Προς το περιεχόμενο

Youtube και AdSense


hawkj83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω να πρόβλημα με τον λογαριασμό στο adsense. Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα επειδή παλιά είχα προσπαθήσει να κάνω link στο site μου. 

 

After reviewing your application for (my site), we're unable to accept you into the AdSense for Content programme at this time. Note, this does not affect your AdMob account or ad serving to your apps.

 

 

Έτσι, δε με άφηνε να συνεχίσω το monetization από το youtube και να κάνω connect. Σήμερα που πήγα να ξαναπροσπαθήσω δε μου εμφανίζει από το youtube να κάνω link με κάποιο adsense account. Γενικά είναι ένα μπέρδεμα. 

 

Μπορώ να κάνω reset το adsense account ή πρέπει να κάνω άλλο gmail, άλλο κανάλι στο youtube και άλλο adsense account με το καινούριο gmail?  :-(

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα κανάλι στο youtube και πριν λίγο καιρό ενεργοποίησα τα έσοδα. Αυτή τη στιγμή που γράφει ότι έχω περίπου 8 ευρώ. Μπήκα όμως χθες πρώτη φορά στο adsense και δεν βγάζω άκρη. Κατ αρχήν μου λέει σχεδόν παντού 0 και το μόνο που έχει κάτι ψιλά είναι το RPM σελίδας (δεν έχω ιδέα τι είναι!!) που ενώ οι προβολές από δίπλα ανεβαίνουν αυτό εκεί που ανεβαίνει κατεβαίνει! Έχω χάσει τελείως την μπάλα και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει έναν αρχάριο; Επίσης, τα εκτιμώμενα κέρδη στη σελίδα του youtube είναι πάνω κάτω αυτά που πληρωθώ τέλος του μήνα; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

ΥΓ Για να προλάβω μερικούς είρωνες, δεν με νοιάζουν τα 8 ευρώ, αλλά θέλω να ξέρω πως λειτουργεί για να δω αν αξίζει να συνεχίσω να ασχολούμαι ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα κανάλι στο youtube και πριν λίγο καιρό ενεργοποίησα τα έσοδα. Αυτή τη στιγμή που γράφει ότι έχω περίπου 8 ευρώ. Μπήκα όμως χθες πρώτη φορά στο adsense και δεν βγάζω άκρη. Κατ αρχήν μου λέει σχεδόν παντού 0 και το μόνο που έχει κάτι ψιλά είναι το RPM σελίδας (δεν έχω ιδέα τι είναι!!) που ενώ οι προβολές από δίπλα ανεβαίνουν αυτό εκεί που ανεβαίνει κατεβαίνει! Έχω χάσει τελείως την μπάλα και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει έναν αρχάριο; Επίσης, τα εκτιμώμενα κέρδη στη σελίδα του youtube είναι πάνω κάτω αυτά που πληρωθώ τέλος του μήνα; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

ΥΓ Για να προλάβω μερικούς είρωνες, δεν με νοιάζουν τα 8 ευρώ, αλλά θέλω να ξέρω πως λειτουργεί για να δω αν αξίζει να συνεχίσω να ασχολούμαι ή όχι.

 

Τα rpm είναι rate per mille, δηλαδή τα εσοδα σου ανα 1000 προβολες

μπορεις να αιτηθείς να σου κανουν καταθεση τα χρηματα σου οποιαδήποτε στιγμη εχεις φτασει το κατωτατο οριο, δηλαδή 70 ευρω.

Γυρω στις 15-20 του μηνα κάθε μηνα γινονται οι καταθεσεις, οποτε εξαρτάται ποτε θα ζητήσεις.

Γενικα τα rates για Ελλαδα είναι πολύ χαμηλα. Χωρις συνεργασια με καποια εταιρια δυσκολα αξιζει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα rpm είναι rate per mille, δηλαδή τα εσοδα σου ανα 1000 προβολες

μπορεις να αιτηθείς να σου κανουν καταθεση τα χρηματα σου οποιαδήποτε στιγμη εχεις φτασει το κατωτατο οριο, δηλαδή 70 ευρω.

Γυρω στις 15-20 του μηνα κάθε μηνα γινονται οι καταθεσεις, οποτε εξαρτάται ποτε θα ζητήσεις.

Γενικα τα rates για Ελλαδα είναι πολύ χαμηλα. Χωρις συνεργασια με καποια εταιρια δυσκολα αξιζει

Τι εννοείς συνεργασία με κάποια εταιρία; Εγώ δηλαδή τα λεφτά που βλέπω στο site του youtube στα εκτιμώμενα έσοδα θα είναι και αυτά που θα πάρω 15-20 του μήνα; (αν φθάσω τα 70ευρώ).

Σόρρυ για τις ερωτήσεις μου αλλά προσπαθώ να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς συνεργασία με κάποια εταιρία; Εγώ δηλαδή τα λεφτά που βλέπω στο site του youtube στα εκτιμώμενα έσοδα θα είναι και αυτά που θα πάρω 15-20 του μήνα; (αν φθάσω τα 70ευρώ).

Σόρρυ για τις ερωτήσεις μου αλλά προσπαθώ να μάθω.

ουτε εγω ξερω ακριβως πως λειτουργουν οι εταιριες και τα σπονζοριλικια, βαρεθηκα να ασχοληθώ.

υπαρχουν όμως διαφορες εταιριες που κανεις partnership και εχεις συγκεκριμένους στοχους που πρεπει να καλύπτεις και σε πλερωνουν

αλλα ναι αυτά που σου λεει στα εκτιμωμενα είναι αυτά που θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...