Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με HD κανάλια σε Samsung


toshibam8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια , επειδή εχω και εγω με 2 Samsung tv σαλονι και δωμάτιο στο σπίτι( καινούργιες 2016) έχει βρεθεί λύση τελικά ? βρήκε κάποιος τι φταίει ?

ευχαριστώ

Δεν εχει να κανει με την συγκεκριμένη Tv αλλα με το κεραιοσυστημα. Εαν εχει κακη απολαβή των σημάτων, θα εχει τα άνωθεν προβλήματα. Εχουν ξανα αναλυθει παρόμοια θεματα και εχουν βρεθει λυσεις, ειτε με χρηστες που επιαναν τα χερια τους και τους καθοδηγησαμε, ειτε με τεχνικους που τα ελυσαν αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
2 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Γράψε από ποιο κέντρο εκπομπής λαμβάνεις , υπόψιν δεν εκπέμπουν όλα τα κέντρα τα HD της DIGEA https://www.digea.gr/233/category/15/Anakoinoseis/el

Άρτα μένω   που να κοιτάξω  για το κέντρο εκπομπής; σε ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Αν δε κάνω λάθος λαμβάνεις από το ΚΟΡΦΟΒΟΎΝΙ , μάλλον δεν βγάζει HD η  digea από την ΕΡΤ βλέπεις HD;

Ναι από την έρτ βλέπω κανονικά  HD  αλλά επειδή έχω πολλές τηλεοράσεις  στην ίδια κεραία  με διακλαδώσεις  δεν δουλεύουν της έρτ αν ας πούμε στο δίπλα δωμάτιο έχω συνδεδεμένο  αποκωδοικοποιητη. Μήπως φταίει κ αυτό ότι δεν έχω δυνατό σήμα να τα σηκώσει όλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Ναι από την έρτ βλέπω κανονικά  HD  αλλά επειδή έχω πολλές τηλεοράσεις  στην ίδια κεραία  με διακλαδώσεις  δεν δουλεύουν της έρτ αν ας πούμε στο δίπλα δωμάτιο έχω συνδεδεμένο  αποκωδοικοποιητη. Μήπως φταίει κ αυτό ότι δεν έχω δυνατό σήμα να τα σηκώσει όλα; 

Αν από το κέντρο εκπομπής εκπέμπει η DIGEA hd  θα το έβλεπες όπως βλέπεις και το hd της ΕΡΤ, για τα υπόλοιπα θέλεις ενίσχυση του σήματος  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να κάνω μια ερώτηση από Χανια πιάνω όλα τα αθηναϊκά Πελοπόννησο και σπάνια στερεά Ελλάδα...τα πιάνω όταν έχει καλό καιρό αλλά χάνονται τα HD αν ο καιρός δεν είναι καλός και κάποιες φορές που είναι καλός χάνονται υπάρχει τρόπος να τα πιάσω καλύτερα έχω δοκιμάσει να στρίψω την κεραια αλλά την ίδια ισχύει έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω το ίδιο προβλημα σε lg τηλεόραση 4ετιας.. Σε μια καινούργια Samsung σε διπλανό δωμάτιο τα πιάνει, σε μια παλιά με αποκωδικοποιητή παλι πιάνει. Στην καλη μου 42" lg τηλεόραση του 2014 δεν τα βρίσκει..

Επεξ/σία από karamitsos79
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα. Ρε παιδια ειμαι απο σερρες και εχω 2 lg led τηλεορασεις περσινες και hd καναλια δν εχω δει. Μονο της ερτ. Υπαρχει περιπτωση να γινεται καπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπον, το γραφω σε περιπτωση που βοηθησει καποιον: Εχω την SAMSUNG UE40C6000 40'' LED TV και μετα απο μια βλαβη που ειχε την επισκευασα (αλλαγη tcon board) και οταν την εβαλα να πιασει καναλια δεν επιανε κανενα HD. Μονο το ΕΡΤ HD. Ιδια κεραια με την μεγαλη του σαλονιου μου οπου εκεινη τα επιανε ολα οποτε ηξερα οτι δεν φταιει η κεραια. Μην τα πολυλογω το θεμα το ελυσα οταν επανεφερα το λογισμικο της τηλεορασης σε μια προηγουμενη εκδοση! Τωρα πιανω ολα τα HD καναλια κανονικοτατα. Παιξτε με τις εκδοσεις λογισμικου, ενημερωστε στο τελευταιο που εχει βγει ή επαναφερετε σε παλαιοτερη εκδοση. Ισως βοηθησει κι εσας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...