Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΟΤΕ εχει σκαψει σχεδον ολο το Μοσχατο και εχει περασει οπτικες ινες για VDSL εδω και 1μιση  με δυο χρονια.

Προς το παρων VDSL μπορουν να παρουν μονο οσοι πεφτουν το κεντρο του Ν. Φαληρου, οσοι ειναι στο κεντρο ιπποδρομου πρεπει να αρκεστουν σε ΑDSL με ταχυτητες 4-8 ΜΒPS το μεγιστο. εχει κανεις ιδεα ποτε προβλεπετε για αυτους που πεφτουν στο κεντρο του ιπποδρομου να δουν το φως το αληθινο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγώ τα ίδια φιλε! p.φάληρον και ανήκω  στον ιππόδρομο!

 

 

δεν αντέχω άλλο με 8 mpbs αλήθεια.

 

 

εγώ που ρώτησα μου είπαν τέλος του 2016 μάλλον 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δε νμπορω να το καταλαβω....Μενω σε ενα οικισμο αναμεσα Βαρης και Κορωπιου,και μας εχουν εδω και 1 χρονο νεες γραμμες VDSL, προσφατα εβαλα ,ειμαι 700+ μετρα απο την καμπινα γιατι τις εχουν βαλει και αναθεμα,και παλι κλειδωνω 47.000+

Ουτε ο θεος δεν μας ξερει και ομως εβαλαν....

 

Και ρωτω,ειναι δυνατον στο Φαληρο και να μην εχουν Γραμμες και διαθεσιμοτητα.??? και αλλος φιλος εκει κοντα πηρε να βαλει και του ειπαν δεν εχουν γραμμες αλλες....

 

ΟΤΕ ,τι να πει κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ εχει σκαψει σχεδον ολο το Μοσχατο και εχει περασει οπτικες ινες για VDSL εδω και 1μιση  με δυο χρονια.

Προς το παρων VDSL μπορουν να παρουν μονο οσοι πεφτουν το κεντρο του Ν. Φαληρου, οσοι ειναι στο κεντρο ιπποδρομου πρεπει να αρκεστουν σε ΑDSL με ταχυτητες 4-8 ΜΒPS το μεγιστο. εχει κανεις ιδεα ποτε προβλεπετε για αυτους που πεφτουν στο κεντρο του ιπποδρομου να δουν το φως το αληθινο;

 

8? Και πολύ καλά είσαι.... όσο ποιο παραλία πας, τόσο χειρότερα... Εγώ πέφτω στο ΚΑΦΑΟ έξω απο το φωτογραφείο (απέναντι απο την Νοστημιά) και με το ζόρι 3 πιάνω... και τους έχω φέρει και 4 φορές. Με το σκάψιμο για τα αντιπλημυρικά δε, έχως σκίσει όλα τα καλώδια... 

 

 

Καλλιθεα, Ιππόδρομο μην περιμένετε vdsl ουτε σε 10 χρόνια, αν θελετε ταχύτητες αλλάξτε πολη

 

Δυστυχώς αυτή την άποψη έχω και εγώ. Πρέπει να είναι απο τα ποιο παλαιά κέντρα με τα παλαιότερα ΚΑΦΑΟ. ΚΑι το θέμα είναι,, άντε το κέντρο μπορεί να φιλοξενήσει την υποδομή, τι γίνετε όμως με τα ΚΑΦΑΟ? Τα περισσότερα είναι παλαιά και σε σημεία που είναι αδύνατο να μπουν τα νέα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8? Και πολύ καλά είσαι.... όσο ποιο παραλία πας, τόσο χειρότερα... Εγώ πέφτω στο ΚΑΦΑΟ έξω απο το φωτογραφείο (απέναντι απο την Νοστημιά) και με το ζόρι 3 πιάνω... και τους έχω φέρει και 4 φορές. Με το σκάψιμο για τα αντιπλημυρικά δε, έχως σκίσει όλα τα καλώδια... 

 

 

 

Δυστυχώς αυτή την άποψη έχω και εγώ. Πρέπει να είναι απο τα ποιο παλαιά κέντρα με τα παλαιότερα ΚΑΦΑΟ. ΚΑι το θέμα είναι,, άντε το κέντρο μπορεί να φιλοξενήσει την υποδομή, τι γίνετε όμως με τα ΚΑΦΑΟ? Τα περισσότερα είναι παλαιά και σε σημεία που είναι αδύνατο να μπουν τα νέα....

Εγω πεφτω στο ΚΑΦΑΟ απεναντι απο τον Ζεμπερεκη, απ'οτι φαινεται οσο πιο κοντα στο Σταθμο τοσο καλυτερη ποιοτητα σηματος.

 

Υπαρχει κανεις απο τον ΟΤΕ που να εχει καποιο χρονοδιαγραμμα για τον ιπποδρομο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει ο οτε, αλλα ο δήμος Καλλιθέας που εδω και χρόνια απαγορεύει τις εκσκαφές, μονο μια ντουλάπα vdsl υπάρχει σε ολόκληρη την Καλλιθέα, εξω απο τον μεγάλο σκλαβενητη στις τζιτζιφιές και ας ειναι ένα απο τα μεγαλύτερα προάστια της αττικής, χαλι μαυρο !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως τα έγραψε ο φίλος γίνεται. Ο ΟΤΕ πάει σε όλους τους Δήμους και ζητάει να κάνει έργα αναβάθμισης δικτύου. Αν ο Δήμαρχος είναι έξυπνος, μπορεί να επωφεληθεί και να το περάσει στους πολίτες του ότι ήταν δική του πρωτοβουλία κλπ  και στο τέλος να βγει 2πλά κερδισμένος/

 

Αν ο Δήμαρχος είναι λίγο "περίεργο" άτομο και ζητάει για έργα 300.000€ αντισταθμιστικά οφέλη για το Δήμο 500.000€ προφανώς και δεν πρόκειται να γίνει τίποτα σε αυτό το Δήμο και τα έργα θα συνεχιστούν σε διπλανό Δήμο. Χαρακτηριστικά παραδείγματα δήμοι εντός Αττικής όπως η Καλλιθέα.

 

Ο φίλος πιο πάνω λέει για τη βάρη πως έχει διαθεσιμότητα. Πως εξηγείται? Εφόσον βλέπεις ότι υπάρχουν Χ πελάτες που έχουν την διάθεση να έχουν VDSL και ο δήμος δεν έχει πρόβλημα / είναι και παράλληλα ανοιχτή περιοχή, τότε παρότι φαίνεται περίεργο, μπαίνει καμπίνα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά δεν αντέχω να μετακομίσω. άλλη λύσει υπάρχει? δορυφόρος για uploading? θέλω upload.

http://www.insomnia.gr/topic/516033-forthnet-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-upload/?do=findComment&comment=52948811

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως τα έγραψε ο φίλος γίνεται. Ο ΟΤΕ πάει σε όλους τους Δήμους και ζητάει να κάνει έργα αναβάθμισης δικτύου. Αν ο Δήμαρχος είναι έξυπνος, μπορεί να επωφεληθεί και να το περάσει στους πολίτες του ότι ήταν δική του πρωτοβουλία κλπ  και στο τέλος να βγει 2πλά κερδισμένος/

 

Αν ο Δήμαρχος είναι λίγο "περίεργο" άτομο και ζητάει για έργα 300.000€ αντισταθμιστικά οφέλη για το Δήμο 500.000€ προφανώς και δεν πρόκειται να γίνει τίποτα σε αυτό το Δήμο και τα έργα θα συνεχιστούν σε διπλανό Δήμο. Χαρακτηριστικά παραδείγματα δήμοι εντός Αττικής όπως η Καλλιθέα.

 

Ο φίλος πιο πάνω λέει για τη βάρη πως έχει διαθεσιμότητα. Πως εξηγείται? Εφόσον βλέπεις ότι υπάρχουν Χ πελάτες που έχουν την διάθεση να έχουν VDSL και ο δήμος δεν έχει πρόβλημα / είναι και παράλληλα ανοιχτή περιοχή, τότε παρότι φαίνεται περίεργο, μπαίνει καμπίνα

 

Αυτο ακριβως!

Αλλος ενας "θεουλης" δημαρχος ειναι και της Νικαιας, που εχει τρελες απαιτησεις για την αποκατασταση των τομων που θα γινουν στους υπερσυγχρονους, χωρις καμια κακοτεχνια, φρεσκοστρωμενους απο τελευταιας τεχνολογιας ασφαλτου δρομους της εξωτικης Νικαιας....

 

Ελεος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλιθεα, Ιππόδρομο μην περιμένετε vdsl ουτε σε 10 χρόνια, αν θελετε ταχύτητες αλλάξτε πολη

 

Και στο Ταύρο στο ύψος της Καλλιθέας που είναι το πατρικό μου χάλια ταχύτητες έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως!

Αλλος ενας "θεουλης" δημαρχος ειναι και της Νικαιας, που εχει τρελες απαιτησεις για την αποκατασταση των τομων που θα γινουν στους υπερσυγχρονους, χωρις καμια κακοτεχνια, φρεσκοστρωμενους απο τελευταιας τεχνολογιας ασφαλτου δρομους της εξωτικης Νικαιας....

 

Ελεος?

Μπορει ομως να εχουν και δικιο καποιοι δήμαρχοι, αν δειτε τη Δημητρακοπούλου στο κουκι θα αλλάξετε γνωμη για την επέκταση του δικτύου, σε αυτον το δρομο απο τα σκαψίματα σιγουρα κάποιος θα ειχει φάει το κεφαλι του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...