Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Dragonitelvl100 είπε

Ναι με ενσωματωμένα είμαι. Αυτό σκέφτομαι γιατί δεν παίζω κ τίποτα απαιτητικό αλλά από θέμα επεξεργαστή ίσως χρειαστώ παραπάνω ισχύ..

Το θέμα είναι μέχρι πόσα χρήματα θες να πας.
Χωρίς αλλαγή cpu οι λύσεις είναι 1050 ti μεταχειρισμένη, 6500 ΧΤ , RX 6600 (120, 200 , 360 αντίστοιχα)
 

Αν πάρεις cpu με ενσωματωμένα μπορείς να πας σε 5600g με την tomahawk (250 ευρώ)

Τέλος αν θες να τα αλλάξεις όλα κοιτάς για i3 12100f - msi b660M-E - και 6500 ΧΤ (410 ευρω)
ή
i3 12100f - msi b660M-E - και RX 6600 (570 ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν αξιζει να παω σε ι3 πιστευω. Και ας ειναι λιγο καλυτερος δεν δικαιολογει τη διαφορα απο τωρα. Αν δωσω το σετακι μ και παω σε 5600g θα εχω μικροτερη διαφορα και περισσοτερα κερδη. Οι νεες καρτες ποτε ερχονται ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dragonitelvl100 είπε

δεν αξιζει να παω σε ι3 πιστευω. Και ας ειναι λιγο καλυτερος δεν δικαιολογει τη διαφορα απο τωρα. Αν δωσω το σετακι μ και παω σε 5600g θα εχω μικροτερη διαφορα και περισσοτερα κερδη. Οι νεες καρτες ποτε ερχονται ;

 

Άγνωστο, φήμες λένε τελευταίο τρίμηνο του έτους. Αν όμως ακολουθήσει το release των 3ΧΧΧ θα βγάλει πρώτα τα ακριβά μοντέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες. Θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών (who doesn't). Έχω την Gigabyte Nvidia GTX 1050 Ti. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια στο PC (το τελευταίο ήταν το Doom και μετά το Cities Skylines). Αλλά σκέφτομαι να παιξω κάποια στιγμή το Assassin's Creed Odyssey που το πήρα σε μια τρελή προσφορά στο στιμ και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Θέλω μια κάρτα που να είναι αρκετά καλύτερη από αυτή που έχω και να μην καταναλώνει πολλή ενέργεια. Επίσης θα πουλήσω την 1050 Ti μόλις πάρω την καινούργια (σκέφτομαι κάπου στα 150€) οπότε θα μπει και αυτό στην εξίσωση. Μιλάμε πάντα Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2022 στις 11:03 ΠΜ, antirix024 είπε

Καλημέρες. Θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών (who doesn't). Έχω την Gigabyte Nvidia GTX 1050 Ti. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια στο PC (το τελευταίο ήταν το Doom και μετά το Cities Skylines). Αλλά σκέφτομαι να παιξω κάποια στιγμή το Assassin's Creed Odyssey που το πήρα σε μια τρελή προσφορά στο στιμ και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Θέλω μια κάρτα που να είναι αρκετά καλύτερη από αυτή που έχω και να μην καταναλώνει πολλή ενέργεια. Επίσης θα πουλήσω την 1050 Ti μόλις πάρω την καινούργια (σκέφτομαι κάπου στα 150€) οπότε θα μπει και αυτό στην εξίσωση. Μιλάμε πάντα Nvidia.

Σήμερα η 1050ti που έχεις κοστίζει 200€, εσύ θέλεις να δώσεις την 1050ti και να πάρεις καλύτερη με 150€.

Μάλιστα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Σήμερα η 1050ti που έχεις κοστίζει 200€, εσύ θέλεις να δώσεις την 1050ti και να πάρεις καλύτερη με 150€.

Μάλιστα

 

Εγώ κατάλαβα ότι θέλει να πουλήσει την δικιά του 150€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2022 στις 11:03 ΠΜ, antirix024 είπε

Καλημέρες. Θέλω να αναβαθμίσω την κάρτα γραφικών (who doesn't). Έχω την Gigabyte Nvidia GTX 1050 Ti. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια στο PC (το τελευταίο ήταν το Doom και μετά το Cities Skylines). Αλλά σκέφτομαι να παιξω κάποια στιγμή το Assassin's Creed Odyssey που το πήρα σε μια τρελή προσφορά στο στιμ και δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Θέλω μια κάρτα που να είναι αρκετά καλύτερη από αυτή που έχω και να μην καταναλώνει πολλή ενέργεια. Επίσης θα πουλήσω την 1050 Ti μόλις πάρω την καινούργια (σκέφτομαι κάπου στα 150€) οπότε θα μπει και αυτό στην εξίσωση. Μιλάμε πάντα Nvidia.

Αφού πρέπει οπωσδήποτε να είναι nvidia, rtx 2060.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Εγώ κατάλαβα ότι θέλει να πουλήσει την δικιά του 150€.

Σωστό και αυτό, μάλλον αυτό εννοεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Εγώ κατάλαβα ότι θέλει να πουλήσει την δικιά του 150€.

 

7 ώρες πριν, leros2004 είπε

Σωστό και αυτό, μάλλον αυτό εννοεί

Ναι παιδιά αυτό εννοούσα. Σόρυ που δεν το έγραψα σωστά. Θα πουλήσω τη δικιά μου 150€ και να βάλω περίπου άλλα τόσα και λίγα παραπάνω και να πάρω μια καλύτερη. 

9 ώρες πριν, hln3 είπε

Αφού πρέπει οπωσδήποτε να είναι nvidia, rtx 2060.

Thanks, η διαφορά τιμής αξίζει από την 1660;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, antirix024 είπε

 

Ναι παιδιά αυτό εννοούσα. Σόρυ που δεν το έγραψα σωστά. Θα πουλήσω τη δικιά μου 150€ και να βάλω περίπου άλλα τόσα και λίγα παραπάνω και να πάρω μια καλύτερη. 

Thanks, η διαφορά τιμής αξίζει από την 1660;

Δεν έχουν και μεγάλη διαφορά, και σίγουρα αξίζει
Μετά πας για 3060...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Στα 300+ είναι έγκλημα να πάρεις 2060-1660  όταν υπάρχει η 6600  

Αφού θέλει πράσινη, τα γούστα πληρώνονται 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@antirix024Σε αυτά τα λεφτά, η amd 6600 είναι αυτή τη στιγμή  μακράν η καλύτερη επιλογή. Από καθαρή περιέργεια και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, γιατί θέλεις μόνο nvidia;

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisde είπε

@antirix024Σε αυτά τα λεφτά, η amd 6600 είναι αυτή τη στιγμή  μακράν η καλύτερη επιλογή. Από καθαρή περιέργεια και χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, γιατί θέλεις μόνο nvidia;

Δεν ξέρω. Έχω τέτοια κολλήματα. Επεξεργαστής πάντα Intel, μητρική μόνο Asus, κάρτα γραφικών πάντα Nvidia, μόνιτορ μόνο Dell, κινητό μόνο samsung, τηλεόραση μόνο LG. Γενικά οτι αγοράζω και μου δουλεύει με τη μια, μετά δεν αλλάζω εύκολα. Σορρυ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antirix024 είπε

Δεν ξέρω. Έχω τέτοια κολλήματα. Επεξεργαστής πάντα Intel, μητρική μόνο Asus, κάρτα γραφικών πάντα Nvidia, μόνιτορ μόνο Dell, κινητό μόνο samsung, τηλεόραση μόνο LG. Γενικά οτι αγοράζω και μου δουλεύει με τη μια, μετά δεν αλλάζω εύκολα. Σορρυ. 

Γιατί sorry; Δεκτό και σεβαστό, δικά σου χρήματα είναι ό,τι γουστάρεις κάνεις, από περιέργεια ρώτησα, δεν χρειαζόταν κιόλας να απαντήσεις, ευχαριστώ που το έκανες. Όπως είπαν τα παιδιά, κοιτάς κατά προτίμηση 2060 ή 1660 super ή ti. H 3060 είναι αλμυρή για σένα νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...