Προς το περιεχόμενο

Asus dsl-n14u, Γενική συζήτηση - απόψεις


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω το συγκεκριμενο ρουτερακι στην ακρη και καθεται γιατι αλλαξα σε vdsl 50 αρα wind και δεν μπορω να το δουλεψω μονο του

σκεφτομαι να το κανω bridge με το zte και να δουλεψω το wifi του, αξιζει η δεν θα δω διαφορα με το zte?

Αλλιως παω σε κατι εντελως καινουριο με mu-mimo και παει λεγοντας.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 19/1/2020 στις 11:40 ΠΜ, Balantakos είπε

Εχω το συγκεκριμενο ρουτερακι στην ακρη και καθεται γιατι αλλαξα σε vdsl 50 αρα wind και δεν μπορω να το δουλεψω μονο του

σκεφτομαι να το κανω bridge με το zte και να δουλεψω το wifi του, αξιζει η δεν θα δω διαφορα με το zte?

Αλλιως παω σε κατι εντελως καινουριο με mu-mimo και παει λεγοντας.

Ευχαριστω!

δυστιχος οχι δεν αξιζει...... ανναγκαστικα μένεις με τα σκουπιδια που δινει η wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Black Demis είπε

δυστιχος οχι δεν αξιζει...... ανναγκαστικα μένεις με τα σκουπιδια που δινει η wind

Οποτε παω για καινουριο ρουτερ και το κουμπωνω διπλα στο σαπιο zte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Balantakos είπε

ναι, αλλα γινεται 

αν μπορείς να εξάγεις το voip key απο το router τοτε γινεται η wind δεν το δίνει για κανέναν λόγο πάντως

 

εκτός και αν δεν θέλεις τηλέφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

αν μπορείς να εξάγεις το voip key απο το router τοτε γινεται η wind δεν το δίνει για κανέναν λόγο πάντως

εκτός και αν δεν θέλεις τηλέφωνο

μιλαμε για bridge , δεν θα το βγαλω το zte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Balantakos είπε

μιλαμε για bridge , δεν θα το βγαλω το zte

α καλά άστο..... δεν αξίζει..... ο μόνος λόγος να το κάνεις ειναι αν εχεις αδύναμο wifi το κλασσικό κομμάτι που μπουκώνει απο πολλές συνδέσεις και μετά σέρνεται το σύμπαν (κλασσική συμπεριφορά φτηνό μοντεμ ) δεν το γλυτώνεις ......... αν για το wifi ναι αξίζει (ουτε καν bridge) αν για σταθερότητα της γραμμής κλπ ουτε καν......

+ αν θυμαμαι καλα με bridge χάνεις και εκεί το voip σε αρκετά μηχανήματα (αφου εχεις εκεί το asus κανε ενα τεστακη 5 λεπτα δουλειά ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Γεια σας παιδια, προσπαθω να βρω την επιλογη να κανω bringe το n14u αλλα δεν την βρισκω με τιποτα. Θελω να παιρνει ιντερνετ απο ενα speedport της cosmote και να μοιραζει στο πανω σπιτι που ειναι αδυναμο το wifi στα πιο πολλα σημεια. Πως μπορω να το κανω; Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2020 στις 6:19 ΜΜ, Black Demis είπε

α καλά άστο..... δεν αξίζει..... ο μόνος λόγος να το κάνεις ειναι αν εχεις αδύναμο wifi το κλασσικό κομμάτι που μπουκώνει απο πολλές συνδέσεις και μετά σέρνεται το σύμπαν (κλασσική συμπεριφορά φτηνό μοντεμ ) δεν το γλυτώνεις ......... αν για το wifi ναι αξίζει (ουτε καν bridge) αν για σταθερότητα της γραμμής κλπ ουτε καν......

+ αν θυμαμαι καλα με bridge χάνεις και εκεί το voip σε αρκετά μηχανήματα (αφου εχεις εκεί το asus κανε ενα τεστακη 5 λεπτα δουλειά ειναι)

Ποιες ειναι οι πολλες συνδεσεις που μπουκωνει το ZTE που δινει η Wind ?

Μιλαμε για το ασπρο το όρθιο? 

Ενα απο τα καλύτερα και σταθερότερα router που εχουν περάσει ποτέ απο τα χέρια μου είναι. 

 

Στις 4/4/2020 στις 6:16 ΜΜ, Balantakos είπε

μιλαμε για bridge , δεν θα το βγαλω το zte

Ενα tenda εχω παρει εγω, για να εχω 5g wifi Και πολυ καλυτερο 2.4 wifi και 1000αρι δικτυο.

Αριστα δουλευει. Κουμπωσα απλα το tenda επανω στο zte και ολες τις συσκευες επανω στο tenda.

Gateway στο tenda εχω βαλει την ip του ZTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andreaspA είπε

Ποιες ειναι οι πολλες συνδεσεις που μπουκωνει το ZTE που δινει η Wind ?

Μιλαμε για το ασπρο το όρθιο? 

Ενα απο τα καλύτερα και σταθερότερα router που εχουν περάσει ποτέ απο τα χέρια μου είναι. 

Ενα tenda εχω παρει εγω, για να εχω 5g wifi Και πολυ καλυτερο 2.4 wifi και 1000αρι δικτυο.

Αριστα δουλευει. Κουμπωσα απλα το tenda επανω στο zte και ολες τις συσκευες επανω στο tenda.

Gateway στο tenda εχω βαλει την ip του ZTE.

Torrent να ανοίξεις τέλος πολλά μηχανήματα να μπουν τέλος wind update να κατέβει τέλος και πολλά άλλα όπου υπάρχει χρήση πολλον σηνφεσεων (ακόμη και online games κάποια τυχαίνει και τα πατωνουν)

Μηλαω σχεδόν για όλα τα routers που δίνουν παροχοι που είναι τελείως της πλάκας στο κομμάτι router λόγο ελάχιστης ram και αδύναμου επεξεργαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...