Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, nemesi54 είπε

Καποδιστρίου και Κεφαλληνίας έχουν φτάσει και ίσως ανοιχτεί και το "αυλάκι" της οπτικής.

Μιας και είχε μπόλικο κόσμο που δούλευαν δεν έβγαλα κάποια φώτο.

Επίσης απο τις 8 καμπίνες η 5 έχουν ήδη αλλαχτεί εδώ και 2 βδομάδες!

Τα πάντα προχωρούν λοιπόν ολοταχώς. 😀

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση😁 😁 @nemesi54 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, inipkast είπε

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση😁 😁 @nemesi54 

Μόλις έκανα βόλτα προς Μιαούλη και Γραμμου, από εκεί έχουν ήδη σκάψει και το αυλάκι για την οπτική που πάει προς Καλλιθέα 

Ταχύτητες φωτός τα έργα!! 

Επεξ/σία από nemesi54
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Sazerac είπε

ποιες είναι αυτές οι 5 που έχουν φτιαχτεί ήδη;

201 - 203 - 209 - 219 - 379

Έχουν μείνει ακόμη το 207 - 213 και ένα ακόμα που δεν γνωρίζω ποιο είναι.

Ίσως είναι αυτή στην Γαλαξιδίου και Αγίου Γερασιμου η οποία έχει και αυτη αλλάξει!

Επεξ/σία από nemesi54
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είναι και οι σχεδόν 20 ημέρες που είμαστε στα σπίτια μας και τα έχουμε κάνει, δεί και ακούσει πλέον όλα, στον τόσο ελεύθερο χρόνο που βρίσκεται κανείς και δε ξέρει τι να κάνει είπα να κάνω και εγώ μια βόλτα να ξεμουδιάσω και να χαζέψω και εγώ τα έργα που μας είπε ο φίλος @nemesi54. Έφτιαξα ενα τελείως πρόχειρο σχέδιο μέσω του http://fttxgr.eu/map?  στο οποίο δείχνω τι έχει σκαφτεί (με κόκκινο) και τι εκκρεμεί (με κίτρινο). Ο πράσινος κύκλος είναι οι καμπίνες που έχουν μπεί ενω με Χ είναι μια νέα καμπίνα που πρόσεξα καθώς γύριζα σπίτι. Να έχουν μια εικόνα όποιοι απο τους ενδιαφερόμενους δεν έχουν περάσει ακόμη απο τη περιοχή. Μη σας φανεί τόσο γελοίο, είπαμε, ο ελεύθερος χρόνος φταίει. 🤣

 

Annotation 2020-04-01 230208.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, inipkast είπε

Ίσως να είναι και οι σχεδόν 20 ημέρες που είμαστε στα σπίτια μας και τα έχουμε κάνει, δεί και ακούσει πλέον όλα, στον τόσο ελεύθερο χρόνο που βρίσκεται κανείς και δε ξέρει τι να κάνει είπα να κάνω και εγώ μια βόλτα να ξεμουδιάσω και να χαζέψω και εγώ τα έργα που μας είπε ο φίλος @nemesi54. Έφτιαξα ενα τελείως πρόχειρο σχέδιο μέσω του http://fttxgr.eu/map?  στο οποίο δείχνω τι έχει σκαφτεί (με κόκκινο) και τι εκκρεμεί (με κίτρινο). Ο πράσινος κύκλος είναι οι καμπίνες που έχουν μπεί ενω με Χ είναι μια νέα καμπίνα που πρόσεξα καθώς γύριζα σπίτι. Να έχουν μια εικόνα όποιοι απο τους ενδιαφερόμενους δεν έχουν περάσει ακόμη απο τη περιοχή. Μη σας φανεί τόσο γελοίο, είπαμε, ο ελεύθερος χρόνος φταίει. 🤣

Annotation 2020-04-01 230208.png

Μια από τις καμπίνες που έχεις σε κυκλακι, δεν έχει αλλάξει. Η 213 καμπίνα που βρίσκεται στην Κεφαλληνίας. Αν και έχουν σκάψει μπροστά της ακριβώς, στο 1,5 μέτρο το φρεάτιο και σήμερα σκάβουν όλη μέρα δίπλα της κατά μήκος της Καποδιστρίου για να ρίξουν σωλήνες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/02/2020 at 00:20, manoskost said:

το κακο ειναι οτι στον ιδιο δρομο στα 30 μετρα υπαρχει καμπινα vdsl του οτε, την φτιαγμενη και την δικη μου τις χωριζει μονο μια λεωφορος. και το αλλο κακο ειναι, οτι η επιτροπη τηλεπικοινωνιων δεχθηκε την καταργηση αυτων των καμπινων, παρολο που τα στοιχεια που προσκομισε ο οτε δεν επαρκουν για την αιτιολογηση της μη υπαιτιοτητας του. και μολις σημερα ελαβα αυτο το μυνημα σε email απο τον οτε που εχω κανω ερωτηση:  ΄΄Σχετικά με το ζήτημα που σας απασχόλησε, κατόπιν ελέγχου, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουν ήδη πραγματοποιηθεί οι απαραίτητες ενέργειες κλιμάκωσης του και θα έχετε νέα ενημέρωση το συντομότερο δυνατόν.΄΄. απλα ειμαι περιεργος να δω τι θα γραφει αυτη η απαντηση, γιατι οπως ειδαμε παραπανω, 7 καμπινες απο τις 18, εστω με την βοηθεια κατοικου της περιοχης μοσχατου, θα γινουν τελικα ενω ηταν να μην γινουν, μακαρι να ειχα και εγω την δυναμη να μπορουσα να φτιαχθουν και οι υπολοιπες 11, γιατι και εκει ανθρωποι μενουν.

το καθε καφαο δινει και σε διαφορετικα σπιτια και ειναι κατι που δεν αλλαζει.οποτε μπορει απεναντι να εχεις καφαο με vdsl και το δικο σου να ειναι 10 μετρα αποσταση και να μην εχει αλλαξει για χ ψ λογους. οποτε ή περιμενεις να αλλαξει ή περιμενεις να αλλαξει.να γινουν τα 2 καφαο ενα απορω αν εχει γινει ποτε. και εγω εχω καφαο στα 25 μετρα προς την μια πλευρα και στα 25 προς την αλλη. αν δεν ειχε αλλαξει το δικο μου απλα την ειχα κατσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, poulinos είπε

το καθε καφαο δινει και σε διαφορετικα σπιτια και ειναι κατι που δεν αλλαζει.οποτε μπορει απεναντι να εχεις καφαο με vdsl και το δικο σου να ειναι 10 μετρα αποσταση και να μην εχει αλλαξει για χ ψ λογους. οποτε ή περιμενεις να αλλαξει ή περιμενεις να αλλαξει.να γινουν τα 2 καφαο ενα απορω αν εχει γινει ποτε. και εγω εχω καφαο στα 25 μετρα προς την μια πλευρα και στα 25 προς την αλλη. αν δεν ειχε αλλαξει το δικο μου απλα την ειχα κατσει.

Οι λογοι ειναι προφανεις οικονομικοι γιατι κανεις δεν φτιαχνει κατι χωρις κερδος και συτα που λεει ο οτε για εκσυχρονισμο ειναι μπουρδες, μπορει να τις φτιαξει αλλα δεν θελει, και αποδεικνυεται οτι ασχοληθηκε μετα απο δυο χρονια με 8 απο αυτες αν και πιο μακρυα απο την δικη μου κατοπιν καποιας παρεμβασης κατοικου της περιοχης μοσχατου.( πριν 2 χρονια ζητησε να καταργηθουν οι 8 αυτες καμπινες, τωρα γιατι μπορει και τοτε δεν μπορουσε? αρα μπορει να φτιαξει και τις υπολοιπες 11 που ειναι και πιο κοντα απο τις 8 του μοσχατου, στην καλλιθεα).να εισαι σιγουρος οτι θα την βρω την ακρη γιατι ετοιμαζω καταγγελια κατα του οτε γιατι εξαπατησε με ψεματα και την επιτροπη τηλεπικοινωνιων και τους κατοικουςτης περιοχης με σκοπο να κρατησει πελατες με ανανεωσεις 2ετων συμβολαιων εφοσον ειχε παρει ολο το εργο του Α/Κ Ιπποδρομου.και αν δεν βρω ακρη στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων υπαρχουν  και εφημεριδες , εκτος αν σας αρεσει να ζουμε σε μια χωρα που για να γινει κατι πρεπει να εχεις μονο μεσον, και αυτοι που το εχουν να ειναι πολιτες α' κατηγοριας και οι υπολοιποι β' κατηγοριας, εγω λοιπον θα το παλεψω μονος μου χωρις μεσον, και τιποτα να μην γινει θα νιωθω βαθεια μεσα μου οτι δεν ειμαι το κοροιδο κανενος οτε, και ο κοσμος να μαθει τι παιχνιδια παιζονται, γιατι ειναι πολλοι σαν και εμενα που δεν θα δουν ποτε vdsl στην κατοικια τους.                                                                                                                                                                       Αγαπητε pulinos σας δειχνω τι ακριβως εγραψε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων στο αιτημα τοτ οτε για καταργηση των 19 υπαιθριων καμπινων και αν ειδατε πουθενα καμμια ρητρα να ειδοπιηστε και εμενα:   7. Αντίθετα, η ΕΕΤΤ κρίνει ότι στις περιπτώσεις των υπαίθριων καμπινών του κατωτέρω πίνακα 3, τα επιπλέον στοιχεία που προσκόμισε η ΟΤΕ ΑΕ δεν επαρκούν για την αιτιολόγηση της μη υπαιτιότητας της ΟΤΕ ΑΕ αναφορικά με την τροποποίηση του επιχειρηματικού σχεδίου. Στο πλαίσιο αυτό, η ΕΕΤΤ θεωρεί ότι η ακύρωση του πλάνου αναβάθμισης των 27 υπαίθριων καμπινών του πίνακα 3 είναι υπαιτιότητας ΟΤΕ ΑΕ και κατά συνέπεια οι εν λόγω υπαίθριες καμπίνες θα συνυπολογισθούν κατά τον προσδιορισμό του ποσοστού απόκλισης από το αρχικό πλάνο ανάθεσης και των τυχόν κυρώσεων που προκύπτουν.   450-111
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
2
450-119
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
3
450-121
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
4
450-125
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
5
450-127
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
6
450-133
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
7
450-139
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
8
450-155
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
9
450-157
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
10
450-201
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
11
450-203
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
12
450-205
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
13
450-207
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
14
450-209
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
15
450-213
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
16
450-219
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
17
450-363
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
18
450-365
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ                                                                                                                                                                                                                                                            αν διαβασετε τις καμπινες που εχουν φτιαχτει λιγο παραπανω θα δειτε οτι περιεχονται στην ανωτερω λιστα  που ειχαν καταργηθει το 2017, αλλα γιατι δεν φτιαχθηκαν τοτε και επρεπε να βρεθει καποιος με μεσον να το κανουν τωρα?αρα μπορουσαν και δεν ηθελαν. ενω τωρα πιεστηκαν απο καπου, αυτη ειναι η ελλαδα μας.                                  

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2020 στις 12:47 ΜΜ, treli_user είπε

Μια από τις καμπίνες που έχεις σε κυκλακι, δεν έχει αλλάξει. Η 213 καμπίνα που βρίσκεται στην Κεφαλληνίας. Αν και έχουν σκάψει μπροστά της ακριβώς, στο 1,5 μέτρο το φρεάτιο και σήμερα σκάβουν όλη μέρα δίπλα της κατά μήκος της Καποδιστρίου για να ρίξουν σωλήνες. 

η 213 θα μεταφερθεί ακριβώς απέναντι απο την υπάρχουσα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/04/2020 at 08:46, manoskost said:

Οι λογοι ειναι προφανεις οικονομικοι γιατι κανεις δεν φτιαχνει κατι χωρις κερδος και συτα που λεει ο οτε για εκσυχρονισμο ειναι μπουρδες, μπορει να τις φτιαξει αλλα δεν θελει, και αποδεικνυεται οτι ασχοληθηκε μετα απο δυο χρονια με 8 απο αυτες αν και πιο μακρυα απο την δικη μου κατοπιν καποιας παρεμβασης κατοικου της περιοχης μοσχατου.( πριν 2 χρονια ζητησε να καταργηθουν οι 8 αυτες καμπινες, τωρα γιατι μπορει και τοτε δεν μπορουσε? αρα μπορει να φτιαξει και τις υπολοιπες 11 που ειναι και πιο κοντα απο τις 8 του μοσχατου, στην καλλιθεα).να εισαι σιγουρος οτι θα την βρω την ακρη γιατι ετοιμαζω καταγγελια κατα του οτε γιατι εξαπατησε με ψεματα και την επιτροπη τηλεπικοινωνιων και τους κατοικουςτης περιοχης με σκοπο να κρατησει πελατες με ανανεωσεις 2ετων συμβολαιων εφοσον ειχε παρει ολο το εργο του Α/Κ Ιπποδρομου.και αν δεν βρω ακρη στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων υπαρχουν  και εφημεριδες , εκτος αν σας αρεσει να ζουμε σε μια χωρα που για να γινει κατι πρεπει να εχεις μονο μεσον, και αυτοι που το εχουν να ειναι πολιτες α' κατηγοριας και οι υπολοιποι β' κατηγοριας, εγω λοιπον θα το παλεψω μονος μου χωρις μεσον, και τιποτα να μην γινει θα νιωθω βαθεια μεσα μου οτι δεν ειμαι το κοροιδο κανενος οτε, και ο κοσμος να μαθει τι παιχνιδια παιζονται, γιατι ειναι πολλοι σαν και εμενα που δεν θα δουν ποτε vdsl στην κατοικια τους.                                                                                                                                                                       Αγαπητε pulinos σας δειχνω τι ακριβως εγραψε η επιτροπη τηλεπικοινωνιων στο αιτημα τοτ οτε για καταργηση των 19 υπαιθριων καμπινων και αν ειδατε πουθενα καμμια ρητρα να ειδοπιηστε και εμενα:   7. Αντίθετα, η ΕΕΤΤ κρίνει ότι στις περιπτώσεις των υπαίθριων καμπινών του κατωτέρω πίνακα 3, τα επιπλέον στοιχεία που προσκόμισε η ΟΤΕ ΑΕ δεν επαρκούν για την αιτιολόγηση της μη υπαιτιότητας της ΟΤΕ ΑΕ αναφορικά με την τροποποίηση του επιχειρηματικού σχεδίου. Στο πλαίσιο αυτό, η ΕΕΤΤ θεωρεί ότι η ακύρωση του πλάνου αναβάθμισης των 27 υπαίθριων καμπινών του πίνακα 3 είναι υπαιτιότητας ΟΤΕ ΑΕ και κατά συνέπεια οι εν λόγω υπαίθριες καμπίνες θα συνυπολογισθούν κατά τον προσδιορισμό του ποσοστού απόκλισης από το αρχικό πλάνο ανάθεσης και των τυχόν κυρώσεων που προκύπτουν.   450-111
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
2
450-119
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
3
450-121
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
4
450-125
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
5
450-127
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
6
450-133
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
7
450-139
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
8
450-155
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
9
450-157
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
10
450-201
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
11
450-203
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
12
450-205
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
13
450-207
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
14
450-209
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
15
450-213
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
16
450-219
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
17
450-363
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ
18
450-365
450
ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ                                                                                                                                                                                                                                                            αν διαβασετε τις καμπινες που εχουν φτιαχτει λιγο παραπανω θα δειτε οτι περιεχονται στην ανωτερω λιστα  που ειχαν καταργηθει το 2017, αλλα γιατι δεν φτιαχθηκαν τοτε και επρεπε να βρεθει καποιος με μεσον να το κανουν τωρα?αρα μπορουσαν και δεν ηθελαν. ενω τωρα πιεστηκαν απο καπου, αυτη ειναι η ελλαδα μας.                                  

εννοειται οτι ολα γινονται και εννοειται ταυτοχρονα οτι ολα γινονται για τα λεφτα. θα σου πουν ειναι κοντα στο αστικο κεντρο οποτε no αναβαθμιση.ηδη με αυτον τον τροπο γλυτωσαν να αλλαξουν πολλες καμπινες. και εννοειται ουτε περιμενω θαυματα απο την εεττ.οχι οτι δεν βοηθαει αλλα δεν περιμενω και θαυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, poulinos είπε

εννοειται οτι ολα γινονται και εννοειται ταυτοχρονα οτι ολα γινονται για τα λεφτα. θα σου πουν ειναι κοντα στο αστικο κεντρο οποτε no αναβαθμιση.ηδη με αυτον τον τροπο γλυτωσαν να αλλαξουν πολλες καμπινες. και εννοειται ουτε περιμενω θαυματα απο την εεττ.οχι οτι δεν βοηθαει αλλα δεν περιμενω και θαυματα.

αυτο δεν σημαινει  οτι οσοι δεν εχουν καποιο μεσο πρεπει να κατεβαζουν και τα χερια, μπορεις να πολεμησεις και χωρις μεσον , αλλα οι απατες πρεπει να τιμωρουνται. ξερω οτι δεν προκειται  να φτιαξει τις υπολοιπες καμπινες , αλλα τουλαχιστον θα προσπαθησω να καταλογισθουν οι νομιμες ρητρες αθετησης του εργου, γιατι εξαπατησαν πολυ κοσμο σε αυτες τις καμπινες για να εισπραξουν περισσοτερες 2ετεις επεκτασεις  συμβολαιων ενω ηξεραν οτι δεν θα φτιαχθουν οι καμπινες αυτες. εγω θα το παλεψω μονος μου ετσι για το γαμωτο, να μην μας περνανε για αμερικανακια, ξεκιναω αυριο με την καταγγελια κατοπιν των νεων στοιχειων που προεκυψαν και ο απατεωνας επανηλθε στην περιοχη μετα απο 2 χρονια  στην εετ και βλεπουμε την πορεια, καποιος μπορει να ευαισθητοποιηθει, δεν ειναι ολοι διεφθαρμενοι.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Εχω νέα για όλους.

Τελικά μας βάζουν σε FTTH!

Και όχι μόνο αυτό!

Έβαλα κι εγώ το χεράκι μου και τις διασυνδέσεις μου εκτός ΟΤΕ και κατάφερα να "μας" βάλω στο πρόγραμμα που δίνει απο 1Gbps έως 10Gbps !!

Τις επόμενες μέρες θα σας έχω περισσότερα νέα.

Ελπίζω να πάρετε όλοι συνδέσεις και να μην με ξεφτιλίσετε γιατί το κόστος είναι μεγάλο.

Φυσικά θα δίνουν και VDSL αλλά ελπίζω όλοι να πάτε σε FTTH.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κανω μια ερωτηση παντως, τι θα κανω μαυτο το πραγμα της φωτογραφιας? Αλλαξα καλωδιωση εσωτερικα στο σπιτι και βλεπω τα ιδια αποτελεσματα με πριν που ειχε ενα αρχαιο πριζακι και πλακε τηλεφωνικο καλωδιο με 50αρα forthnet. Τα FEC errors στο θεο..... 

Screenshot_5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@musedoubler

Τα FEC errors ειναι λάθη που έχουν διορθωθεί απο το router σου...

Τα CRC είναι τα "κακά" και θέλουμε μικρό αριθμό ή και καθόλου.

 

Αναφορά σε κείμενο

FEC (Forward Error Correction) errors are simply errors that have been corrected at the home hub end, and have no impact on your actual speed. What does affect speed is CRC (Cyclic Redundancy Check) errors.

Ρίξε και ενα διάβασμα εδω αν θες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/579938-τι-είναι-hecfeccrc-errors/

Επεξ/σία από nemesi54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, nemesi54 είπε

@musedoubler

Τα FEC errors ειναι λάθη που έχουν διορθωθεί απο το router σου...

Τα CRC είναι τα "κακά" και θέλουμε μικρό αριθμό ή και καθόλου.

Ρίξε και ενα διάβασμα εδω αν θες

https://www.insomnia.gr/forums/topic/579938-τι-είναι-hecfeccrc-errors/

Τα υπολοιπα οπως Margin κτλπ κατα τα αλλα τα βλεπεις φυσιολογικα? Την 50ρα μου την πιανω ολη και το Down και το Up απλα εχω καποια ping spikes ωρες ωρες τα οποια ακομα και με μονο το pc συνδεδεμενο στο ιντερνετ συνεχιζω να τα βλεπω(εννοειται πως δεν κατεβαζω/ανεβαζω τιποτα εκεινη την ωρα, ειναι ολα κλειστα.). Επισης, υπαρχει καποιος τροπος απο τεχνικη πλευρα/επιλογη μεσω επικοινωνιας με την φορθνετ να εχω ακομα λιγοτερο πινγκ? Οι του κεντρου της Αθηνας παιζουν μαζι μου στο ιδιο παιχνιδι και εχουν 30ms ping λιγοτερα μονιμα. Ευχαριστω

Στις 31/3/2020 στις 2:40 ΜΜ, nemesi54 είπε

Μόλις έκανα βόλτα προς Μιαούλη και Γραμμου, από εκεί έχουν ήδη σκάψει και το αυλάκι για την οπτική που πάει προς Καλλιθέα 

Ταχύτητες φωτός τα έργα!! 

Εγω μενω αναμεσα Σταση μιαουλη που φαινεται στην φωτο και Γηπεδο Μοσχατο. Πιστευεις οτι θα μπορω να παρω οπτικη? Αν ναι, μιλαμε για οτε λογικα?

Επεξ/σία από musedoubler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...