Προς το περιεχόμενο

Η AMD θα ανακοινώσει τις νέες Radeon R7 470 και R9 480 στην έκθεση Computex


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο drivers πως πάμε οι καινούριες; Σε windows 10 παλαιότερες κάρτες δεν το 'χουν. Είχα την HD 5450 όχι τίποτε το ιδιαίτερο δηλαδή αλλά είτε τους catalyst έβαζα είτε τους crimson κάθε φορά μου εμφάνιζε μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν αποκρίνεται. τελικά άλλαξα σε μια quadro 2000 (οκ καμιά σχέση με την 5450) και βρήκα την υγειά μου. όπως και να 'χει τα νέα προϊόντα είναι άκρος ενδιαφέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο drivers πως πάμε οι καινούριες; Σε windows 10 παλαιότερες κάρτες δεν το 'χουν. Είχα την HD 5450 όχι τίποτε το ιδιαίτερο δηλαδή αλλά είτε τους catalyst έβαζα είτε τους crimson κάθε φορά μου εμφάνιζε μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν αποκρίνεται. τελικά άλλαξα σε μια quadro 2000 (οκ καμιά σχέση με την 5450) και βρήκα την υγειά μου. όπως και να 'χει τα νέα προϊόντα είναι άκρος ενδιαφέροντα.

 

Πως περιμενεις να ξερουμε πως θα πανε από driver οι καρτες αφου ακομα δεν εχουν μοιραστει review sample , η 5450 είναι καρτα 6 ετων  πανω κατω δεν είναι και το πιο αντιπροσευτικο δειγμα. . . .

εγω στην 380 4|GB Που εχω δεν εχω αντιμετωπεισει καποιο πρόβλημα με τους crimson παντως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην R10 βάλτε τριφασική πρίζα για τροφοδοσία!

 

:-)  :-D  :-)  :-D 

 

Πάντως, εντυπωσιακές σε χαρακτηρηστικά οι νέες AMD!

Να δούμε και τις αντίστοιχες FireGL, για μας που δυστυχώς σταματήσαμε να παίζουμε... (...άντε ένα MassEffect κάθε 3 χρόνια μόνο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να επαληθευτούν οι φήμες και οι ανακοινώσεις τύπου διαρροών.

 

Επιτέλους , μετά από αρκετά χρόνια , να υπάρξει πραγματική πρόδος στις κάρτες γραφικών.

 

No more rebadge.

 

... και παραπάνω επιδόσεις και χαμηλότερη κατανάλωση.

Αυτά είναι !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αρθο μιλαει για επιδοσεις παραπλησιες με 390  οποτε η διαφορα στην αποδοση θα είναι αισθητη , αν δηλαδή περνεις μια 390 με αισθητα μικροτερη καταναλωση στα 250 ευρω θα είναι καλη αγορα

missed it νόμιζα έλεγε για την 380 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια, μιλαμε για τρομερη efficiency και χαμηλη καταναλωση και η φωτογραφια δειχνει καρτα που τραβαει ρευμα απο 3 8πινα :D

Βρε για τους ανεμιστήρες είναι βρε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε απόδοση τώρα στα επίπεδα της Radeon R9 390 με την μισή κατανάλωση.

 

Γιατί να το φανταστούμε; Υπάρχει ήδη και λέγεται 970 gtx!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε η 970 ειναι μπουρουχα μπροστα στην 290 -390 και εχει και ελεεινη ποιοτητα εικονας σε βιντεο αλλα και σε 2d .. ξεπλυμενα χρωματα και κλεβουν και στα driver , "paizei" ligotera pragmata h nvidia

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε απόδοση τώρα στα επίπεδα της Radeon R9 390 με την μισή κατανάλωση.

 

Γιατί να το φανταστούμε; Υπάρχει ήδη και λέγεται 970 gtx!!!

 

φιλε η 970 ειναι μπουρουχα μπροστα στην 290 -390 και εχει και ελεεινη ποιοτητα εικονας σε βιντεο αλλα και σε 2d .. ξεπλυμενα χρωματα και κλεβουν και στα driver , "paizei" ligotera pragmata h nvidia

Πως φαινονται οι γνώστες ρε παιδι μου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχή του 4Κ και όταν όλοι περιμένουν πότε επιτέλους θα μπορούν να υπάρχουν κάρτες γραφικών σε προσιτή τιμή που να μπορούν να "σηκώσουν" ένα αξιοπρεπές 4K gaming, αυτό που μας ενδιαφέρει να δούμε είναι όλο και περισσότερες mainstream (ή και high-end) HBM κάρτες με >8GB ΗΒΜ και κατά προτίμηση 12 ή 16GB ΗΒΜ.

Τα υπόλοιπα, τουλάχιστον εμένα, δεν μου κάνουν για κάποια μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα σημερινά δεδομένα στις κάρτες γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε απόδοση τώρα στα επίπεδα της Radeon R9 390 με την μισή κατανάλωση.

 

Γιατί να το φανταστούμε; Υπάρχει ήδη και λέγεται 970 gtx!!!

 

Ποια; Αυτή με τα 4, εμ συγγνώμη, 3,5 GB;

Επίσης, θέλουμε να έχουμε και Async Compute δυνατότητες, να μας κρατήσει και λίγο καιρό η κάρτα.

 

 

Μάλλον ζείτε σε παράλληλο σύμπαν όσοι περιμένετε τη 480 στα 250ε.

 

Οι φήμες λένε για κάτω από 300$, οπότε τα 250€ δεν είναι καθόλου "παράλληλο σύμπαν", έστω και μετά από λίγους μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...