Προς το περιεχόμενο

Ανακτηση αρχειων απο κινητο με σπασμενη οθονη


nikosops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω οτι ο τιτλος ειναι πολυ ακριβης.Μου εχει σπασει η οθονη του smartphone και δε θελω να τη φτιαξω γτ συμφαιρει να παρω καινουργιο και θα ηθελα να δω αν μπορω να ανακτησω καποια αρχεια. εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δε εχω βρει κατι που να δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο τιτλος ειναι πολυ ακριβης.Μου εχει σπασει η οθονη του smartphone και δε θελω να τη φτιαξω γτ συμφαιρει να παρω καινουργιο και θα ηθελα να δω αν μπορω να ανακτησω καποια αρχεια. εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δε εχω βρει κατι που να δουλευει

εάν έγραφες και πια μάρκα κινητό έχεις πιθανόν να υπάρχει από την εταιρία κάποιο suite για ανάκτηση των αρχείων επίσης μπορείς να δοκιμάσεις προγράμματα σαν και αυτό και μια άλλη λύση εάν έβγαζες την κάρτα μνήμης και την έβαζες σε κάποιο υπολογιστή θα ευχές πρόσβαση στα αρχεία σου ( εάν υπάρχει) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο τιτλος ειναι πολυ ακριβης.Μου εχει σπασει η οθονη του smartphone και δε θελω να τη φτιαξω γτ συμφαιρει να παρω καινουργιο και θα ηθελα να δω αν μπορω να ανακτησω καποια αρχεια. εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δε εχω βρει κατι που να δουλευει

Αν ειναι στην sd δες αυτο http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Και με αυτο για την οθονη http://www.doctorandroid.gr/2014/06/control-broken-android-screen.html?m=1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motorola moto g 2nd gen εχω, Τα αρχεια που ειναι στην sd ειναι μια χαρα τα υπολοιπα που ειναι στο κινητο ειναι το θεμα,θα δοκιμασω αυτα που με προτεινατε κ αν δε δουλεψει θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μια απ τα ιδια. Επεσε και η οθονη ειναι γκριζα. Ανοιγει κανονικα, ακουγονται οι ηχοι που ερχοντε viber κλπ, αλλα η οθονη καπουτ. Kingzone N3. Εχω στην εσωτερικη μνημη φωτογραφιες και αρχειο με τις επαφες.... Συνδεω το PC με καλωδιο , ακουω τον ηχο στο pc αλλα δε βλεπω να πατησω απο το κινητο την εντολη . Καποια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.... Μετα απο ενδελεχή ελεγχο κατάφερα να τα βρω ΟΛΑ . Μεχρι και εφαρμογες που εχει το κινητό,επαφές κλπ.     wondershare mobileGo. Είναι trial αλλά τη δουλειά του την κάνει.......  Προσοχη.... οταν κανει το setup θα αργήσει... Μη νομίζετε οτι κόλλησε. Εγω το είχα καμια ώρα +++ . Στο τέλος εγραψε μήνυμα  οτι έγινε η εγκατάσταση. Έκανα setup, τελείωσε , συνέδεσα το καλώδιο με το κινητό και μετα απο λίγο έβλεπα τα πάντα στην οθόνη του pc.  Τσεκάρεις οτι θες και "σώζεις"   !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 6/4/2016 στις 2:31 ΠΜ, panagiotisky είπε

Λοιπον.... Μετα απο ενδελεχή ελεγχο κατάφερα να τα βρω ΟΛΑ . Μεχρι και εφαρμογες που εχει το κινητό,επαφές κλπ.     wondershare mobileGo. Είναι trial αλλά τη δουλειά του την κάνει.......  Προσοχη.... οταν κανει το setup θα αργήσει... Μη νομίζετε οτι κόλλησε. Εγω το είχα καμια ώρα +++ . Στο τέλος εγραψε μήνυμα  οτι έγινε η εγκατάσταση. Έκανα setup, τελείωσε , συνέδεσα το καλώδιο με το κινητό και μετα απο λίγο έβλεπα τα πάντα στην οθόνη του pc.  Τσεκάρεις οτι θες και "σώζεις"   !!!

καλησπερα

εχω το ιδιο προβλημα εχει σπασει η οθονη και δεν μπωρο να παρω αρχεια και φωτο το δικο μου ειναι turbo x

δεν χρειαζεται να πατησεις τιποτα απο το κηνητο μονο το συνδεεις και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα

προσπαθησα και εγω να κανω το αντιστοιχο με το mobilego αλλα δε μου αναγνωριζει την επαφη γιατι λεει οτι δεν εχω ενεργοποιημενο debugging mode. Το κακο ειναι οτι η οθονη εινια μαυρη. εχουμε καμια λυση για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια από τα ιδια,σπασμένη οθόνη σε samsung και οτι εφαρμογή έβαλα μου ζητάει να ανοίξω το usb debugging .

το θέμα είναι οτι δεν έχουμε οθόνη....υπάρχει κάποια άλλη λύση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aristidis540 είπε

μια από τα ιδια,σπασμένη οθόνη σε samsung και οτι εφαρμογή έβαλα μου ζητάει να ανοίξω το usb debugging .

το θέμα είναι οτι δεν έχουμε οθόνη....υπάρχει κάποια άλλη λύση?

Ναι... Ποντικι αν απλα δεν δουλευει το touch... Οθονη αν εχει μαυρισει(καει).... Κρινεις την σπουδαιότητα των αρχειων σου και πραττεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsilitheo1 είπε

Ναι... Ποντικι αν απλα δεν δουλευει το touch... Οθονη αν εχει μαυρισει(καει).... Κρινεις την σπουδαιότητα των αρχειων σου και πραττεις

Δεν υπάρχει οθόνη,τις επαφές ήθελα να κάνω ενα συγχρονισμό άλλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έσπασε η οθόνη στο s6 edge plus και το μόνο που διακρίνεται είναι κάποια αχνά χρώματα.Όταν το συνδέω με τον υπολογιστή μου το αναγνωρίζει κανονικά.Κατέβασα drfone αλλά για ανακτήσει τα αρχεία ζητάει το κινητό να μπει σε download mode.To δοκίμασα αλλά ο συνδυασμός των κουμπιών για το download mode δεν φαίνεται να λειτουργεί.Επίσης κατέβασα το samsung 300k tools αλλά αν και ανιχνεύει το κινητό και γράφει ότι το έβαλε σε download mode το drfone δεν φαίνεται να το αναγνωρίζει.'Άλλα πρόγραμματα που δοκίμασα μου ζητάνε να ενεργοποιήσω το usb debugging.Σκεφτόμουνα να χρησιμοποιήσω κάποιο micro-usb σε hdmi αντάπτορα για να προβάλλω την οθόνη του κινητού στη τηλεόραση η και να φτιάξω το samsung usb jig.Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Raptorex είπε

Σκεφτόμουνα να χρησιμοποιήσω κάποιο micro-usb σε hdmi αντάπτορα για να προβάλλω την οθόνη του κινητού στη τηλεόραση η και να φτιάξω το samsung usb jig.Καμιά ιδέα;

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει έξοδο για HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλημέρα σε ολους διάβασα ολα τα παραπάνω αλλά δεν μπόρεσα να κάνω κάτι και εγώ , 

εχω το j7 2017 έσπασε η οθόνη εχει γίνει μαύρη ο υπολογιστής μου διαβάζει το κινητό αλλα δεν μου ανοίγει τα αρχεία γιατι δεν μπορώ να επιλέξω απο την συσκευή να συνδεθεί με μεταφορά αρχείων η να ξεκλειδωθεί η οθόνη οπως και με τα παραπάνω προγράμματα δεν εχω απο την ξεκλειδωμένο των εντοπισμό σφαλμάτων usb ξέρουμε κάποιο αλλο τρόπο η πρόγραμμα για να παρω τα αρχεια μου ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...