Προς το περιεχόμενο

Βαψιμο σπιτιου


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και παλιό θα αναφέρω κάποιες πληροφορίες για αρχείο.

το φρεσκάρισμα ενός σπιτιού κυμαίνεται από 150 - 200 ευρώ το κάθε δωμάτιο μαζί με τα υλικά.

οι εσωτερικές πόρτες κοστίζουν από 30 έως 60 ευρώ ανά τεμάχιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^^^ + φίλος ανέθεσε βάψιμο σε "μάστορα" σε χαμηλή τιμή (150ευρώ) για δυάρι, αλλά το σπίτι περάστηκε όλο με πλαστικό χρώμα και χωρίς ιδιαίτερες λεπτομέρειες (το ρολό που έβαφε περάσε πάνω απο ολους τους διακόπτες - λερωμένα πατώματα κλπ).(...)

Πωωωωωωω τί διάβασααα!!!! :blink: :mad:

 

(...)Το μεγάλο κερατιάτικο είναι τα εργατικά,(...)

Σώπα!! Δεν ξέραμε να σε πληρώνουμε κι απο πάνω για να μας πάρεις να σου ξεβρωμίσουμε το σπίτι!! :mad:

 

Ελπίζω να χάθηκες στη μετάφραση απλά και να διατύπωσες λάθος ό,τι ήθελες να πείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρει προβλεπόμενες, νόμιμες τιμές. Νόμιμο μεροκάματο 50€ + οικοδ. ένσημο 45€ + υλικά.

 

Τα μικρότερα μεροκάματα που ακούς είναι ανεπίσημες προσαρμογές στην οικ. κρίση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τι φρεσκαρισμα γραφεις?γκρεμισμα και επανασχεδιαση και τελειοποιηση?

Απλά αναφέρομαι στο σωστό βάψιμο σπιτιού από έμπειρους τεχνίτες.

Για το βάψιμο ενός δωματίου δεν χρειάζεται μόνο ένας κουβάς χρώμα ο οποίος κοστίζει από 35 έως 50 ευρώ αλλά θέλει πέρα από χρώμα και εργασία, χαρτοταινίες, νάιλον, χαρτιά για το πάτωμα, ρολά, πινέλα, και άλλα πολλά. 

Επεξ/σία από thimis_k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έδωσα για δωμάτιο , κουζίνα και χωλ 30 ευρώ + φαγητό στο μάστορα, μαζί με τα χρώματα γύρω στα 120 με ταινίες κλπ.

30 ευρω πρέπει να πείναγε πολυ ο μάστορας, το μεροκάματο ειναι ~50

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ευρω πρέπει να πείναγε πολυ ο μάστορας, το μεροκάματο ειναι ~50

Νταξει γνωστός ήταν, μια χαρά έγινε, 9-4 για 30 συν φαγητό νομίζω είναι καλά με τέτοια κρίση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα!! Δεν ξέραμε να σε πληρώνουμε κι απο πάνω για να μας πάρεις να σου ξεβρωμίσουμε το σπίτι!! :mad:

 

Ελπίζω να χάθηκες στη μετάφραση απλά και να διατύπωσες λάθος ό,τι ήθελες να πείς...

 

...κι εγώ ελπίζω να ξεμέθυσες τόσους μήνες μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ζήτησε ένας πριν λίγες μέρες, μόνο για εργατικά ενός δωματίου 15 τετραγωνικών, 140€!

Και μιλάμε για υπνοδωμάτιο. 3 τοίχοι και το ταβάνι ουσιαστικά. Ο ένας είναι όλος ντουλάπα

Μπογές κτλ, είχα πάρει εγώ. Λέω άστο... Θα κάτσω 2 ώρες ένα σάββατο και άλλες 2 μια κυριακή, και θα το βάψω μόνος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κερατιάτικα τα μεροκάματα; <_<

ποιος  συνετός ανθρωπος παίρνει καποιον να του βαψει το σπιτι με μεροκαματο; 

στην καλυτερη των περιπτωσεων ο μαστορης θα κανει κανα δυο μερες παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ζήτησε ένας πριν λίγες μέρες, μόνο για εργατικά ενός δωματίου 15 τετραγωνικών, 140€!

Και μιλάμε για υπνοδωμάτιο. 3 τοίχοι και το ταβάνι ουσιαστικά. Ο ένας είναι όλος ντουλάπα

Μπογές κτλ, είχα πάρει εγώ. Λέω άστο... Θα κάτσω 2 ώρες ένα σάββατο και άλλες 2 μια κυριακή, και θα το βάψω μόνος μου...

Μάλλον δεν ήθελε να το αναλάβει και για να μην σου πει οχι, έδωσε απλά αστρονομική τιμή για να το πείς απο μόνος σου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-30 ευρώ έχει η μεγάλη συσκευασία άοσμου πλαστικού στα Leroy, σε όποιο χρώμα θέλεις. Εξωφρενικά τα ποσά που ζητάνε οι περισσότεροι, και εγώ προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία να τα δώσω. Βάφω μόνος μου. Σιγά την επιστήμη ρε παιδιά, που ζητάνε 50 ευρώ μεροκάματο και χωρίς απόδειξη / τιμολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος συνετός ανθρωπος παίρνει καποιον να του βαψει το σπιτι με μεροκαματο;

στην καλυτερη των περιπτωσεων ο μαστορης θα κανει κανα δυο μερες παραπανω.

Πώς θα κάνει παραπάνω μέρες;;

Όταν μιλάτε με κάποιον, δεν συμπεριλαμβάνει στην προσφορά και τον χρόνο διεκπεραίωσης του έργου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...