Προς το περιεχόμενο

Asus dsl-n14u, Γενική συζήτηση - απόψεις


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή στο θέμα των προσφορών έχουμε ξεφύγει από το θέμα +ότι η προσφορά του eshop έληξε ας συνεχίσουμε εδώ την συζήτηση
Αυτή την στιγμή παίζει στα 34,9 στα καταστήματα Wind και μπορούμε να κάνουμε flash το firmware της Asus
https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/triple-play/exoplismos/
Επειδή τα περισσότερα κατάστηματα της Wind δεν γνωρίζουν καν το modem αν τους δώσετε των κωδικό 11013934 θα το βρούμε στο σύστημα τους συνήθως θέλει 1-2 μέρες για να το φέρουν
 

Επεξ/σία από billdanos
referral bestprice
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Εγώ το περιμένω από την προηγούμενη Παρασκευή από κατάστημα Wind αλλά έχουν έλλειψη διαθεσιμότητας και πάμε από αναβολή σε αναβολή τώρα μου είπαν για Πέμπτη παραλαβή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι με το beta firmware 1.1.1.2

με snr 3 ειχα 150 crc σε διαστημα μια ημερας οποτε νομιζω ειναι αποδεκτο?

για καποιο λογο το snr παιζει μονο -+3 ,ειναι θεμα dslam να φανταστω?

το QOS στο τελευταιο beta δεν εχει automatic mode, το ενεργοποιησα αλλα νομιζω οτι αυξηθηκε ο χρονος αποκρισης στο σερφαρισμα, γενικοτερα το δουλευει κανεις η ολοι το εχετε disable?

και μια τελευταια ερωτηση ,καθε φορα που περναμε firmware επαναφερουμε backup ρυθμισεων η hardware reset κ τις περναμε απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις το πηρα και εγω,επαιξα λιγο με τις ρυθμισεις και δοκιμασα να πειραξω το snr δεν ειδα ομως διαφορα στην ταχυτητα (πριν ειχα ενα zte και ειμαι στον οτε) βρισκομαι σε fastpath με ping 6-9ms αλλα σε games πχ στο wot παιζει απο 100 μεχρι τα 500+ms ολη την ωρα με αποτελεσμα να κολλαει (μου το εκανε και πριν με το zte εχει 2 βδομαδες) αν μπορει κανεις να με βοηθησει αν υπαρχει καποιος τροπος να μειωσω το ping μεσω του ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια επειδη μαλλον ειμια στραβος που βλεπουμε στα ποσα κλειδωνει το modem ? πριν λιγο παρελαβα και ακομα ψαχνομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο networkmap πατας πανω στην υδρογειο και δεξια εκει που λεει internet status στην καρτελα dsl η αλλιως system log και dsl log η τελευταια καρτελα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το βρήκα ευχαριστώ, παρατηρώ ότι με αυτό το router μαζεύει error η γραμμή ενώ με τι προηγούμενο δεν είχα κάνενα τέτοιο θέμα (για να είμαι σίγουρος έβαλα επάνω το παλιό και όντως πάλι δεν μαζεύει error από την άλλη το Asus (χώρος μα πειράξω τίποτα στης ρυθμίσεις μαζεύει σιγά σιγά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να ανεβασεις αρχειο config σε αυτο η δεν υπαρχει δυνατοτητα; (Μιλαω για config οχι firmware). Σε κακες γραμμες η ρυθμιση snr εχει αποτελεσμα; Μιλαμε για μεγαλη αποσταση με πολυ attenuation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...