Προς το περιεχόμενο

Το PlayStation 4.5 θα διαθέτει AMD Polaris GPU με 2304 stream processors


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω athlon 5350 σε μητρικη am1 με 8 giga ram και gtx 750 που δε κοστιζουν πλεον πανω απο 200-220 να τα παρει κανεις και επαιζα αξιοπρεπεστατα οτι παιχνιδι ηθελα(πλην total war λογο επεξεργαστη).το pc ηταν,ειναι και θα ειναι καλητερο αλλα μονο για τους μυστες,οσους εχουν λιγο το μικροβιο,για οσους θελουν απλως να παιζουν παιχνιδια ειναι καλη η κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 250
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το PC μου πάντως έχω ίδιες ή χειρότερες επιδόσεις από κονσόλα...

Kατι κανεις λαθος. Με πολυ χειροτερο PC απτο δικο σου ειμαι λιγο πολυ 50% πανω απο το xbone και κατι λιγοτερο απο το ps4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος.

Βλέπε Batman Arkham Knight, Rise of the Tomb Raider τους πρώτους 3 μήνες κυκλοφορίας του, Quantum Break, Witcher, κλπ...

 

Με λίγα λόγια όλοι ξέρουμε ότι η κονσόλα με χειρότερο Hardware παίζει πολύ καλύτερα από το PC. Στο PC τα Games συχνά είναι σπατάλη πόρων.

 

Τα έχουμε ξαναπεί. Με μία κάρτα γραφικών όπως η 390 θα έπρεπε τα παιχνίδια στο PC όχι μόνο να παίζουν χωρίς προβλήματα, αλλά να είναι τόσο ανώτερα που η διαφορά στην εικόνα να είναι μεταξύ PS2 με PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος.

 

Βλέπε Batman Arkham Knight, Rise of the Tomb Raider τους πρώτους 3 μήνες κυκλοφορίας του, Quantum Break, Witcher, κλπ...

 

Με λίγα λόγια όλοι ξέρουμε ότι η κονσόλα με χειρότερο Hardware παίζει πολύ καλύτερα από το PC. Στο PC τα Games συχνά είναι σπατάλη πόρων.

 

Τα έχουμε ξαναπεί. Με μία κάρτα γραφικών όπως η 390 θα έπρεπε τα παιχνίδια στο PC όχι μόνο να παίζουν χωρίς προβλήματα, αλλά να είναι τόσο ανώτερα που η διαφορά στην εικόνα να είναι μεταξύ PS2 με PS4.

To batman arkham knight και το quantum break ειναι τα χειροτερα port που εχουν συμβει ποτε σε PC, το να τα βαζεις στη συγκριση το θεωρω αστειο. Υπαρχουν (δυστηχως η ευτυχως) και αντιστοιχα παιχνιδια στη κονσολα. To lichdom για παραδειγμα πιανει ταβανι 20 fps σε κονσολα. 

 

Για το tomb raider δεν ξερω, μιας και δεν το δοκιμασα, αλλα το witcher αποκλειεται να παιζει χειροτερα στο PC σου απο οτι στη κονσολα. Το αντιλαμβανεσαι οτι στη κονσολα εδω και 1 χρονο το patcharoyn για να πιασει 30 fps ετσι? Ειτε ψεμματα λες ειτε υπερβαλλεις λοιπον.

 

Αλλωστε, υπαρχει και το eurogamer να μας διαφωτισει. Το 95+% των multiplatforms παιζει καλυτερα σε εναν i3 + 750ti απο οτι στο PS4. 

 

 

Aν μου λες οτι στο medium δεν πιανεις 30fps με το PC σου τοτε κατι κανεις λαθος. ΠΟΛΥ λαθος. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λαθος. 

Ειναι ξεκαθαρο λοιπον οτι με πολυ χειροτερη καρτα γραφικων (750ti) απο οτι η κονσολα (7870) το PC καταφερνει και εχει καλυτερες επιδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά με τις 650ti boost που είχα, η απόδοση ήταν χειρότερη από του PS4. :)

Όπως και με μια 680 η απόδοση στο ROTR ήταν κακή. Δεν ξέρω αν έφτιαξε, πολύ αμφιβάλω.

Με το ROTR πούλησαν όλες τις κάρτες γραφικών τους, πλάκα κάνουμε τώρα; :P

 

Ξαναλέω λοιπόν ότι η δύναμη που υπήρχε και υπάρχει στο PC μου, ήταν μεγαλύτερη από του PS4. 

 

Υπάρχουν κάθε τόσο και άλλοι τόσοι καινούριοι ΑΑΑ τίτλοι που δεν παίζουν καλά στο PC. Είναι τόσοι πολλοί που πραγματικά δεν μπορεί να τους θυμάται κάποιος όλους. Κάθε φορά όμως με το λανσάρισμα κάποιων καλών τίτλων στο PC, οι μισοί δεν έχουν την απόδοση που έπρεπε και κάθε φορά μιλάμε για κακά ports, οι κονσόλες έχουν καταστρέψει το Gaming, ο Δον Κιχώτης πήγε διακοπές, η πεθερά μου έφτιαξε τσουρέκι και άλλα τέτοια πράγματα.

 

Επίσης να τονίσω το εξής...

Έστω, στο δίνω δηλαδή, ότι 1/10 παιχνίδια ή ακόμα λιγότερο δεν παίζουν καλά στο PC... Ε στην κονσόλα παίζουν όλα φίλε και τελειώνει η υπόθεση.
Τώρα βέβαια δεν ξέρω πως θα πάει. Μπορεί να μεγαλύτερα Settings να θες καλύτερο PS4, οπότε αφού αρχίσει και εκεί ο κατακερματισμός του Hardware, να έχουμε παρόμοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να τονίσω το εξής...

Έστω, στο δίνω δηλαδή, ότι 1/10 παιχνίδια ή ακόμα λιγότερο δεν παίζουν καλά στο PC... Ε στην κονσόλα παίζουν όλα φίλε και τελειώνει η υπόθεση.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πως θα πάει. Μπορεί να μεγαλύτερα Settings να θες καλύτερο PS4, οπότε αφού αρχίσει και εκεί ο κατακερματισμός του Hardware, να έχουμε παρόμοια προβλήματα.

Μα ΔΕΝ παιζουν ολα καλα στην κονσολα, αυτο σου γραφω. Οπως σου ξαναπα, στο eurogamer το 95% των multiplats παιζουν καλυτερα σε εναν i3 και μια 750ti.

 

Το witcher 3 ακομα προσπαθουν με patches να το κανουν να γραψει 30fps, το fallout 4 ηταν μια καταστροφη στο launch του (ενω στο PC ηταν αρκετα καλυτερα), το lichdom απλα ειναι unplayable...να συνεχισω? Για καθε παιχνιδι που ειναι κακο port στο PC υπαρχει αλλο ενα που ειναι στη κονσολα. Ολα τα υπολοιπα απλα δουλευουν καλα στο PC. Eσυ γενικα και αοριστα λες οτι το PS4 τρεχει καλυτερα τα games χωρις να ξερεις πως τρεχει το games το PS4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

απορώ με αυτούς που ρωτάνε γιατί και ότι κάνει μαλακια

 

με 400 ευρώ δλδ τι περιμένανε την σημερον εποχή να τραβήξει πολλα χρόνια από τη στιγμή που ζοριζόταν εξαρχής για εμένα τα πς είναι για κανα ραλακι και κανα προ τπτ άλλο :P εδώ 400 ευρώ κάρτα γραφικών δε σηκώνει που λέει ο λόγο (μια χαρά σηκώνει τα πάντα) 400 ευρώ συσκευουλα τι να κάνει ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά με ι3-4170,16gb ddr3,750ti stormX έπαιζα τα σχεδόν ΠΑΝΤΑ ΣΕ ULTRA χωρις μπουκάλια,χωρίς θέματα με καλά fps.

Πιο πρόσφατα παραδείγματα total war empire,World of tanks (ultra 112 unstable - drop to 105 fps),warthunder (ultra 99 unstable - drop to 90) παράλληλα με video editing στο background (light με video maker).Οπότε τι μου λές εσύ για τις κονσόλες αδερφέ?

Με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Έχω ps1,psx,ps2,ps3,psp,xbox360,xbox original,gamegear,megadrive,snes,nes,wii u, το ps4 μόλις βγεί το επόμενο.

Ξέρω πως παίζουν οι κονσόλες και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ φτάνουν το Pc που σου γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...