Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικό σβήσιμο υπολογιστή και συνεχείς επανεκινησεις


leriban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Ξεκινάω με το σύστημα μου και μετά με το πρόβλημα.

I5 4670K

GIGABYTE Z97 GAMING 3

gigabyte gtx 770 windforce 2gb

4x4gb ram crucial ballistix

psu corsair TX 750.

 

Είπα και γω στην άδεια μου να πεθάνω στο manager και όλα πήγαν χαλια.. Ξυπνάω το πρωί βάζω το ραδιόφωνο και ξεκινάω... Καθώς επαιζα έβλεπα ότι άρχισε να κολλάει ο υπολογιστής. Σβήνει η οθόνη αλλά συνέχισε να παίζει το ραδιόφωνο.. Μετά από ένα λεπτό έσβησε. Έκανε συνεχείς προσπάθειες για επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Τον κλείνω και τον ανοίγω πάλι. Μου βγάζει ότι κάποιο πρόβλημα υπήρχε στην μητρική και θα κάνει επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις. Κάνω επανεκκίνηση πάλι αλλά δεν ανάβει. Δοκιμάζω άλλη μια φορά και ανοίγει. Δουλεύει για 3 λεπτά και έσβησε πάλι. Ξεχασα να αναφέρω ότι κατά τη διάρκεια που δούλευε σταματούσαν να δουλεύουν τα ηχεία το ποντίκι και το πληκτρολόγιο και ακουγόταν ο ήχος που κάνουν τα Windows όταν συνδεουμε κάτι... Το μυαλό μου πάει ότι τα φτηνει η μητρική... Σας παρακαλώ τα φωτα σας.. Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα. Ξεκινάω με το σύστημα μου και μετά με το πρόβλημα.

I5 4670K

GIGABYTE Z97 GAMING 3

gigabyte gtx 770 windforce 2gb

4x4gb ram crucial ballistix

psu corsair TX 750.

 

Είπα και γω στην άδεια μου να πεθάνω στο manager και όλα πήγαν χαλια.. Ξυπνάω το πρωί βάζω το ραδιόφωνο και ξεκινάω... Καθώς επαιζα έβλεπα ότι άρχισε να κολλάει ο υπολογιστής. Σβήνει η οθόνη αλλά συνέχισε να παίζει το ραδιόφωνο.. Μετά από ένα λεπτό έσβησε. Έκανε συνεχείς προσπάθειες για επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Τον κλείνω και τον ανοίγω πάλι. Μου βγάζει ότι κάποιο πρόβλημα υπήρχε στην μητρική και θα κάνει επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις. Κάνω επανεκκίνηση πάλι αλλά δεν ανάβει. Δοκιμάζω άλλη μια φορά και ανοίγει. Δουλεύει για 3 λεπτά και έσβησε πάλι. Ξεχασα να αναφέρω ότι κατά τη διάρκεια που δούλευε σταματούσαν να δουλεύουν τα ηχεία το ποντίκι και το πληκτρολόγιο και ακουγόταν ο ήχος που κάνουν τα Windows όταν συνδεουμε κάτι... Το μυαλό μου πάει ότι τα φτηνει η μητρική... Σας παρακαλώ τα φωτα σας.. Ευχαριστώ..

δλδ μεχρι πριν ηταν ολα οκ ...και δεν εχεις πειραξει κατι προσφατα κλπ να φανταστω ?

εχεις κανει τπτ οβερκλοκ κλπ ?

θερμοκρασιες κοιταξες στα παντα ?

και την κατασταση του σκληρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ μεχρι πριν ηταν ολα οκ ...και δεν εχεις πειραξει κατι προσφατα κλπ να φανταστω ?

εχεις κανει τπτ οβερκλοκ κλπ ?

θερμοκρασιες κοιταξες στα παντα ?

και την κατασταση του σκληρου...

Όχι δεν έχω κάνει οβερκλοκ ούτε είχα πειράξει κάτι.. Θερμοκρασίες πολύ νορμάλ είχα . Μέγιστο 40 βαθμούς.. Και ό σκληρός ήταν μια χαρά. Έχω 3 σκληρους ο βασικός ένας evo 250 ένας Ocz vertex 3 και ένα raptor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω κάνει οβερκλοκ ούτε είχα πειράξει κάτι.. Θερμοκρασίες πολύ νορμάλ είχα . Μέγιστο 40 βαθμούς.. Και ό σκληρός ήταν μια χαρά. Έχω 3 σκληρους ο βασικός ένας evo 250 ένας Ocz vertex 3 και ένα raptor

χμμ...επειδη ειπες οτι ακουγεται ο ηχος που κανει οταν συνδεεις κατι...για τσεκαρε ολες της συνδεσεις σου βγαλε και ξαναβαλε καλα ολα τα καλωδια η usb κλπ... ισως να δοκιμασεις και χωρις καποια απο αυτα μηπως κατι σου εχει χαλασει ..

δοκιμασε και μεμονομενα της μνημες μια μια...αν και λογικα θα σου εσκαγε καμια μπλε οθονη και restart κλπ..αλλα καλο ειναι να το τσεκαρεις και αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ...επειδη ειπες οτι ακουγεται ο ηχος που κανει οταν συνδεεις κατι...για τσεκαρε ολες της συνδεσεις σου βγαλε και ξαναβαλε καλα ολα τα καλωδια η usb κλπ... ισως να δοκιμασεις και χωρις καποια απο αυτα μηπως κατι σου εχει χαλασει ..

δοκιμασε και μεμονομενα της μνημες μια μια...αν και λογικα θα σου εσκαγε καμια μπλε οθονη και restart κλπ..αλλα καλο ειναι να το τσεκαρεις και αυτο..

Θα το δοκιμάσω και αυτό.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει και κάνει συνέχεια επανεκινησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω και αυτό.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει και κάνει συνέχεια επανεκινησεις..

κοιτα αμα σου κανει επανεκινισεις αφου μπεις στα windows και μετα τοτε μπορει να ειναι κανα μνημη η ισως και θεμα software οποτε ισως κανεις κανα φορματ αν γινεται...

αν σου κανει στην εισαγωγη πριν το βιος κλπ η πριν μπεις στα windows δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις τα πραγματα σου ενα ενα...καλωδια απο σκληρους ...ραμ...καρτα γραφικων...μηπως κατι  εχει ξεκουμποσει λιγο τπτ και για αυτο...

αν τπτ δε βοηθησει πολυ πιθανον να ειναι και η μητρικη στο τελος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αμα σου κανει επανεκινισεις αφου μπεις στα windows και μετα τοτε μπορει να ειναι κανα μνημη η ισως και θεμα software οποτε ισως κανεις κανα φορματ αν γινεται...

αν σου κανει στην εισαγωγη πριν το βιος κλπ η πριν μπεις στα windows δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις τα πραγματα σου ενα ενα...καλωδια απο σκληρους ...ραμ...καρτα γραφικων...μηπως κατι εχει ξεκουμποσει λιγο τπτ και για αυτο...

αν τπτ δε βοηθησει πολυ πιθανον να ειναι και η μητρικη στο τελος...

τώρα πάω σπίτι να τα δοκιμάσω και ο Θεός βοηθός

 

 

 

 

 

 

 

Τίποτα τα έβγαλα όλα και τα έβαλα πάλι αλλά τίποτα... Προσπαθεί να ανοίξει αλλά τίποτα...

Δεν έχει και κανένας φίλος μητρική να δοκιμάσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αμα σου κανει επανεκινισεις αφου μπεις στα windows και μετα τοτε μπορει να ειναι κανα μνημη η ισως και θεμα software οποτε ισως κανεις κανα φορματ αν γινεται...

αν σου κανει στην εισαγωγη πριν το βιος κλπ η πριν μπεις στα windows δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις τα πραγματα σου ενα ενα...καλωδια απο σκληρους ...ραμ...καρτα γραφικων...μηπως κατι εχει ξεκουμποσει λιγο τπτ και για αυτο...

αν τπτ δε βοηθησει πολυ πιθανον να ειναι και η μητρικη στο τελος...

τώρα πάω σπίτι να τα δοκιμάσω και ο Θεός βοηθός

 

 

 

 

 

 

 

Τίποτα τα έβγαλα όλα και τα έβαλα πάλι αλλά τίποτα... Προσπαθεί να ανοίξει αλλά τίποτα...

Δεν έχει και κανένας φίλος μητρική να δοκιμάσω

δλδ δε μπενει ουτε καν στο βιος ? βαραει επανεκινησεις ? δοκιμασες και της ραμ μια μια ξεχωριστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ δε μπενει ουτε καν στο βιος ? βαραει επανεκινησεις ? δοκιμασες και της ραμ μια μια ξεχωριστα ?

Κάνει το ήχο ότι bootarei αλλά δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη.. Δοκίμασα και τις ραμ αλλά τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δοκιμασεις και ενα αλλο τροφοδοτικο και μετα ψαξε τα υπολοιπα. επισης κοιτα να μην εχεις ο,τι usb συσκευες εχεις ολες συνδεδεμενες αλλα  τα μονο ποντικι, αντε και πληκτρα μηπως σου βραχυκυκλωνει τιποτα


κοιτα να δοκιμασεις και ενα αλλο τροφοδοτικο και μετα ψαξε τα υπολοιπα. επισης κοιτα να μην εχεις ο,τι usb συσκευες εχεις ολες συνδεδεμενες αλλα  τα μονο ποντικι, αντε και πληκτρα μηπως σου βραχυκυκλωνει τιποτα

τωρα που το λες ετσι, κοιτα μην εχει και η καρτα γραφικων κανα θεμα αφου δεν δειχνει τιποτα η οθονη γιατι πολλες φορες οταν βαζεις drivers ασ πουμε, κανει σαν να αποσυνδεεται και να ξανασυνδεεται. τωτα και η οθονη ετσι που τα λες λιγο δυσκολο μου φαινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει το ήχο ότι bootarei αλλά δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη.. Δοκίμασα και τις ραμ αλλά τίποτα

την καρτα γραφικων του επεξεργαστη την εχεις απενεργοποιησει ?

αν οχι... βγαλε τη καρτα γραφικων σου να δεις αν ανοιξει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα πάλι να τον ανοίξω... Πρώτη προσπάθεια δείχνειτο bios και ααμέσως σβήνει... Κάνει συνεχείς προσπάθειες να ανοίξει αλλά τίποτα... Για να δείχνει το bios δε νομίζω να έχει θέμα η κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καρτα γραφικων του επεξεργαστη την εχεις απενεργοποιησει ?

αν οχι... βγαλε τη καρτα γραφικων σου να δεις αν ανοιξει...

ακριβως αυτο θα του ελεγα για να φυγουμε και απο αυτο το ενδεχομενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα πάλι να τον ανοίξω... Πρώτη προσπάθεια δείχνειτο bios και ααμέσως σβήνει... Κάνει συνεχείς προσπάθειες να ανοίξει αλλά τίποτα... Για να δείχνει το bios δε νομίζω να έχει θέμα η κάρτα

μη το λες...καλο ειναι αν μπορεσεις να δοκιμασεις αυτο που σου ειπα..και μετα θα εισαι σιγουρος αν φταιει η οχι η καρτα...και παει λεγοντας...γενικως ενα ενα θα βρεθει η ακρη...

παντως σε γενικες γραμμες μαλλον για μητρικη παμε αλλα τεσπα..ας μη παμε εκει ακομα δοκιμασε και αυτο με τη καρτα του επεξεργαστη αν την εχεις ανοιχτη .. η αν την εχεις κλειστη προσπαθησε να μπεις βιος και να την ανοιξεις...και βγαλε τη δικια σου μετα ...και βλεπεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...