Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ Κεντρο ιπποδρομου και VDSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 397
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω ΚΑΦΑΟ ξηλωμένα σε αρκετά σημεία (Μεταμορφώσεως&Χρ. Σμυρνης, Λ. Καταωνη, κτλ) οπότε κάτι γίνετε. Οι περιοχές αυτές εξυπηρετούνται απο Καλλιθέα μεριά...

Λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ΚΑΦΑΟ ξηλωμένα σε αρκετά σημεία (Μεταμορφώσεως&Χρ. Σμυρνης, Λ. Καταωνη, κτλ) οπότε κάτι γίνετε. Οι περιοχές αυτές εξυπηρετούνται απο Καλλιθέα μεριά...

Λέτε;

Ολα αυτα τα σημεια συνδεονται στο καταραμενο ΑΚ ιπποδρομου. Ελπιζω να υπαρξει συνδεση μεχρι τα Χριστουγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ΚΑΦΑΟ ξηλωμένα σε αρκετά σημεία (Μεταμορφώσεως&Χρ. Σμυρνης, Λ. Καταωνη, κτλ) οπότε κάτι γίνετε. Οι περιοχές αυτές εξυπηρετούνται απο Καλλιθέα μεριά...

Λέτε;

ασχετα σε ποιο αστικο κεντρο πεφτουν αν βλεπεις ξηλωμενα καφαο που τα αλλαζουν τοτε αργα η γρηγορα θα μπει vdsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετα σε ποιο αστικο κεντρο πεφτουν αν βλεπεις ξηλωμενα καφαο που τα αλλαζουν τοτε αργα η γρηγορα θα μπει vdsl

Μου εφτιαξες τη μερα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εφτιαξες τη μερα :)

εφοσον τις αλλαζουν θα μπει.απλα πρεπει να αλλαχτει καφαο να περαστει ινα να μπει το dslamκαι να μπει και ρευμα.οποτε.μπορει να παρει καμποσους μηνες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι ξεκινησε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ..

 

 

Eπιτέλους κάτι κινείται στο Μοσχάτο για τους πολύπαθους κάτοικους που μένουν στα αριστερά της Μακρυγιαννη (προς Καλλιθέα μερια).

Τις τελευταίες μέρες περνάνε οπτική ίνα σε πολλούς δρόμους και βλέπω και παλιό καφαο ξηλωμένα..Λες???

Πριν 1 χρονο ειχε γινει αντίστοιχη δουλειά στα δεξια της Μακρυγιαννη (προς ν. Φάληρο) και απέκτησαν vdsl..

 

Αντε και στα δικά μας..Ας ελπισουμε μεχρι τον Δεκέμβριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ..

 

 

Eπιτέλους κάτι κινείται στο Μοσχάτο για τους πολύπαθους κάτοικους που μένουν στα αριστερά της Μακρυγιαννη (προς Καλλιθέα μερια).

Τις τελευταίες μέρες περνάνε οπτική ίνα σε πολλούς δρόμους και βλέπω και παλιό καφαο ξηλωμένα..Λες???

Πριν 1 χρονο ειχε γινει αντίστοιχη δουλειά στα δεξια της Μακρυγιαννη (προς ν. Φάληρο) και απέκτησαν vdsl..

 

Αντε και στα δικά μας..Ας ελπισουμε μεχρι τον Δεκέμβριο

 

λογικα αργα η γρηγορα θα μπει.απλα υπομονη

Αρχίσανε να βάζουν τα νέα KV και να συνδέουν τα καλώδια εκεί.

2η μέρα χωρίς Internet.

συνηθως μια μερα ειναι η αλλαγη εκτος αν εγινε καποια βλαβη ή κατι δεν συνδεθηκε σωστα(μεμονομενη βλαβη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω φοβηθηκα μηπως το κοψουνε για να κανουν την μετακομιση των καλωδιων. μαλλον εγινε οσο ημουν στο γραφειο. Το καφαο στη Διασταυρωση Χρ. Σμυρμης και Σολωμου είναι σε λειτουργια, ακουω τους ανεμιστήρες από μεσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συνηθως μια μερα ειναι η αλλαγη εκτος αν εγινε καποια βλαβη ή κατι δεν συνδεθηκε σωστα(μεμονομενη βλαβη)

 

Εννοείτε ότι ήταν βλάβη... Ευτυχώς την έδωσα γρήγορα, και ήρθαν την επόμενη κιόλας και το διόρθωσαν.

Αυτό πάντως που έκαναν στην συγκεκριμένη αντικατάσταση KV ήταν περίεργο. Εγκατέστησαν το νέο 3 μέτρα ποιο μακριά και έχουν τραβήξει καλώδια απο το παλαιό στο νέο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε ότι ήταν βλάβη... Ευτυχώς την έδωσα γρήγορα, και ήρθαν την επόμενη κιόλας και το διόρθωσαν.

Αυτό πάντως που έκαναν στην συγκεκριμένη αντικατάσταση KV ήταν περίεργο. Εγκατέστησαν το νέο 3 μέτρα ποιο μακριά και έχουν τραβήξει καλώδια απο το παλαιό στο νέο... 

ειναι σπανιο αλλα δεν ειναι περιεργο.το εχω πετυχει στο μαρουσι.αν για καποιο λογω δεν μπορει να γινει εγκατασταση στο καφαο στο ηδη υπαρχον σημειο τοτε παει πιο μακρια και απλα απο την μια το καλωδιο κοβεται και απο την αλλη το μεγαλωνουν.οι λογοι μπορει να ειναι οτι δεν χωραει να τοποθετηθει εκει οπως και διαφοροι αλλοι λογοι.ναι αυτο ισως παρει παραπανω χρονο διοτι ειναι πιο δυσκολο απο το να το αντικαταστησεις.χρειαζεται παραπανω χρονο να ενωσεις καλωδια.

Στο Αιγάλεω πάντως που είμαι εγώ με ΟΤΕ  το 30ρι VDSL έδινε 20 και το 24ρι έδινε 16.

πρεπει να εχεις και σωστη καλωδιωση.απο εκει και περα ειναι θεμα αποστασης αν μιλαμε για το συγχρονισμο.αν μιλαμε για το ποσο κατεβαζεις μπορει απλα να εχει πιταρει κατι.

Και εγω φοβηθηκα μηπως το κοψουνε για να κανουν την μετακομιση των καλωδιων. μαλλον εγινε οσο ημουν στο γραφειο. Το καφαο στη Διασταυρωση Χρ. Σμυρμης και Σολωμου είναι σε λειτουργια, ακουω τους ανεμιστήρες από μεσα :)

τωρα το καλοκαιρι δινουν λιγο θορυβο τα Fans λογω ζεστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...