Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση πρίζας τηλεφώνου για ιντερνετ


yolobot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτη την στιγμη τι καλωδια εχεις στην πριζα?και τι ακριβως θελεις να κανεις.εχει τηλεφωνική συσκευη σε αυτη την πριζα και θελεις να βαλεις αλλη μια πριζα ώστε να παρει κατευθείαν το ρουτερ απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βάλω μια τηλεφωνικη πρίζα για να συνδεσω το ρουτερ για να έχω ίντερνετ η σύνδεση έχει γίνει απλως δεν είχα πρίζα για να συνδεσω το ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εψαχνα και εγω το ιδιο να κανω σε υπαρχουσα γραμμη τηλεφωνου που υπαρχει δηλαδη να κοψω το καλωδιο του ethernet και να δωσω κατευθειαν στο καλωδιο του τηλεφωνου  για να το φτασω στο δωματιο που εχει τηλεφωνικη μπριζα και μετα να αλλαξω την τηλεφωνικη μπριζα σε ethernet , αλλα απο οτι κοιταξα μονο 2 καλωδια εχει μεσα το κουτι της μπριζας και οχι 4 .. :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια.2 καλωδια θα σου εχουν λογικα τηλεφωνικο σημα.τα οποια θα στα εχει διξει ο παροχος ποια ειναι , γιατι θα τσεκαρε αν εχεις γραμμη στο σπιτι.αυτα τα 2 καλωδεια λοιπον θα παρεις μια εξωτερικη πριζα πολυ απλη τετραγωνη ειναι θα την ανοιξης και θα συνδεσης τα 2 αυτα καλωδια πανο στις βιδες με το κοκκινο και πρασινο χρωμα.

 

 

http://www.skroutz.gr/c/2194/Prizes-Tilefonou.html

 

http://www.zarkaditools.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=279

 

 

στην δευτερη σελιδα θα δεις και πως ειναι μεσα.εκει που εχει το κοκκινο και το πρασινο καλωδιο θα βαλεις τα καλωδια που εχεις στον τοιχο σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o τεχνικος οταν ηρθε ενεργοποιησε την συνδεση και εχω ιντερνερ απλως δεν ειχε πριζα τηλεφωνου εκει ηταν 4 καλωδια τα οποια τα εχει συνδεσει σε 2 δυαδες και δεν μου εδειξε ποιο θα εχει τηλεφωνικο σημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια επειδη και αυτος δεν ηξερε τι να συνδεση.εσυ ετσι οπως τα εχει βαλε την καθε 2αδα στην βιδα με το πρασινο και το κοκκινο καλωδιο αντηστοιχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες σου εχει κανει 2 δυαδες τι περημενης να σου πω?δεν ειμαι μεντιουμ να ξερω ποιο απο τα 2 ζευγρια εχει το τηλεφωνικο σημα.δοκιμασετα εναλλάξ τι να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...