Προς το περιεχόμενο

θελω να βαλω ddr3 στη ga-ep35c-ds3r


BIZZISNET

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις κάρτα γραφικών; 'Αν ναι και παράλληλα έχεις και γραφικά στον επεξεργαστή σύνδεσε την οθόνη εκεί.

Έχοντας τις παλιές ram επάνω μπες Bios και άλλαξε χρονισμούς-ρυθμίσεις ξανά και ξανά βάζοντας και βλέποντας μήπως έστρωσε με τις ddr3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες μνημες ακριβως πηρες? (Ακριβως ομως το μοντελο οπως το αναγραφουν στο κολλημενο χαρτακι επανω τους).

Οχι τιποτε αλλο δηλαδη αλλα αν οι μνημες που πηρες ειναι αυτες http://www.e-shop.gr/ram-corsair-cmx8gx3m2a1333c9-xms3-8gb-2x4gb-pc3-10600-dual-channel-kit-p-PER.549293 δεν ειδα εγω πουθενα να λεει οτι ειναι συμβατες (βασικα η corsair δεν εχει στην λιστα με τις συμβατες καμια μνημη 4GB, μονο 2Χ2GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες μνημες ακριβως πηρες? (Ακριβως ομως το μοντελο οπως το αναγραφουν στο κολλημενο χαρτακι επανω τους).

Οχι τιποτε αλλο δηλαδη αλλα αν οι μνημες που πηρες ειναι αυτες http://www.e-shop.gr/ram-corsair-cmx8gx3m2a1333c9-xms3-8gb-2x4gb-pc3-10600-dual-channel-kit-p-PER.549293 δεν ειδα εγω πουθενα να λεει οτι ειναι συμβατες (βασικα η corsair δεν εχει στην λιστα με τις συμβατες καμια μνημη 4GB, μονο 2Χ2GB)

 

Αυτές που γράφεις πήρε, στις συμβατές δεν υπάρχει τεσσάρα, παρόλαυτα δουλεύουν. Το είδε κάπου δεν ξέρω που, ψάχνοντας βρήκα κι αυτό. Στη δική του δεν ξέρω γιατί δεν λειτούργησαν. Αυτό που μετράει είναι οτι θα γίνει μάταια, ειδικά με την πρόταση του Sheo που είναι και η δέουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που γράφεις πήρε, στις συμβατές δεν υπάρχει τεσσάρα, παρόλαυτα δουλεύουν. Το είδε κάπου δεν ξέρω που, ψάχνοντας βρήκα κι αυτό. Στη δική του δεν ξέρω γιατί δεν λειτούργησαν. Αυτό που μετράει είναι οτι θα γίνει μάταια, ειδικά με την πρόταση του Sheo που είναι και η δέουσα.

Περα απο το αν θα δει βελτιωση η οχι το θεμα ειναι η συμβατοτητα. Δεν ξερω που λειτουργησαν οι συγκεκριμενες μνημες αλλα εχω τις αμφιβολιες μου για το οτι ηταν ακριβως οι ιδιες και το συμβαν απλα με επιβεβαιωνει.

Με αυτες τις μητρικες το να βαλεις μνημες που δεν ειναι επισημα στη λιστα ειναι σαν να πηγαινεις γυρευοντας για προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...