Προς το περιεχόμενο

iphone 6s vs samsung galaxy s7


snakes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες,

Έχω απορία σχετικά με ποιο από τα 2 παραπάνω κινητά τηλέφωνα να επιλέξω. Είμαι χρήστης android (samsung s4) και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ iphone τι μου προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τη χρήση που κάνεις είτε θα σου κακοφανεί η μετάβαση σε μηλοτηλέφωνο είτε θα σου φανεί υπέροχο. Γενικότερα αν είσαι κάπως απαιτητικός χρήστης ή θες ελευθερία στο τι κάνει και πως το κάνει η συσκευή σου τότε το μηλοτηλέφωνο σίγουρα δεν είναι για εσένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

Έχω απορία σχετικά με ποιο από τα 2 παραπάνω κινητά τηλέφωνα να επιλέξω. Είμαι χρήστης android (samsung s4) και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ iphone τι μου προτείνετε?

Πολλες φορες την εχω και εγω την απορια.Γιατι δεν μπορεις εσυ να επιλεξεις τι ειναι καλυτερο για σενα και ρωτας γνωμες ακυρων που μεσα σε αυτες πολλες φορες υπαρχει και το στοιχειο του φανμποισμου???

 

Αν ησουν σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος απο το S4 και το Android(απο Kitkat και μετα βεβαια)τοτε πας στο S7 που πλεον δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει απο το Iphone(ισα ισα που το δευτερο εχει να ζηλεψει τα bezzel και την οθοναρα του S7).Αν παλι θες να δοκιμασεις iphone πας στο 6s.

 

Απλα τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε κ το htc m10 αν θες κατι σε ανδροιδ.

Θελει πολλα ψωμια ακομα το touchwiz να πιασει το sense..      Φετος η htc θα εχει κ πολυ καλη καμερα απο οτι λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε κ το htc m10 αν θες κατι σε ανδροιδ.

Θελει πολλα ψωμια ακομα το touchwiz να πιασει το sense..      Φετος η htc θα εχει κ πολυ καλη καμερα απο οτι λενε

 

Πότε πιάσατε touchwiz τελευταία φορά που θέλει και πολλά ψωμιά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε κ το htc m10 αν θες κατι σε ανδροιδ.

Θελει πολλα ψωμια ακομα το touchwiz να πιασει το sense..      Φετος η htc θα εχει κ πολυ καλη καμερα απο οτι λενε

Πιο M10 ρε συ.Εδω το M9 και το εχουν ελαχιστα και αγνωστα καταστηματα μονο και απο αλυσιδες ουτε λογος https://www.skroutz.gr/s/6264653/HTC-One-M9-32GB.html .Πολλες λαθος επιλογες αυτη η εταιρια παρολο που οντως εβγαζε αξιολογα(εμπιστοσυνης)κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηλαρακι εχει τα καλα του εχει και τα κακα του,το ιδιο και τα android οπως το Galaxy s7. Διαλεγεις και παιρνεις :)

 

Εννοείται. Το θέμα είναι που θα ρίξεις το βάρος. Κανένα δεν είναι κακό, απλά για τις δικές μου προτεραιότητες το iphone υπερέχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο M10 ρε συ.Εδω το M9 και το εχουν ελαχιστα και αγνωστα καταστηματα μονο και απο αλυσιδες ουτε λογος https://www.skroutz.gr/s/6264653/HTC-One-M9-32GB.html .Πολλες λαθος επιλογες αυτη η εταιρια παρολο που οντως εβγαζε αξιολογα(εμπιστοσυνης)κινητα.

Mιλησε κανεις για το M9 ;; Eιπα οτι ηταν ανταγωνιστικο το M9 ;;Oυτε εμενα μου λεει κατι το m9 σαν συνολο.

Το 2014 το m8 ηταν ισαξιο/ανωτερο απο τις αντιστοιχες ναυαρχιδες των αλλων εταιριων  s5/g3/z2.. επισης το M7 ηταν πολυ αξιολογο.Οντως εκανε λαθος επιλογες αυτη η εταιρια το 2015 αλλα κατσε να δουμε το M10 κ μετα λεμε οτι δεν θα ειναι καλο..Ασε που δεν εχω ακουσει ποτε παραπoνο για το sense..Καποιοι αγοραζουν καλο λογισμικο κ παιρνουν sense/moto/nexus 

Τεσπα εγω μια γνωμη ειπα στον φιλο για να δει ολες τις ναυαρχιδες του 2016 κ να εχει μια ολοκληρωμενη αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλησε κανεις για το M9 ;; Eιπα οτι ηταν ανταγωνιστικο το M9 ;;Oυτε εμενα μου λεει κατι το m9 σαν συνολο.

Το 2014 το m8 ηταν ισαξιο/ανωτερο απο τις αντιστοιχες ναυαρχιδες των αλλων εταιριων  s5/g3/z2.. επισης το M7 ηταν πολυ αξιολογο.Οντως εκανε λαθος επιλογες αυτη η εταιρια το 2015 αλλα κατσε να δουμε το M10 κ μετα λεμε οτι δεν θα ειναι καλο..Ασε που δεν εχω ακουσει ποτε παραπoνο για το sense..Καποιοι αγοραζουν καλο λογισμικο κ παιρνουν sense/moto/nexus 

Τεσπα εγω μια γνωμη ειπα στον φιλο για να δει ολες τις ναυαρχιδες του 2016 κ να εχει μια ολοκληρωμενη αποψη

Παλι δεν καταλαβες τι εγραψα και γραφεις ασχετα πραγματα.Δεν σου ειπα αν αξιζουν τα κινητα ή οχι(ειχα για λιγο διαστημα το M8 αρα γνωριζω τι ρολο βαραει η HTC).Εγω αυτο που ειπα απο το Link ειναι οτι τα καταστηματα σταματανε να φερνουν γενικα HTC κινητα,ειδικα τα γνωστα και καλα της σειρας M.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι δεν καταλαβες τι εγραψα και γραφεις ασχετα πραγματα.Δεν σου ειπα αν αξιζουν τα κινητα ή οχι(ειχα για λιγο διαστημα το M8 αρα γνωριζω τι ρολο βαραει η HTC).Εγω αυτο που ειπα απο το Link ειναι οτι τα καταστηματα σταματανε να φερνουν γενικα HTC κινητα,ειδικα τα γνωστα και καλα της σειρας M.

Και τι σχεση εχει το αν φερνουν το m9 πολλα σκρουτζομαγαζα η γνωστα μαγαζια με το αν θα ειναι καλο η οχι το m10 η με το αν θα αξιζει να το περιμενει καποιος για να το δει/αγορασει και λες ποιο m10 κ τετοια;;;Μηπως δεν θα βρει μαγαζια να το παρει;;; πραγματικα εσυ δεν καταλαβες τι εγραψα στο πρωτο ποστ κ εισαι εκτος θεματος..Ειπα να περιμενει το m10 (μιας κ πιστευω οτι φετος θα ειναι η χρονια της htc σε αυτη την κατηγορια ) κ για να εχει μια ολοκληρωμενη αποψη για τις ναυαρχιδες..Τεσπα καλες αγορες στο παιδι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σχεση εχει το αν φερνουν το m9 πολλα σκρουτζομαγαζα η γνωστα μαγαζια με το αν θα ειναι καλο η οχι το m10 η με το αν θα αξιζει να το περιμενει καποιος για να το δει/αγορασει και λες ποιο m10 κ τετοια;;;Μηπως δεν θα βρει μαγαζια να το παρει;;; πραγματικα εσυ δεν καταλαβες τι εγραψα στο πρωτο ποστ κ εισαι εκτος θεματος..Ειπα να περιμενει το m10 (μιας κ πιστευω οτι φετος θα ειναι η χρονια της htc σε αυτη την κατηγορια ) κ για να εχει μια ολοκληρωμενη αποψη για τις ναυαρχιδες..Τεσπα καλες αγορες στο παιδι!!!

Η Htc μονο στην Αμερικη εστιαζει κυριως.Αυτο οπως εχω ξαναπει εχει φανει και απο τον σαλο που εγινε με το A9 σε σχεση με την Ευρωπη.

 

Το οτι δεν το φερνουν πολλα μαγαζια το M9 σημαινει οτι δεν  υπαρχει ζητηση,και εκτως των αλλων δεν γνωριζω τι παιζει με το service των κινητων αυτων.Και το τελευταιο ειναι πολυ πιο σημαντικο απο οποιαδηποτε specs ανακοινωθουν.Αλλωστε το S7 ειναι υπερπληρες σαν κινητο(εκτως touchwiz)και απο τα leaks μια απο τα ιδια θα ειναι και το M10.Αλλωστε η HTC εχει και το αλλο κακο,οτι οι τιμες της ειναι στα υψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Htc μονο στην Αμερικη εστιαζει κυριως.Αυτο οπως εχω ξαναπει εχει φανει και απο τον σαλο που εγινε με το A9 σε σχεση με την Ευρωπη.

 

Το οτι δεν το φερνουν πολλα μαγαζια το M9 σημαινει οτι δεν  υπαρχει ζητηση,και εκτως των αλλων δεν γνωριζω τι παιζει με το service των κινητων αυτων.Και το τελευταιο ειναι πολυ πιο σημαντικο απο οποιαδηποτε specs ανακοινωθουν.Αλλωστε το S7 ειναι υπερπληρες σαν κινητο(εκτως touchwiz)και απο τα leaks μια απο τα ιδια θα ειναι και το M10.Αλλωστε η HTC εχει και το αλλο κακο,οτι οι τιμες της ειναι στα υψη.

Nαι συμφωνω σε οτι λες,στο οτι δεν εχει ζητηση το m9 κ οτι αυτο φαινεται κ απο το οτι δεν το φερνουν πολλα μαγιαζια.

Για το σερβις ουτε εγω ξερω τι παιζει..Δεν μπορω ομως να κρινω ενα κινητο(m10) πριν καν βγει επειδη ο προγονος του(m9) δεν ειχε μεγαλη ζητηση η επειδη δεν το εφεραν πολλα καταστηματα.Οι τιμες οντως ειναι τσιμπημενες αλλα εγω προσωπικα θα εδινε ενα 50αρικο παραπανω απο το s7 μονο κ μονο για το sense κ για τα ηχεια (αν συνεχισει να βαζει τα μπουμ σαουντ) γουστα κ προτιμησεις ειναι αυτα..Ολα οσα ειπες σωστα ειναι απλα βρηκα καπως ακυρο εκει που λες ποιο M10 επειδη δεν τα πηγε καλα το m9 κ δεν το εφεραν πολλα καταστηματα,εγω δεν κρινω ενα τηλ που δεν εχω δει ακομα απο το ποσο καλα πηγε το προηγουμενο μοντελο αλλα θα περιμενω να το δω κ ξεροντας ποια ειναι συνολικα η htc.O καθενας λεει την γνωμη του και κρινει ενα τηλ με τα δικα του κριτηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...