Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με note 2


gotham7878

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

 

Έχω ένα note 2 που του είχα περάσει 4.4 stock rom και το ειχα rooted. Τις τελευταίες 4-5 μέρες μου έκανε επανεκινήσεις. Σήμερα ξυπνάω και είχε μείνει στο logo. 

 

Να πω τι βήματα έχω κάνει μέχρι τώρα...

 

Προσπάθησα να μπω στο clockworkmod να κάνω wipe αλλά έμενε στο logo. Τελικά το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να μπω σε download mode.

 

Τι έχω δοκιμάσει

 

Προσπάθησα να φλασάρω 2-3 ρομ με το odin αλλά πέταγε fail. Από τότε έχω δοκιμάσει 2 υπολογιστές, 3 original καλώδια, Odin 3.1.87, 3,10, 3.07, 3.09, όλες τις θύρες των υπολογιστών, reinstall drivers, απεγκατάσταση kies, πέρασμα pit partition κλπ....

 

Το αποτέλεσμα....

 

Τώρα κατά το boot μου βγάζει ένα μήνυμα "Firmware upgrade encountered an issue, Please select recovery mode in Kies & Try again" (Δοκίμασα, δεν κάνει τίποτα)

 

Στο Odin τώρα μαζί με την rom αν ΔΕΝ τρέξω το pit μου βγάζει "There is no PIT partition", Αν τρέξω και το PIT μου βγάζει "Re-Partition operation failed."

 

Που έχω καταλήξει 

 

Με όλο αυτό το ψάξιμο μπερδέυτηκα αν αυτό είναι θέμα hardware ή software. Απο ότι έχω διαβάσει, φαίνεται να είναι Suddent death syndrome. Αλλά διαβάζω επίσης οτί ήμουν καλυμένος με την 4.4 ρομ που είχα και οτι το SDS παρουσιάζεται σε παλιότερες versions. Επίσης τις προηγούμενες μέρες θα μου έκανε επανεκινησεις? Το SDS δεν είναι μια και καλή?

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω? 

 

Τι άλλο μένει να κάνω (εκτός απο βαψιμο μπλε και θάλασσα), μπορώ να δοκιμάσω κάτι άλλο? 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλασαρε με Odin μια stock rom απο sammobile

μην φορτώσεις την Ρομ από την AP επιλογή αλλά από την BL, στην συνέχεια φλασαρε κανονικα μονο τσεκαρισμενα τα F. Reset Time & Auto Reboot

 

εδω μια εικονα να σε βοηθησει αν δεν βρισκεις το BL λογο αλλης εκδοσης odin

http://prntscr.com/auaop2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες μηπως εχει φουσκωσει η μπαταρια.

 

Δεν έχει φουσκώσει

Φλασαρε με Odin μια stock rom απο sammobile

μην φορτώσεις την Ρομ από την AP επιλογή αλλά από την BL, στην συνέχεια φλασαρε κανονικα μονο τσεκαρισμενα τα F. Reset Time & Auto Reboot

 

εδω μια εικονα να σε βοηθησει αν δεν βρισκεις το BL λογο αλλης εκδοσης odin

http://prntscr.com/auaop2

 

Αυτό κάνω τώρα, φαίνεται οτι προχώρησε παραπάνω από τις άλλες φορές, αλλά εχει κολλήσει κανα 5λεπτο στο NAND write start. Ειναι φυσιολογικό? 

 

post-208268-0-95397300-1461092998_thumb.png

Και τώρα πέταξε και το σφάλμα

 

post-208268-0-21336900-1461093073_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενας οδηγος για το GS2 με παρομοιο προβλημα στο XDA.

Δες το http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/guide-fix-unflashable-soft-bricked-gsii-t1457458

Εννοητε οτι εσυ θα το κανεις για το δικο σου.

Εγω απλος στο δινω μπας και βγαλεις καμια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει τίποτα. Μάλλον το θέμα κολλάει στο pit partition. Όταν δεν του φορτώνω Pit λέει οτι δεν υπάρχει partition. Όταν του φορτώνω pit λέει οτι δεν μπορεί να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...