Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσπαθεί να αντιμετωπίσει το bug του iOS 9, που δημιουργεί προβλήματα στα links


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τις προάλλες έλεγα σε κάποιον εδω μεσα ότι έπαιζε bug στο iPhone 6 ενός φίλου, (διαφορετικό από αυτό) και μου έλεγε "δεν υπάρχει περίπτωση το iOS να έχει bug bla bla bla.."

Για 5άρι θυμάμαι και ήταν τελείως διαφορετικής φύσεως bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 5s είχε κατέβει η ενημέρωση αρχικά αλλά μετά που αποσύρθηκε δεν γινόταν επαλήθευση. Στο itunes βρήκε μόνο σήμερα την 9.3 που έχουν αναρτήσει ξανά οπότε να τη περάσω ή να περιμένω? Σε ipad 3 πάντως κανένα πρόβλημα εξαρχής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 iphone 6s το δικο μου 64gb της γυναικας μου 16gb. Μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα με 9.2.1 δουλευαν αψογα και τα δυο. Κανω αναβαθμιση σε 9.3 στης γυναικας μου και εξακολουθει να δουλευει μια χαρα. Αφηνω το δικο μου στην 9.2.1 και ετσι ξαφνικα αρχισε να κανει το προβλημα! Αναγκαζομαι να περασω την 9.3 (παροτι δεν βιαζομουν) μπας και "ξυπνησει" γινεται η αναβαθμιση και εξακολουθω να εχω το προβλημα! Αρα δεν φταιει η 9.3. Κατι αλλο παιζει και ειναι λιγο random ποιος θα το παθει. Επειδη ομως δεν θελω να κανω set up as new, γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει 100% θα περιμενω το νεο update. Μεχρι τοτε βολευομαι με τον puffin browser με τον οποιο δεν εμφανιζεται το προβλημα στα links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εγω θεμα με το εικονιδιο του app store.ενω εχω κανει ολα τα update κτλ,συνεχως εμφανιζει οτι υπαρχει ενα update για να γινει.οτι να ναι.σε ipad mini 4.

 

 

 

 

χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι

εγω μια χαρα ειμαι

δεν ΕΧΕΙ κανενα απολυτως προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος που στο iPad Mini 4 και το iPhone 5s που έχω το 9.0 και 9.02 αντίστοιχα είναι ότι η Apple το τελευταίο εξάμηνο δεν δίνει το 100% του δυναμικού της πιστεύω στις αναβαθμίσεις/διορθώσεις του iOS και του Mac OS X.

 

Τώρα αυτό γίνεται είτε επειδή έχει μειώσει το προσωπικό στην ανάπτυξη του iOS, είτε τους έχει τοποθετήσει σε άλλα πόστα (Watch OS, TV OS κτλ).

 

Είναι αδικαιολόγητη, ειδικά για τις premium τιμές που ζητάει για τα προϊόντα της. Όντας χρήστης (και) Mac από το 2002, έχω να πω ότι από το 2010 και μετά η Apple έχει πάρει την κατηφόρα στο Software (σε όλους τους τομείς),

 

Είτε σχεδιαστικά, είτε πρωτοπορώντας όπως έκανε παλιά, είναι πίσω. Ξέρει να κλέβει (βλέπε f.lux) και να προσαρμόζει στο iOS δυνατότητες που μόνη της έπρεπε να είχε φτιάξει, είτε ξέρει να απαγορεύει και να απενεργοποιεί δυνατότητες που πριν τις παρείχε στις συσκευές της και το λογισμικό της.

 

Κακώς και πρέπει να αποζημιώσει όλους όσους έχασαν χρόνο ή και χρήμα από λάθη της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λύση εάν είναι το iPhone jailbreaked. Μετά από πολύ διάβασμα κατάφερα να το επαναφέρω χωρίς restore, set up as new και τέτοια. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μπεις με ssh και να βρεις ένα αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όντας χρήστης (και) Mac από το 2002, έχω να πω ότι από το 2010 και μετά η Apple έχει πάρει την κατηφόρα στο Software (σε όλους τους τομείς),

ΠΟΥ ΣΕ ΡΕ JOBS.......που σε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα απόλυτος πρόβλημα με 5s και με το 5 του αδερφού μου. Ούτε με 4s του πατέρα μου. Ούτε με το 6s της αδερφής μου και της κοπέλας μου.

 

Λειτουργούν άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι να ναι δηλ δινεις 700ε για κινητο της apple και σε καθε αναβαθμιση ios παντα θα υπαρχει ενα προβλημα 

 

 Εγω το πηρα 900 ευρω(Iphone 6s plus, 9.3 ΙΟS) και αυτο με τα λινκς ηταν(ειναι βασικα, διοτι δεν καταφερα να το διορθωσω ακομα αλλά δεν με πολυνοιαζει αφου ειναι πολυ μικρο το ποσοστο των λινκς που δεν ανοιγουν) το μικροτερο προβλημα. Το μεγαλυτερο ηταν οτι δεν εμπαινε στο app store και εβγαζε ενα ηλιθιο ασπρο φοντο. Δοκιμασα ολα οσα ελεγαν τα παρακατω 2 λινκς αλλά τιποτα δεν δουλεψε, τελικα δουλεψε ενας συνδιασμος τους(ουτε καν καταλαβα ποιος και τι εκανα) και λυθηκε επιτελους το προβλημα! Βαζω τα λινκς στο τελος μην τυχον και χρειαστουν σε καποιον καποια φορα.

 Επισης ειχα και 3 άλλα, σχετικα σημαντικα προβληματα με το Viber και με κατι άλλα που τελικα ακολουθωντας καποιες οδηγιες στο ιντερνετ τα ελυσα.

 

 Γενικα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ακουγα(κατι ως γενικη φημη που ειχε αναχθει σε φυσικο νόμο) για τα IPhone οτι λειτουργουν αψογα ως κλασικα προιοντα Apple, αλλά στις 2.5 εβδομαδες που το εχω με εσπασε τα νευρα ουκ ολιγες φορες.

 

Και παντως ειχε ως τωρα πολυ περισσοτερα προβληματα απο το Αndroid του Samsung Galaxy S6 που το εχω 8 μηνες και τα μόνα 3 προβληματα που ειχα ηταν οι 2 επανεκκινησεις που εκανε και οτι μια φορα ξαφνικα δεν αναγνωριζε το δικτυο της Cosmote και χρειαστηκε επανεκκινηση.

 Ενα αλλο που πιστευα πριν παρω Ιφον ηταν παλι ως γενικη φημη, οτι το Ιφον δεν εχει πολλες ρυθμισεις και ολες οι ρυθμισεις του ειναι κρυμμενες και δεν ειναι παραμετροποιησιμο. Στην πραγματικοτητα διαπιστωσα οτι το πληθος των ρυθμισεων του ειναι χαωδες και πιο μεγαλο απο οτι το Ανδροιδ. Προσωπικα δεν το βρισκω κακο αυτο, ισα ισα προτιμαω παραμετροποιηση και ρυθμισεις για τα παντα, απλως μου εκανε μεγαλη εκπληξη για αυτο το αναφερω.

 

(Περαν αυτου για να ειμαι δικαιος το Ιφον 6σ+ εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ καμερα και φωτογραφικη μηχανη, πραγμα που δεν μπορουσα να φανταστω οτι θα μπορουσε να γινει με την ηδη απιστευτη του Σ6 αλλά του 6σ ειναι θα ελεγα πλεον, ΠΟΛΥ καλυτερη απο του Σ6, για αυτο αλλωστε και το πηρα, επειδη ειχα δει σε εναν φιλο την πολυ αργη κινηση του βιντεο(να καταγραφεις σε super slow motion) του 6σ σε σχεση με το Σ6 και ηταν αρκετα καλυτερη(παντως τι απιστευτη ειναι η τεχνολογια!! Να εχεις στα χερια σου ενα μηχανημα που βγαζει σε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ super slow motion βιντεο!!!! Τι απιστευτα ειναι τα μαθηματικα βασικα!! Γιατι στα μαθηματικα και στην φυσικη βασιζονται ολα αυτα(σχεδον ΟΛΑ βασικα στην συγχρονη ζωη μας)! Και ασε τους φιλολογους να κλεινουν το λυω :-D ). Η φωτογραφικη ομως μηχανη του Σ7 edge μετα απο αρκετες προσωπικες δοκιμες ειναι γενικα καλυτερη πιστευω απο του 6σ, σε φως ή ημιφως παρομοιας ποιοτητας, σε αρκετο σκοταδι ομως το Σ7 edge ειναι καλυτερο. Για αυτο και το πηρα εξαλλου.

Και μια ερωτηση επειδη εχω τρέλα με τις καμερες των κινητων και την εξωπραγματικη τεχνολογια και ποιοτητα τους, και επειδη εχω ακουσει οτι το Microsoft Lumia 950 εχει επισης εφαμιλλη ή και ανωτερη καμερα απο το 6σ/6σ+ ή το Σ7, καποιος που τα εχει και τα 2 αυτα(Μ950 + 6σ ή Σ7) μπορει να σχολιασει περι της φωτογραφικης μηχανης τους?)

 

 

Γενικα δηλαδη τα Ιφον δεν ειναι τοσο αψεγαδιαστα τελικα. Καμια σχεση. Και αυτα εχουν τα κλασικα προβληματα των υπολογιστων.

Ισως λιγοτερα? Ισως.....

 

 

 

Τα 2 λινκς που μου εδωσαν τις ιδεες για την λυση με το ασπρο φοντο:

http://macreports.com/app-store-shows-white-blank-screen/

http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/qt/iphone-white-screen-fix.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σε κολλητό που έχει 5s ήταν μια χαρά, στο δικό μου είχε κατέβει αλλά δεν γινόταν επαλήθευση ενημέρωσης. Τώρα κατεβαίνει το ανανεωμένο αρχείο μέσω ΟΤΑ και θα κάνει εγκατάσταση στο δικό μoy 5s. Οπότε η apple ανέβασε επικαιροποιημένο αρχείο. Το είχα δει νωρίτερα ότι υπάρχει στο itunes. Στο Ipad3 απο την αρχή πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα απόλυτος πρόβλημα με 5s και με το 5 του αδερφού μου. Ούτε με 4s του πατέρα μου. Ούτε με το 6s της αδερφής μου και της κοπέλας μου.

 

Λειτουργούν άψογα

Ματσό οικογενεια!!!χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...