Προς το περιεχόμενο

Build 2016: Η ιστορία πίσω από το πρόγραμμα Windows Insider


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε,τότε εγώ μάλλον θα χρησιμοποιώ "άλλα" Windows 10 χωρίς προβλήματα, χωρίς του κόσμου τα workarounds και χωρίς bugs (και μάλιστα όλα αυτά από το προηγούμενο build)! Δεν εξηγείται διαφορετικά...

...ή μάλλον εξηγείται, αλλά δεν έχει νόημα να κάτσω να το αναλύσω!

ναι φυσικα και εξηγειται.Αν εσυ τα πραγματα που κανεις δεν εχουν bugs και τα πραγματα που κανω εγω εχουν,σημαινει οτι δεν κανουμε τα ιδια πραγματα.

 

Θες να πεις οτι απο τα χιλιαδες πραγματα που μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα pc εσυ τα κανεις ολα?

Τοτε δεν θα ειχαν χιλιαδες testers για να εντοπιζουν τα bugs,θα ειχαν εναν και θα εβρισκε ολα τα bugs.

 

Στοιχειωδη λογικη δημοτικου.

Το θεμα του spyware εμενα δεν με ξεπερναει. Δεν εχω facebook,twitter, gmail, tumblr, instagram και δεν ξερω πιο αλλο social media και μεγαλο site που κανει τρακιν. Δεν χρησιμοποιω το ονομα μου και δεν ανεβαζω τπτ στο δικτυο. Οποτε μου ειναι θεμα οταν απο το πουθενα η ΜS το περναει στο συστημα της. Για τους υπολοιπους που δεν εχουν βαλει μονο το αφμ στο facebook ναι ειναι αξιοι της μοιρας τους. Αλλα υπαρχουμε και εμεις που ειμαστε πιο προσεκτικοι. Το οτι θελουμε να κανουμε την δουλεια μας χωρις keyloggers δεν ειναι αρχη εκβιασμου ' αφου δεν σου αρεσουν πηγαινε αλλου'. Ασε που το επομενο βημα θα ειναι κανα  drm, να μας τερματισει ολους.

 

Τα προβληματα τα συναντησα ολα οσα εγραψα και καποια τα συναντω ακομα. Και αν ανεφερεις τα παμπαλαια ειναι δουλεια της Microsoft αφου εχει προσβαση στο hardware να κρινει αν το pc μπορει η οχι τα 10. Αλλα για να φουσκωσει τα νουμερα μαλλον θα το ξεχασε. Οποτε ουτε αυτο ειναι δικαιολογια (για σοβαρη εταιρεια τουλαχιστον).

 

Οσο για τους drivers προφανως μιλαμε για αλλο πραγμα. Τα προβληματα στα οποια αναφερωμαι δεν ηταν της nvidia/amd. Οπως τις αλλες φορες. Αλλα θεμα καθαρα του λειτουργικου, οπου η MS αποφασισε να περασει τους drivers updates μεσα στο δικο της update συστημα. Με αποτελεσμα να εχεις conflict αναμεσα στο Geforce expirience και το system update.  Εδω να πουμε οτι στα 8 δεν ειχα ουτε μισο ιχνος προβληματος με τους display drivers. Και γενικοτερα ηταν αρκετα πιο σταθερα.

 

συμφωνω με ολα,ειδικα με τα drivers μου εχει δημιουργησει πολυ σοβαρο προβλημα και για να το λυσω με αναγκαζει να αλλαξω καρτα χωρις να υπαρχει κανενα προβλημα σ αυτην.Στα 8 επαιζε τελεια.

 

Αυτό παρόλα αυτά δεν δικαιολογεί το γεγονός ότι επιμένετε κάποιοι να θέλετε να παρουσιάσετε τα Windows 10 σαν ένα χάλια λειτουργικό σύστημα γεμάτο bugs, επειδή δεν είναι αυτή η αλήθεια! Το ότι ο Α', ο Β' ή ο Γ' έτυχε να έχει πρόβλημα με drivers ή να παρουσίασαν κολλήματα στους δικούς τους υπολογιστές, δεν ακυρώνει τον Γ', τον Δ' και τον 'Ε που δεν είχε προβλήματα με drivers και δεν παρουσίασαν κόλλημα στους δικούς τους υπολογιστές.

Κάποιοι συνάντησαν προβλήματα, κάποιοι όχι!

Δεν είναι Vista τα Windows 10, κι ευτυχώς δεν είναι Windows 8/8.1, που όσο καλά κι αν τα παρουσιάζετε κάποιοι, δεν αγαπήθηκε το άθλιο interface τους και πέρασαν στις αποτυχίες της microsoft, παρέα με τα Vista και τα Millenium σε ποσοστά... όσο καλύτερα κι αν ήταν από τα προαναφερόμενα.

 

Όσο για τα site κοινωνικής δικτύωσης, ένα τεράστιο ποσοστό τα χρησιμοποιεί, όπως και οι 9 στους 10 χρησιμοποιούν το google σαν μηχανή αναζήτησης. Αν ένα μικρό ποσοστό έχει ΤΟΣΟ σοβαρό πρόβλημα με την καραμέλα "spying" (που έχει ξεπεράσει τη γραφικότητα πλέον), ας παραμείνει στα Windows 7 & τελειώνει εκεί το παραμύθι του FBI, της CIA και της Scotland Yard των Windows 10.

 

Την έχουμε διαβάσει τη γνώμη σας, δεν συμφωνούμε και έχουμε βαρεθεί να την διαβάζουμε και να την ξαναδιαβάζουμε... και να την ξαναδιαβάζουμε, κάθε φορά που ανοίγεται κάποιο topic για το λειτουργικό σύστημα που χρησιμοποιούμε εμείς και όχι εσείς! 

μεταξυ μας προτιμω το χαλια start menu των 8 (γιατι μονο το start menu ηταν περιεργο οχι τιποτα αλλο) παρα να με αναγκαζει να αλλαξω καρτα γιατι καναν οτι να ναι με το συστημα update των drivers.

 

Kαι αυτο που λες οτι τα 8 περασαν στις αποτυχιες μαζι με τα vista και τα millenium ειναι καθαρα δικια σου ερμηνεια.Τα λειτουργικα αυτα ηταν γεματα bugs,τα 8 ηταν σουπερ σταθερα.

 

Απο οτι καταλαβα αξιολογησες ενα λειτουργικο καθαρα και μονο απο το αν σου αρεσε το start menu του.

Aντικειμενικοτατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Kαι αυτο που λες οτι τα 8 περασαν στις αποτυχιες μαζι με τα vista και τα millenium ειναι καθαρα δικια σου ερμηνεια.Τα λειτουργικα αυτα ηταν γεματα bugs,τα 8 ηταν σουπερ σταθερα.

 

Καθαρά δική μου ερμηνεία ότι εδώ και 3 χρόνια βρίσκεται στον πάτο το ποσοστό χρήσης των Windows 8/8.1?

Ε,δεν νομίζω... και πέρα απ'αυτό δεν αναφέρθηκα πουθενά στη σταθερότητα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά δική μου ερμηνεία ότι εδώ και 3 χρόνια βρίσκεται στον πάτο το ποσοστό χρήσης των Windows 8/8.1?

Ε,δεν νομίζω... και πέρα απ'αυτό δεν αναφέρθηκα πουθενά στη σταθερότητα τους.

 

 

Δυστηχως οπως τωρα εχει πεσει μαρκετιν απο ολο τον τυπο οτι ειναι το καλυτερο λειτουργικο ever τοτε για καποιο ειχε γινει το ακριβως αντιθετο. Ενω τα Vista και τα millenium ηταν πραγματικες αποτυχιες, τα 8 ειχαν πραγματικες βελτιωσεις στον πυρηνα του λειτουργικου. (π.χ. boot times) και γενιακ βγηκαν πολυ σταθερα. Για καποιο λογο ομως το θεμα start ειχε βγει εκτος ελεγχου. Και αν η MS ειχε βαλει το start στα 8.1 ολο το θεμα θα το ειχαμε ξεχασει. Αλλα ακομα και απο εκει φενεται οτι δεν εχει καμια επαφη με την πραγματικοτητα. Ή τουλαχιστον δεν ειχε υπο την επιβλεψη του Balmer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα επαφη εχει ,το οικοσυστημα της πηγε να επιβαλει χρησιμοποιοντας το δυνατο της χαρτι ,το desktop αλλα δεν της βγηκε

 

το ιδιο εκανε κ η sony οταν παρολιγο να σκοτωσει το ps3 για να επιβαλει το bluray κ χρειαστηκε κολπα κατω απο το τραπεζι για να το σωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...