Προς το περιεχόμενο

Fujitsu AH531 αλλαγή κάρτας γραφικών


alexkoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, γινεται να αλλαξω την καρτα γραφικων στο συκαικριμεν laptop? http://www.skroutz.gr/s/405378/Fujitsu-LifeBook-AH531-i7-2640-6GB-750GB.html

Το προβλημα ξεκινησε οταν χυθηκε καφες απο τον φιλο μου πανω στο πληκτρολογιο του λαπτοπ του και το πηγα σε ενα μαγαζι και μου ειπαν οτι εχει θεμα η καρτα γραφικων και οτι δεν φτιαχνεται ετσι οπως ειναι...το τσεκαρα βαζοντας το με VGA σε μια αλλη οθονη και λειτουργουσε μια χαρα

Επεξ/σία από alexkoukou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομίζω δεν έχει πρόβλημα η κάρτα γραφικών,αφου την δοκίμασες σε εξωτερικό μόνιτορ και είχε εικόνα εκεί,αλλού θα είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληκτρολόγιο και touchpad δεν λειτουργούν σωστά οπότε ποιο είναι το πρόβλημα?

Πληκτρολόγιο και touchpad δεν λειτουργούν σωστά οπότε ποιο είναι το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δουλεύει σε άλλη οθόνη τότε η κάρτα γραφικών είναι εντάξει , τώρα εαν πιάνουν τα χέρια σου πρέπει να ανοίξεις το laptop και να βγάλεις το πληκτρολόγιο και να καθαρίσεις τα πλήκτρα , δες εδώ

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/42424-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85-laptop/page2

 

η οθόνη δηλαδή είναι άσπρη ; :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω δει αυτό το βίντεο και μου χρησίμευσε γιατί μάλλον το ίδιο θέμα πρέπει να έχει και το δικό μου καλώδιο αλλά με την οθόνη τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχω δει αυτό το βίντεο και μου χρησίμευσε γιατί μάλλον το ίδιο θέμα πρέπει να έχει και το δικό μου καλώδιο αλλά με την οθόνη τι κάνω?

Η οθόνη έγινε έτσι μετά την πτώση του καφέ ; :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχερός είσαι , άρα πρέπει να λύσεις το laptop και να μας πεις τον κωδικό του πληκτρολογίου που είναι στο πίσω μέρος του  , εαν βέβαια έχεις υπομονή ακολουθείς αυτό που λέει ο tsigarid #8 για να γλυτώσεις τα 20 ευρώ που έχει το νέο πληκτρολόγιο B)

post-151794-0-80249000-1460639621_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για να καθαρισω τα πληκτρα να το ρισκαρω? γιατι ο φιλος γραφει καφες και ζαχαρη..δεν μπλεκεις :P ... και οπως σου δειχνω στην φωτο εχει σημαδια καφε γιαυτο δεν ξερω αν θα το κανω ακομα...το κυριο θεμα για μενα μεχρι στιγμης ειναι η οθονη γιατι αν δεις στην φωτο δεν φαινοντε και σε καλη κατασταση τα καλωδια και το σκεφτομαι για καμια καινουρια απο ebay

αα και παρατηρησα οτι το καλωδιο που συνδεεται στην μητρικη απο την οθονη εχει ξεκολλησει...αυτο μηπως ειναι το προβλημα?

post-229841-0-14975900-1460641849_thumb.jpg

post-229841-0-81467400-1460641849_thumb.jpg

post-229841-0-11106200-1460641850_thumb.jpg

post-229841-0-39514700-1460641850_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εξοπλίσου με υπομονή και κάνε τον καθαρισμό των πλήκτρων , εαν θες να ξοδευτείς αλλαξέ την οθόνη αλλά εγώ σου λέω να την αφήσεις αφού δουλεύει ακόμα , γιατί να δώσεις χρήματα ; :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει ισοπροπυλική αλκοόλη,η ακόμα και καθαρό οινόπνευμα(το διάφανο) μπορείς να το καθαρίσεις ευλαβικά(μαλακή οδοντόβουρτσα το ιδανικό)..και τα καλώδια αλλά και την γύρο-περιοχή του connectora(απλά προσοχή στα πινάκια του connector εσωτερικά)

άστο να στεγνώσει και ξανά συνδεσέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...