Προς το περιεχόμενο

Καταστήματα για αγορά κονσόλας ή παιχνιδιών σε Ελλάδα ή εξωτερικό


jay_D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το eleashop που ξαναμίλησα με διαβεβαιώνουν ότι αυτό περιέχει τους ελληνικούς υπότιτλους και ότι εγώ κάνω κάτι λάθος

Ότι η παρτίδα που παρέλαβαν είναι βέβαιοι ότι είναι με ελληνικά και ας μην έχει τη σημαία πάνω

 

 

Επίσης με διαβεβαίωσαν ότι τους υπότιτλους δεν τους επιλέγω μέσα από το game αλλά πρέπει να το φορτώσω αφού σβήσω όλα τα data και θα μου βγάλει μια μαύρη οθόνη με επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους πριν μπω στο menu του game...

 

Σε περίπτωση που επιμένω μου είπαν, ότι δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους να τους στείλω πίσω το game μέσω ACS με δικά τους τα έξοδα για να το δοκιμάσουν στο δικό τους PS4 αλλά αν λειτουργεί με ελληνικούς δεν θα μπορέσουν να μου κάνουν full refund ή αλλιώς να μου το ξαναστείλουνε με δικά μου έξοδα...

 

Εδώ είτε εγώ είμαι ο μπούφος που δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τους ελληνικούς υπότιτλους (μιας και στα options του game υπάρχει επιλογή για υπότιτλους English, Polski και μια γλώσσα στα αλαμπουρνέζικα).... είτε αυτοί με παραμυθιάζουν...

 

Δεν ξέρω τι από τα 2 ισχύει... αλλά αν υπάρχει κάποιο "κόλπο" στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού είτε στις ρυθμίσεις της κονσόλας για να το κάνω να εμφανιστούν οι ελληνικοί υπότιτλοι θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια

 

*Επίσης να αναφέρω ότι σήμερα το πρωί υπήρχε στο site τους το παιχνίδι και τώρα δεν υπάρχει

Επεξ/σία από anubis24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το παιχνιδι το εχω στο ps3.Υποτιτλους και γλωσσα αλλαζεις μεσα απο το μενου.Λογικα ετσι θα ειναι και στο ps4.

Ισως βοηθησει το βιντεο να βγαλεις ακρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το σιγούρεψα πλέον μου πουλήσανε την κανονική έκδοση remastered για ελληνική

 

Προφανώς δεν το παραδέχονται ότι έκαναν πατάτα και πλέον έχουνε κατεβάσει και το παιχνίδι από τη σελίδα τους και το skroutz μετά τα παράπονά μου από το τηλέφωνο

 

Όσο για την αντιμετώπισή τους να τους το στείλω πίσω με δικά τους έξοδα. Να το δοκιμάσουν σε δική τους κονσόλα και αν έχει ελληνικούς (που είναι σίγουροι ότι έχει) να μου το στείλουν ξανά με δικά μου έξοδα ή να μου κάνουν μερικό refund.. απλά αστείο.. λες και θα είμαι μπροστά να τσεκάρω τι θα κάνουν αφού είμαι από Θεσσαλονίκη και το κατάστημα Αθήνα

 

Ο κύριος στο τηλέφωνο επέμενε ότι έχει πουλήσει πάνω από 50 τέτοιες φόλες και είναι σοβαρό κατάστημα πάνω από 11 χρόνια

 

Μάλλον εκεί στο eleashop δεν γνωρίζουν τι σημαίνει να σέβεσαι τον πελάτη και να πουλάς αυτά που διαφημίζεις.

 

Μακριά από eleashop είναι απατεώνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικη ελληνικη νοοτροπια καταστηματος να μη θελουν να χρεωθουν το δικο τους λαθος.παντως οποιος εχει το παιχνιδι να μας πει πως αλλαζει τους υποτιτλους σε ελληνικα μηπως στην εκδοση ps4 ειναι αλλη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικη ελληνικη νοοτροπια καταστηματος να μη θελουν να χρεωθουν το δικο τους λαθος.παντως οποιος εχει το παιχνιδι να μας πει πως αλλαζει τους υποτιτλους σε ελληνικα μηπως στην εκδοση ps4 ειναι αλλη διαδικασια.

 

Μίλησα με φίλο που έχει το TLOU Remastered με ελληνικούς υπότιτλους για PS4 και δεν υπάρχει καμία διαδικασία από την κονσόλα

Ότι γίνεται είναι μέσα από τα Options του game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το σιγούρεψα πλέον μου πουλήσανε την κανονική έκδοση remastered για ελληνική

 

Προφανώς δεν το παραδέχονται ότι έκαναν πατάτα και πλέον έχουνε κατεβάσει και το παιχνίδι από τη σελίδα τους και το skroutz μετά τα παράπονά μου από το τηλέφωνο

 

Όσο για την αντιμετώπισή τους να τους το στείλω πίσω με δικά τους έξοδα. Να το δοκιμάσουν σε δική τους κονσόλα και αν έχει ελληνικούς (που είναι σίγουροι ότι έχει) να μου το στείλουν ξανά με δικά μου έξοδα ή να μου κάνουν μερικό refund.. απλά αστείο.. λες και θα είμαι μπροστά να τσεκάρω τι θα κάνουν αφού είμαι από Θεσσαλονίκη και το κατάστημα Αθήνα

 

Ο κύριος στο τηλέφωνο επέμενε ότι έχει πουλήσει πάνω από 50 τέτοιες φόλες και είναι σοβαρό κατάστημα πάνω από 11 χρόνια

 

Μάλλον εκεί στο eleashop δεν γνωρίζουν τι σημαίνει να σέβεσαι τον πελάτη και να πουλάς αυτά που διαφημίζεις.

 

Μακριά από eleashop είναι απατεώνες

Τους στελνεις πισω το παιχνιδι και ζητας επιστροφη χρηματων.  Απο την στιγμη που η αγορα ειναι διαδικτυακα πρεπει να αναγραφονται πληρως ολα τα απαραιτητα στοιχεια στην σελιδα.Σε περιπτωση που αυτο που παραλλαβεις δεν ειναι αυτο που διαφημιζει η σελιδα(και μαλιστα αφου τους ρωτησες και στο τηλεφωνο,δηλαδη ακομα χειροτερα)τοτε εχεις καθε δικαιωμα να επιστρεψεις το προιον πισω(ναι εστω για την γλωσσα που δεν εχει μεσα)και να σου επιστραφει ολο το ποσο αγορας.

 

Το καταστημα μπορει οντως πιο παλια να ειχε πουλησει παιχνιδια οπως λεει αλλα ο προμηθευτης τους να εφερνε την Ελληνικη εκδοση.

κλασικη ελληνικη νοοτροπια καταστηματος να μη θελουν να χρεωθουν το δικο τους λαθος.παντως οποιος εχει το παιχνιδι να μας πει πως αλλαζει τους υποτιτλους σε ελληνικα μηπως στην εκδοση ps4 ειναι αλλη διαδικασια.

Δεν ειναι κλασσικη Ελληνικη νοοτροπια καταστηματος μην το γενικευουμαι και βαζουμε μεσα και καταστηματα που κανουν μια χαρα την δουλεια τους.

Απλα το εν λογω καταστημα προμηθευει γενικα οτι να ναι απο πραγματα και αρα το πιο πιθανο να μην γνωριζουν τις περισσοτερες φορες λεπτομερειες πανω σε ορισμενα απο αυτα.Βεβαια σε αυτο που ειναι οντως απαραδεκτοι(αν ισχυουν τα παραπανω)ειναι στις ψευτο δικαιολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους στελνεις πισω το παιχνιδι και ζητας επιστροφη χρηματων.  Απο την στιγμη που η αγορα ειναι διαδικτυακα πρεπει να αναγραφονται πληρως ολα τα απαραιτητα στοιχεια στην σελιδα.Σε περιπτωση που αυτο που παραλλαβεις δεν ειναι αυτο που διαφημιζει η σελιδα(και μαλιστα αφου τους ρωτησες και στο τηλεφωνο,δηλαδη ακομα χειροτερα)τοτε εχεις καθε δικαιωμα να επιστρεψεις το προιον πισω(ναι εστω για την γλωσσα που δεν εχει μεσα)και να σου επιστραφει ολο το ποσο αγορας.

 

Το καταστημα μπορει οντως πιο παλια να ειχε πουλησει παιχνιδια οπως λεει αλλα ο προμηθευτης τους να εφερνε την Ελληνικη εκδοση.

Δεν ειναι κλασσικη Ελληνικη νοοτροπια καταστηματος μην το γενικευουμαι και βαζουμε μεσα και καταστηματα που κανουν μια χαρα την δουλεια τους.

Απλα το εν λογω καταστημα προμηθευει γενικα οτι να ναι απο πραγματα και αρα το πιο πιθανο να μην γνωριζουν τις περισσοτερες φορες λεπτομερειες πανω σε ορισμενα απο αυτα.Βεβαια σε αυτο που ειναι οντως απαραδεκτοι(αν ισχυουν τα παραπανω)ειναι στις ψευτο δικαιολογιες.

 

Το συζητήσαμε για την επιστροφή και μου είπε ότι θα το δοκιμάσουν και αν λειτουργεί με ελληνικούς (που δε λειτουργεί) δε θα μου κάνουν full refund. Αν όντως είναι όπως ισχυρίζομαι όμως είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν full refund.

 

Σε αυτή τη περίπτωση που εγώ δε θα είμαι μπροστά να ελέγχω τι συμβαίνει πως θα ξέρω ότι δεν θα με κοροϊδέψουν; Πες με καχύποπτο αλλά έχω δώσει ήδη 35 Ευρώ για το παιχνίδι και δε θέλω να ρισκάρω να χάσω και άλλα. Δυστυχώς αν βρισκόμουν Αθήνα θα πήγαινα από το μαγαζί ο ίδιος για να κάνουμε μαζί τη δοκιμή. Το παιχνίδι μπορώ να το παίξω και με αγγλικά δεν είναι το πρόβλημα μου εκεί. Το πρόβλημά μου είναι ότι άλλο διαφημίζουν και άλλο δίνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κατεβασει patch για το game? επισης εχει ενα κωδικο πανω στο κουτι / game τυπου ...cusa xxxx ποιον εχεις εσυ?

 

edit:

 

αν ειναι cusa-000556 πρεπει να εχει υποτιτλους

 

http://ogdb.eu/index.php?section=game&gameid=82327

 

το cusa-000557 εχει αγγλικα πολωνικα και ρωσικα μονο

 

http://feedback.naughtydog.com/forums/260903-the-last-of-us-remastered/suggestions/7607502-language-problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κατεβασει patch για το game? επισης εχει ενα κωδικο πανω στο κουτι / game τυπου ...cusa xxxx ποιον εχεις εσυ?

Έχω κάνει όλα τα updates. Επίσης το δοκίμασα και χωρίς updates γιατί ο πωλητής με έβγαζε τρελό

 

Έχει CUSA 00557... θα έπρεπε να έχει 00556?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει όλα τα updates. Επίσης το δοκίμασα και χωρίς updates γιατί ο πωλητής με έβγαζε τρελό

 

Έχει CUSA 00557... θα έπρεπε να έχει 00556?

 

 

Με ένα γρήγορο googlarisma είδα ότι είναι η αγγλική έκδοση και δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους. Τσέκαρε το κι εσύ. Εάν είχε ελληνικούς θα σου έδινε την επιλογή στο μενού...νομίζω σου πουλάνε τρελίτσα από το κατάστημα... Όταν ξεμπλέξεις κοίτα να αφήσεις και βαθμολογία στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα γρήγορο googlarisma είδα ότι είναι η αγγλική έκδοση και δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους. Τσέκαρε το κι εσύ. Εάν είχε ελληνικούς θα σου έδινε την επιλογή στο μενού...νομίζω σου πουλάνε τρελίτσα από το κατάστημα... Όταν ξεμπλέξεις κοίτα να αφήσεις και βαθμολογία στο skroutz.

εκανα update το ποστ μου οντως δεν εχει...στειλτου τα λινκ που σου εδωσα (απο το official φορουμ ειναι)

εκανα update το ποστ μου οντως δεν εχει...στειλτου τα λινκ που σου εδωσα (απο το official φορουμ ειναι)

 σορρυ για τον anubis 24 Πηγαινε το σχολιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις. Προφανώς και δε θα βγάλω άκρη μαζί τους μέσω τηλεφώνου και ούτε θα μπω στη χρονοβόρα - κοστοβόρα διαδικασία να στείλω πίσω το game χωρίς να είμαι παρόν και εγώ καθώς δεν βρίσκω νόημα σε όλο αυτό. 

 

 

Όπως είπε και ο Fulgore ίσως να πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό ίσως και όχι. Πάντως οποιοδήποτε κατάστημα σέβεται τον εαυτό του ελέγχει πιο διεξοδικά τι προμηθεύεται, τι διαφημίζει και τι πουλάει. 

 

Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αφήσω ένα αρνητικό σχόλιο στο skroutz και σε κανά 2 forum ακόμη που γνωρίζω ώστε να μην την πατήσει και άλλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου εγραψα και σε πμ θεωρω οτι θα πρεπει να υποδειξεις το σφαλμα τους γιατι ισως να μην γνωριζε το καταστημα για τις 2 version...αν και εκει δεν σου κανουν full refund τοτε ναι να τους δωσες την αρνητικη. Νομιζω οτι αν τους παρεπεμψεις εδω δεν θα αρνηθουν την αλλαγη/επιστροφη αν ειναι αξιοπιστο καταστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου εγραψα και σε πμ θεωρω οτι θα πρεπει να υποδειξεις το σφαλμα τους γιατι ισως να μην γνωριζε το καταστημα για τις 2 version...αν και εκει δεν σου κανουν full refund τοτε ναι να τους δωσες την αρνητικη. Νομιζω οτι αν τους παρεπεμψεις εδω δεν θα αρνηθουν την αλλαγη/επιστροφη αν ειναι αξιοπιστο καταστημα.

Το κατάστημα γνωρίζει για τις 2 version γιατί στο τηλέφωνο μου είπανε ότι παρ'όλο που δεν έχει την ελληνική σημαία πάνω έχει ελληνικά.

Αυτό που με κούφανε είναι όταν μου είπανε ότι κάνω λάθος και οι ρυθμίσεις για τους υπότιτλους γίνονται από την κονσόλα πριν μπω στο Game και όχι μέσα από το Game.. πράμα που δεν ισχύει

Βέβαια με το που έκανα παράπονα τηλεφωνικά μετά από 1 ώρα είχε κατέβει το παιχνίδι από τη σελίδα τους και από το Skroutz

 

Edit: Και μου είπανε ότι αν τους το στείλω και δεν παίζουνε οι ελληνικοί θα μου κάνουνε full refund

Έστω ότι τους στέλνω... Πως θα ξέρω εγώ από Θεσσαλονίκη και αυτοί Αθήνα αν θα μου πούνε την αλήθεια ή θα καλύψουν το ψέμα τους.. τα λεφτά μετά ποιος θα μου τα δώσει? 

 

Μπορεί να είναι έντιμοι και να λένε αλήθεια για τα προϊόντα τους αλλά είναι φάουλ που πούλησαν κάτι που δεν ήξεραν τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...