσόλες, τα κινητά, τα PC, μέχρις και στις φρυγανιές ρε παιδιά. Ναι καλά ακούσατε. 3+1 δώρο και είναι πιο μικρές σε σχέση με μερικά χρόνια πίσω. Εγώ απορώ που δουλεύει το Hardware μετά τη λήξη της εγγύησης. Ειλικρινά.

 

 

 

Aμα πιανουν τα χερια σου και μπορεσεις να του αλλαξεις μελλοντικα κανα σκληρο η να βαλεις λιγη θερμοαγώγημη στον επεξεργαστη εχει καλως

Αν οχι καποια στιγμη θα μεινει απο βενζινη οπως το κοβω το εργαλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι το έχω κάνει στο PS3 και γι' αυτό δουλεύει ακόμα άριστα. Το καθαρίζω μία φορά το χρόνο.
Στο PS4 ακόμα δεν χρειάζεται γιατί δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι το έχω κάνει στο PS3 και γι' αυτό δουλεύει ακόμα άριστα. Το καθαρίζω μία φορά το χρόνο.

Στο PS4 ακόμα δεν χρειάζεται γιατί δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου.

 

 

Εχει και τιποτα για να παιξεις...?

Εγω το πηρα με το που ηρθε Ελλαδα τα Χριστουγεννα του 2013, και απο τοτε περα απο δυο παιχνιδακια που επαιξα λιγο καθεται και μαζευει σκονη. Μιας και οτι βγαινει και σε PC το παιζω εκει αφου ειναι φθηνοτερο, και επειδη το PS4 με απογητευσε απο τα γραφικα και τις επιδοσεις του. Ο μονος λογος που δεν το εχω πουλησει ειναι επειδη δεν εχω αναγκη τα λευτα και επειδη περιμενω μπας και βγει κανενα παιχνιδι που να αξιζει να παρω.

Για εμενα η εποχη των κονσολων τελειωσε αμεσως μετα το PS2. Πλεον δεν αξιζει να παρεις κονσολα, ουτε καν σαν δευτερο συστημα για exlusives.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ το λιώνω το PS4? Πραγματικά έτσι νοιώθω από αυτά που διαβάζω. Εγώ Batman, Witcher, Division, MGS, Battlefront τα έχω λιώσει.

 

Batman έγραψε 100% το story και σε λίγο και το witcher. Μου έμειναν τα ερωτηματικά του πρώτου expansion.

 

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη κονσόλα και θεωρώ τα βγάζει τα λεφτά της για τη χρήση που της κάνω και απολαμβάνω και τα γραφικά που βλέπω. Μάλλον πρέπει να είμαι 1 στους 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ το λιώνω το PS4? Πραγματικά έτσι νοιώθω από αυτά που διαβάζω. Εγώ Batman, Witcher, Division, MGS, Battlefront τα έχω λιώσει.

 

Batman έγραψε 100% το story και σε λίγο και το witcher. Μου έμειναν τα ερωτηματικά του πρώτου expansion.

 

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη κονσόλα και θεωρώ τα βγάζει τα λεφτά της για τη χρήση που της κάνω και απολαμβάνω και τα γραφικά που βλέπω. Μάλλον πρέπει να είμαι 1 στους 1000

Φανταζομαι δεν εχεις PC, μια και ολα τα games που αναφερες υπαρχουν και σε αυτο. Εφοσον λοιπον οι περισσοτεροι εδω εχουν PC, γιατι να παιξουν τα εν λογω παιχνιδια στην κονσολα? Αυτοτιμωρια? XD

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marketing scum σαν το 4K εχουμε χρόνια να δούμε.

4Κ κινητά, 4Κ monitors, 4Κ gaming πουλάνε σαν ζεστό ψωμί.

 

Δεν ειναι marketing scum, ειναι απλα μια αναλυση οπως ειναι τα 1440p, 1080p, 720p... κτλ. Ειναι 3840x2160 πιξελς.

Παιζω σε 55αρα 4Κ τηλεοραση εδω και ενα χρονο, και αξιζει πραγματικα αν εχεις PC να σηκωνει τοσο μεγαλη αναλυηση. Καταρχην στις ιντσες αυτες το 4Κ ειναι μονοδρομος, αφου τα 1080p σε 55inches με 40ppi δεν βλεπονται... αυτος ηταν και ο λογος που πηγα σε 4Κ. Σε 1080p δεν θα ξανα-επαιρνα κατι μεγαλυτερο απο 27 ιντσες.

 

Κινητο με 4Κ οθονη δεν νομιζω οτι υπαρχει, και ουτε και υπαρχει λογος σε αυτα τα μεγεθη οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι δεν εχεις PC, μια και ολα τα games που αναφερες υπαρχουν και σε αυτο. Εφοσον λοιπον οι περισσοτεροι εδω εχουν PC, γιατι να παιξουν τα εν λογω παιχνιδια στην κονσολα? Αυτοτιμωρια? XD

 

Προσωπικά έχω PC, αλλά προτιμώ να παίζω στη κονσόλα και να κρατάω το PC μόνο για development. Τα σηκώνει πολύ άνετα τα games αυτά αλλά, πες το κόλλημα, πες το ότι θες, προτιμώ να μην περνάω μέσα games. Απλά εγώ αναφέρομαι στο γενικό κράξιμο που γίνεται στις κονσόλες. Αν βλέπεις ότι δεν σου αρέσει δεν γουστάρεις απλά δεν αγοράζεις. Όχι αγοράζεις αλλά μετά κράζεις.

Μην ξεχνάμε και τη γνωστή τηλεοπτική μπούρδα...κράζεις...θαυμάζεις χαχαχα  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ειναι marketing scum, ειναι απλα μια αναλυση οπως ειναι τα 1440p, 1080p, 720p... κτλ. Ειναι 3840x2160 πιξελς.

Παιζω σε 55αρα 4Κ τηλεοραση εδω και ενα χρονο, και αξιζει πραγματικα αν εχεις PC να σηκωνει τοσο μεγαλη αναλυηση. Καταρχην στις ιντσες αυτες το 4Κ ειναι μονοδρομος, αφου τα 1080p σε 55inches με 40ppi δεν βλεπονται... αυτος ηταν και ο λογος που πηγα σε 4Κ. Σε 1080p δεν θα ξανα-επαιρνα κατι μεγαλυτερο απο 27 ιντσες.

Θέμα απόστασης είναι, στη σωστή μια χαρά βλέπονται οι 55" με 1080p και προφανώς το 2160p στις ίδιες θέλει να είσαι πιο κοντά για να έχει νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα απόστασης είναι, στη σωστή μια χαρά βλέπονται οι 55" με 1080p και προφανώς το 2160p στις ίδιες θέλει να είσαι πιο κοντά για να έχει νόημα...

 

Το να καθησω 5 μετρα πισω ωστε τα ματια μου να μην καταλαβαινουν το αθλιο 40ppi θα ηταν η μονη λυση αν επρεπε να συμβιβαστω με 55αρα 1080p, αλλα τοτε ποιος ο λογος να παρω 55αρα? Θα ειχα κρατησει την 40αρα 1080p μου και θα εβλεπα απο την μιση π.χ. αποσταση οπου απο εκει θα ειχε το ιδιο μεγεθος και θα καλυπτε το ιδιο ποσοστο οπτικου πεδιου μου. Την 55αρα την πηρα για να εχω μια κινηματογραφικου μεγεθους εμπειρια, αν ηταν 1080p δεν θα αξιοπισουσα το μεγεθος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα να δεις ποιοτιτητα εικονας στην 55 VT50 και μετα το συζητάμε αν βλέπεται η όχι.

 

Θα ήθελα να σας έβαζα όλους εσάς του σπιρτομάτηδες που βλέπετε διαφορά ανάμεσα σε 1080/4k στα 3 μέτρα σε ένα blackbox test να γελάγαμε λίγο, αλλά δεν γίνεται  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...