Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To mini itx κουτί μου φινει μονο αυτρς τις επιλογες για καλυτερη θερμοκρασια

Δεν μπορει να μην υπαρχει custom υλοποιηση που να μην εχει ιδιες διαστασεις με μια founders edition.

Επισης δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα αν αλλαξεις το συστημα ψυξης της καρτας γραφικων χανεις την εγγυηση της(δεν γνωριζω ποιες εταιριες δεν εχουν μονο θεμα με αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είπα να αλλάξω το σύστημα ψύξης.

Πρέπει να είναι founders γιατί μόνο αυτή προσφέρει καλή ψύξη χωρίς να καίει το υπόλοιπο κουτί...Άμα είναι να κάνει δαν αεροσκάφως όμως και επειδή σε βίντεο βλέπω τη 980 ti να την ξεπερνάει πολλές φορές να πάω με αυτή...Και οι δυο κανουν στο κουτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PC που προς το παρόν προορίζεται για...768p gaming αξίζει κάποιος να πάει σε μια λύση gtx 950 και να κάνει κάποιες οικονομίες ώστε στο μέλλον (όχι πολύ σίγουρο πότε) να αγοράσει καλύτερη οθόνη (και αντίστοιχη κάρτα) ή να δώσει από τώρα 60+ ευρώ περισσότερα για μια rx 470 4gb; Πρόβλημα με το υπόλοιπο σύστημα δεν υπάρχει αφού μιλάμε για i5-6500, 8gb ddr4 και corsair cx500 τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογως οταν λες μελλον ποτε ειναι ; αν ειναι μεσα στους επομενους 3-4 μηνες ναι αξιζει να δωσεις για 470. αν ειναι πανω απο χρονο ομως προφανως και οχι . μια 750ti η ακομα καλυτερα μια 460 θα σε καλυψει ανετα σε τετοια αναλυση . η 950 πιστευω δεν αξιζει σε αυτην την τιμη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: GigabyteGTX 1060 WindForce OC

 

Αξίζει στα 320 ευρώ τι λέτε; Την G1 προτιμούσα αλλά δεν το βλέπω να πέφτει εύκολα η τιμή στην Ελλάδα..

 

Μη σε πάρω στο λαιμό μου γιατί το κατάστημα δεν το ξέρω, αλλά το DigitalMaster έχει την ίδια στα 298 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σε πάρω στο λαιμό μου γιατί το κατάστημα δεν το ξέρω, αλλά το DigitalMaster έχει την ίδια στα 298 ευρώ.

Αν και τα 2 αστέρια στο σκρουτζ είναι αποκαρδιωτικά, δύο φορές που παρήγγειλα μια με την παλιά διεύθυνση και μια με την καινούρια, όλα κομπλέ πήγαν. Έχουν και τη φοιτητική έκπτωση 3% που ναι ευπρόσδεκτο εξτραδακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα 2 αστέρια στο σκρουτζ είναι αποκαρδιωτικά, δύο φορές που παρήγγειλα μια με την παλιά διεύθυνση και μια με την καινούρια, όλα κομπλέ πήγαν. Έχουν και τη φοιτητική έκπτωση 3% που ναι ευπρόσδεκτο εξτραδακι.

 

Σε ευχαριστώ. Υπάρχει ένα αιώνιο πρόβλημα με τους διαδικτυακούς ρουφιάνους σε όλες τις αγορές: ο δυσαρεστημένος πελάτης έχει σοβαρό λόγο να γράψει επισκόπηση ή να βαθμολογήσει μια εταιρεία. Ο ευχαριστημένος συνήθως όχι. Εάν λοιπόν δεν το έχεις κάνει, πιθανόν να είναι μια καλή ιδέα να αντισταθμίσεις την δική σου θετική βαθμολογία για το συγκεκριμένο κατάστημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο digital master σε ορισμενα πράγματα θα βρεις πολύ καλή τιμή αλλά επειδή τους έχουν σκίσει τα capital control μπορεί και να χρειαστεί να περιμένεις κάτι μέχρι και ένα μήνα.Αυτά εκ πείρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Link.png Site: GigabyteGTX 1060 WindForce OC

 

Αξίζει στα 320 ευρώ τι λέτε; Την G1 προτιμούσα αλλά δεν το βλέπω να πέφτει εύκολα η τιμή στην Ελλάδα..

 

Κανονικά έπρεπε να πουλιέται στα 270 αλλά αυτές είναι οι τιμές. Από την στιγμή που δεν μπορείς να περιμένεις να πέσουν οι τιμές και το κατάστημα αυτό την έχει άμεσα διαθέσιμη δεν νομίζω να έχεις και πολλές επιλογές αυτή την στιγμή τουλάχιστον από Ελλάδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω ενα πραγμα 

οι τιμες που εχουν ερθει ειναι απαραδεκτες! οποτε 1)η καθεσε και περιμενεις ποτε θα πεσουν τιμες μετα απο 6 μηνες+ 

2)δεν αγοραζουμε 3)πχ εχεις 300 ευρω, ψαχνεις στα 300. gtx 1060/rx 480 vs  gtx 1070/980ti  μεγαλες διαφορες  στις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: GigabyteGTX 1060 WindForce OC

 

Αξίζει στα 320 ευρώ τι λέτε; Την G1 προτιμούσα αλλά δεν το βλέπω να πέφτει εύκολα η τιμή στην Ελλάδα..

οχι...για 20ε διαφορα καλυτερα η g1 η περιμενε λιγο να πεσουν οι τιμες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παραγγελνεις απ εξω.

 

Και απ'εξω μαζί με τα μεταφορικά δεν είναι τόσο πιο φθηνά. π.χ. https://www.caseking.de/gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-gaming-6144-mb-gddr5-gcgb-150.html +20 ευρώ τα μεταφορικά πάμε στα 235€. Με 10 € παραπάνω υπάρχει άμεσα διαθέσιμο εδώ http://www.mgmanager.gr/pci-express/56347-gigabyte-gtx-1060-g1-gaming-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-gv-n1060g1-gaming-6gd.html?search_query=gtx+1060&results=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι πολύ τσιμπημένες οι τιμές στις 1070 και 1080? Οι 970 και 980 όταν είχαν πρωτοβγεί δεν έκαναν τόσο (ούτε καν κοντά). Είναι λόγω έλλειψης ανταγωνισμού από AMD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...