Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε @musedoubler κάνε τις ερωτήσεις σου σε θέμα σχετικά με forthnet, η κάθε εταιρεία ακολουθεί δικά της settings για margin κτλ. 

Επεξ/σία από nemesi54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/4/2020 στις 5:46 ΜΜ, nemesi54 είπε

¨Εχω νέα για όλους.

Τελικά μας βάζουν σε FTTH!

Και όχι μόνο αυτό!

Έβαλα κι εγώ το χεράκι μου και τις διασυνδέσεις μου εκτός ΟΤΕ και κατάφερα να "μας" βάλω στο πρόγραμμα που δίνει απο 1Gbps έως 10Gbps !!

Τις επόμενες μέρες θα σας έχω περισσότερα νέα.

Ελπίζω να πάρετε όλοι συνδέσεις και να μην με ξεφτιλίσετε γιατί το κόστος είναι μεγάλο.

Φυσικά θα δίνουν και VDSL αλλά ελπίζω όλοι να πάτε σε FTTH.

Καλησπέρα να σε ρωτήσω κάτι για να το καταλάβω καλύτερα αυτό που αναφέρεις; Είμαι σε πολυκατοικία με 20 διαμερίσματα στην Γράμμου όταν με το καλό περάσει η οπτική (γιατί έχουν αλλάξει Καφαο αλλά δεν είδα ακόμα να σκάψουν για οπτική) θα πρέπει να πάρω έγκριση από τον διαχειριστή και να κάνω αίτηση για οπτική μέχρι το διαμέρισμα μου; Ξέρεις το κόστος περίπου για να την φέρουν μέχρι το διαμέρισμα αν είναι μεγάλο και επίσης το κόστος μέχρι την πολυκατοικία το πληρώνει ο πρώτος που θα κάνει αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, ElpidaCh είπε

Καλησπέρα να σε ρωτήσω κάτι για να το καταλάβω καλύτερα αυτό που αναφέρεις; Είμαι σε πολυκατοικία με 20 διαμερίσματα στην Γράμμου όταν με το καλό περάσει η οπτική (γιατί έχουν αλλάξει Καφαο αλλά δεν είδα ακόμα να σκάψουν για οπτική) θα πρέπει να πάρω έγκριση από τον διαχειριστή και να κάνω αίτηση για οπτική μέχρι το διαμέρισμα μου; Ξέρεις το κόστος περίπου για να την φέρουν μέχρι το διαμέρισμα αν είναι μεγάλο και επίσης το κόστος μέχρι την πολυκατοικία το πληρώνει ο πρώτος που θα κάνει αίτηση;

Θα κανονίσω, αν θές, να στο κάνουν ΔΩΡΕΑΝ

Μπορώ και θα στο κάνω.

Επεξ/σία από nemesi54
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nemesi54 είπε

Θα κανονίσω, αν θές, να στο κάνουν ΔΩΡΕΑΝ

Μπορώ και θα στο κάνω.

Ωωω ευχαριστώ πολύ 😊 για το ενδιαφέρον σου. Φαντάζομαι ότι όταν τελειώσουν οι εργασίες και θα μπορέσουμε να κάνουμε την αίτηση θα μιλήσουμε να μου πεις αν θες την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω. Και πάλι χίλια ευχαριστώ ☺️☺️☺️

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από έμενα,

εγώ παίρνω από το ΚΑΦΑΟ που είναι επί της Γράμμου μπροστά από το μεζεδοπωλείο "Μεταξύ μας", και είμαι στην Καζάλα πριν το ποτάμι (150 περίπου μέτρα από το ΚΑΦΑΟ). Δίπλα στο υπάρχον ΚΑΦΑΟ έχουν βάλει την ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ, εχουν σκάψει μέχρι την αρχή της Αρτέμιδος (Αρτέμιδος και Χειμάρας) αλλά από εκεί μέχρι την ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ δεν έχουν κάνει κάτι ακόμα. Έχουμε ιδέα πότε; Επίσης μπορώ να βάλω FTTH ή η απόσταση από τη ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ είναι απαγορευτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, TerraByter είπε

Καλησπέρα και από έμενα,

εγώ παίρνω από το ΚΑΦΑΟ που είναι επί της Γράμμου μπροστά από το μεζεδοπωλείο "Μεταξύ μας", και είμαι στην Καζάλα πριν το ποτάμι (150 περίπου μέτρα από το ΚΑΦΑΟ). Δίπλα στο υπάρχον ΚΑΦΑΟ έχουν βάλει την ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ, εχουν σκάψει μέχρι την αρχή της Αρτέμιδος (Αρτέμιδος και Χειμάρας) αλλά από εκεί μέχρι την ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ δεν έχουν κάνει κάτι ακόμα. Έχουμε ιδέα πότε; Επίσης μπορώ να βάλω FTTH ή η απόσταση από τη ΝΕΑ ΚΑΜΠΙΝΑ είναι απαγορευτική;

Όταν έρθει η ώρα θα σε βολέψω και σένα, ΠΑΝΤΑ ΔΩΡΕΑΝ.

Όσο μπορώ θα το κάνω, ΔΩΡΕΑΝ

"Κι όποιος πει κακό για μας να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς"

-Νίκος Ρίζος- Στην ταινία "Ο Μπακαλόγατος"

 

Επεξ/σία από nemesi54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nemesi54 είπε

Όταν έρθει η ώρα θα σε βολέψω και σένα, ΠΑΝΤΑ ΔΩΡΕΑΝ.

Όσο μπορώ θα το κάνω, ΔΩΡΕΑΝ

"Κι όποιος πει κακό για μας να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς"

-Νίκος Ρίζος- Στην ταινία "Ο Μπακαλόγατος"

τώρα τι να πω, το ευχαριστώ είναι λίγο... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2020 στις 5:46 ΜΜ, nemesi54 είπε

¨Εχω νέα για όλους.

Τελικά μας βάζουν σε FTTH!

Και όχι μόνο αυτό!

Έβαλα κι εγώ το χεράκι μου και τις διασυνδέσεις μου εκτός ΟΤΕ και κατάφερα να "μας" βάλω στο πρόγραμμα που δίνει απο 1Gbps έως 10Gbps !!

Τις επόμενες μέρες θα σας έχω περισσότερα νέα.

Ελπίζω να πάρετε όλοι συνδέσεις και να μην με ξεφτιλίσετε γιατί το κόστος είναι μεγάλο.

Φυσικά θα δίνουν και VDSL αλλά ελπίζω όλοι να πάτε σε FTTH.

Θα δοθεί δηλαδή παράλληλα και FTTH και VDSL;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 minutes ago, theanonymous said:

Θα δοθεί δηλαδή παράλληλα και FTTH και VDSL ;

Στους ίδιους πελάτες αμφιβάλω να δωθεί επιλογή ανάμεσα σε FTTH και FTTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/2/2020 στις 3:41 ΜΜ, poulinos είπε

μακαρι να ηξερα να σου απαντησω που κολλαει το ολο πραγμα.

αγαπητε φιλε, οσο ψαχνεις ενα θεμα, τοσο ωραια πραγματα ανακαλυπτεις, για την ωραια χωρα που ζουμε. αναρωτιομουν και εγω 2 χρονια τωρα που κολλαει το ολο θεμα της καμπινας μου, και εντελως τυχαια σημερα μιλησα με καποια κυρια που μου συνεστησαν στο 13888, ανοιξε τον φακελο μου με τα email που εχω στειλει και υπηρχαν οι απαντησεις απο το αρμοδιο τμημα αλλα δεν μου τις εστειλε κανεις ακομα. ο λογος λοιπον που δεν φτιαχνεται ειναι οτι για την συγκεκριμενη καμπινα δεν δινει αδεια ο δημος καλλιθεας, γιατι οπως φαινεται ενοχλει καποιον. εχουν σταλει στον δημο αιτηματα και το 2018 και το 2019 αλλα δεν δινει την αδεια για την εκτελεση του εργου μιας και ειναι victoring και πρεπει να σκαφτει και να αλλαχθουν τα καλωδια. τωρα περιμενω την γραπτη απαντηση τους και να ξεκινησω αλλο αγωνα με τον δημο που προφανως για να εξυπηρετησει καποιον, στερει το δικαιωμα στους αλλους που βρισκονται στην καμπινα αυτη στην νεα τεχνολογια, αυτα τα πραγματα μονο στην ελλαδα μπορουν να γινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2020 στις 7:02 ΜΜ, ElpidaCh είπε

Σταμάτησαν οι εργασιες; Δεν βλέπω καμιά κίνηση τελευταία

Στην 213,  (νέα και παλιά) όλο το πρωί υπήρχαν οτετζηδες που δούλευαν.

Οπότε όλα προχωρούν.

Υπομονη 🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τη προηγούμενη εβδομάδα έσκαψαν επιτέλους και εγκατέστησαν οπτική ίνα. Ξέρει κανείς ποσό καιρό περίπου θα χρειαστεί μέχρι οι εταιρείες να έχουν διαθέσιμα πακέτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, iAmJustTheOmega είπε

Τη προηγούμενη εβδομάδα έσκαψαν επιτέλους και εγκατέστησαν οπτική ίνα. Ξέρει κανείς ποσό καιρό περίπου θα χρειαστεί μέχρι οι εταιρείες να έχουν διαθέσιμα πακέτα;

Που έσκαψαν για που μιλάς?

 

Επεξ/σία από nemesi54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...