Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Χαμένη γενιά επειδή δεν βρίσκεις κάρτα στο launch;

Για εμενα ναι επειδη πιστευω οτι οι τιμες θα στρωσουν σε κανενα τριμηνο και δε γουσταρω να πληρωνω υπεραξια πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ougxar είπε

Για εμενα ναι επειδη πιστευω οτι οι τιμες θα στρωσουν σε κανενα τριμηνο και δε γουσταρω να πληρωνω υπεραξια πουθενα

E αφού πιστεύεις ότι θα στρώσουν σε ένα τρίμηνο πως είναι χαμένη γενιά; Αν μου έλεγες ότι θα στρώσουν σε 1,5 χρόνο τότε ναι, αλλά τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα σκεφτομαι οτι με το που θα πεσουν καπως οι τιμες θα ανακοινωθουν νεες καρτες και προσωπικα εγω θα εκανα υπομονη για την επομενη γενια οπου θα υπαρχει καλυτερη αποδοση σε rtx τιτλους κτλ.Τεσπα γνωμη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ougxar είπε

Απλα σκεφτομαι οτι με το που θα πεσουν καπως οι τιμες θα ανακοινωθουν νεες καρτες και προσωπικα εγω θα εκανα υπομονη για την επομενη γενια οπου θα υπαρχει καλυτερη αποδοση σε rtx τιτλους κτλ.Τεσπα γνωμη μου 

Θα ανακοινωθούν καινούργιες κάρτες σε 3 μήνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vins είπε

Παιδια με αφορμή το cyberpunk, θα αξιζε αναβαθμιση της 5700xt σε 3060ti σε επίπεδο τιμής 550€; ευχαριστώ 

για εμένα ΝΑΙ γιατί κερδίζεις RTX & DLSS (αν μπορέσεις και πουλήσεις καλά τώρα που έχουν τιμή οι 5700ΧΤ)

 

προσωπικά  θα έκανα το άλμα προς την RTX3070 αφού έχεις 1440p

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

για εμένα ΝΑΙ γιατί κερδίζεις RTX & DLSS

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλα από την άλλη δεν ξέρω με τις τιμες στο Θεό ίσως αξίζει να κάνω υπομονή κανα 2-3 μήνες και να χτυπήσω μετά..  Τι να πω, μπέρδεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλα από την άλλη δεν ξέρω με τις τιμες στο Θεό ίσως αξίζει να κάνω υπομονή κανα 2-3 μήνες και να χτυπήσω μετά..  Τι να πω, μπέρδεμα!

βέβαια τότε και η δική σου θα στοιχίζει την μισή τιμή στις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

βέβαια τότε και η δική σου θα στοιχίζει την μισή τιμή στις αγγελίες.

Κοίτα δε μου πολυβγαινει να τη βάλω τη δικιά μου 400€ τώρα, ασχέτως του ότι το πιο πιθανό είναι ότι θα πουληθεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταζω για αγορα νεας gpu αυτες τις ημερες κυριως για 1080p + max ultra settings σε ολα τα games σε 60hz monitor και πιο μελλοντικα μεχρι 1440p, δε με ενδιαφερει το 4k.

Πιστευετε πως ειναι καλη περιοδος για να αγορασει καποιος τη 3060ti την οποια βρισκω και με 550 ευρω ή ειναι καλυτερα να περιμενω να πεσει η τιμη της ή τη κυκλοφορια των rdna 3 της amd, επισης αν υπαρχει καποια πιο vfm προταση απο αυτη γυρω στα 500-550 ευρω μπορειτε να μου προτεινετε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κοιταζω για αγορα νεας gpu αυτες τις ημερες κυριως για 1080p + max ultra settings σε ολα τα games σε 60hz monitor και πιο μελλοντικα μεχρι 1440p, δε με ενδιαφερει το 4k.

Πιστευετε πως ειναι καλη περιοδος για να αγορασει καποιος τη 3060ti την οποια βρισκω και με 550 ευρω ή ειναι καλυτερα να περιμενω να πεσει η τιμη της ή τη κυκλοφορια των rdna 3 της amd, επισης αν υπαρχει καποια πιο vfm προταση απο αυτη γυρω στα 500-550 ευρω μπορειτε να μου προτεινετε κατι.

όσο περιμένεις τόσο ποιο πολλές (και καλύτερες επιλογές θα έχεις)

με αυτή την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

όσο περιμένεις τόσο ποιο πολλές (και καλύτερες επιλογές θα έχεις)

με αυτή την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ

Η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι καλη απο θεμα θερμοκρασιων και αξιοπιστιας οσο η msi υλοποιηση που ειχα 4 χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα? 

φδφδφδφ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

αν έχει back plate είναι μια χαρά

 

Απ οτι βλεπω με λιγο ψαξιμο εχει backplate, πιστευεις πως θα με τραβαει πολυ πισω ο cpu σε στοκ που εχω και το 60hz 1080p monitor ή το 60αρι θα το εχω ανετα στην αναλυση της οθονης μου?

Screenshot_20201213-001836_Kiwi Browser.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

θα με τραβαει πολυ πισω ο cpu σε στοκ που εχω και το 60hz 1080p monitor ή το 60αρι θα το εχω ανετα στην αναλυση της οθονης μου?

ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ , για 1080 μια χαρα ειναι η cpu σου

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...