Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχας πες μας λιγο περισσοτερες πληροφοριες για το συστημα σου...και τι παιχνιδια παιζεις η θες να παιξεις...

με 100ε παντως μη περιμενεις θαυματα ...μαλλον καλυτερα για καμια μεταχειρισμενη συζηταμε...

 

Aν όχι μεταχειρισμένη το ελάχιστο που θα πρότεινα εγώ θα ήταν https://www.skroutz.gr/s/9572805/Sapphire-Radeon-RX460-2GB-11257-00.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Link.png Site: CPU  

Intel Core 2 Quad Q9650 3 GHz Quad-Core Processor - 12 MB - LGA775 Socket

 

Link.png Site: Mobo

ASUS P5E64 WS Evolution with Intel ICH9R ATX Motherboard - LGA775 Socket

 

Link.png Site: Τροφοδοτικό

Enthusiast Series™ TX650 V2 — 80 PLUS® Bronze Certified 650 Watt High Performance Power Supply

 

Ram 6GB 

 

Hard Disk: SSD Ocz 240 GB 

 

Τώρα δε παίζω τπτ ιδιαίτερο. Legion WOW κανά lol και που και που δοκιμάζω και κανά τελευταίο χωρίς όμως να έχω τις απαιτήσεις που είχα παλιά. Θα προτιμούσα βέβαια τουλάχιστον το wow να παίζει ωραία και με σωστά fps 

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δε παίζω τπτ ιδιαίτερο. Legion WOW κανά lol και που και που δοκιμάζω και κανά τελευταίο χωρίς όμως να έχω τις απαιτήσεις που είχα παλιά. Θα προτιμούσα βέβαια τουλάχιστον το wow να παίζει ωραία και με σωστά fps 

 

ευχαριστώ 

νομιζω η καλυτερη περιπτωση για τα λεφτα που συζηταμε και για αυτο το μηχανημα ειναι μια 750τι μεταχειρισμενη με 2γιγα μνημη κατα προτιμηση γυρω στα 70ε 80μαξ....

αλλιως για καινουργια στη χειροτερη περιπτωση πας σε αυτη που ειπε ο αιλουρος... τπτ ποιο κατω απο αυτη δεν αξιζει.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

intel q8300

asus p5kpl-am epu

τροφοδοτικο noname 400w

 

Τι καρτα γραφικων να βαλουμε να παιζει μονο το world of tanks σε low-medium;

 

τροφοδοτικό noname = use at your own risk. Αλλιώς ότι πρότεινε ο Ghost007 ακριβώς πάνω από σένα στον άλλο χρήστη. ΄Η μια μεταχειρισμένη προηγούμενης γενιάς μέχρι 80 ευρώ ή αν πας σε κάτι καινούργιο μια 460 το πολύ, όπου σε καμία περίπτωση δεν θα σου συνιστούσα να το τολμήσεις με τον υπάρχων τροφοδοτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω η καλυτερη περιπτωση για τα λεφτα που συζηταμε και για αυτο το μηχανημα ειναι μια 750τι μεταχειρισμενη με 2γιγα μνημη κατα προτιμηση γυρω στα 70ε 80μαξ....

αλλιως για καινουργια στη χειροτερη περιπτωση πας σε αυτη που ειπε ο αιλουρος... τπτ ποιο κατω απο αυτη δεν αξιζει.....

 

 

Aν όχι μεταχειρισμένη το ελάχιστο που θα πρότεινα εγώ θα ήταν https://www.skroutz.gr/s/9572805/Sapphire-Radeon-RX460-2GB-11257-00.html

 

το θέμα είναι αν η mobo υποστηρίζει το PCI Express x16 3.0, ? 

 

Τα σλοτς είναι
 4 x PCIe x16 (@ x16, x16, x4, x4) (Dual PCIe 2.0 x 16) 
1 x PCIe x4 
2 x PCI 2.2 
 
Ευχαριστώ για τη βοήθεια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που υπαρχει διαθεσιμη 1060 με 265€ ? δε βρηκα καπου εγω.

 

 

 

Αμεσα διαθέσιμη όχι αλλά είδα στο e-gate σε 1-3 εργάσιμες την gigabyte . Ωστόσο σε αυτή την τιμή δεν αξίζει.

 

 

το θέμα είναι αν η mobo υποστηρίζει το PCI Express x16 3.0, ? 

 

Τα σλοτς είναι
 4 x PCIe x16 (@ x16, x16, x4, x4) (Dual PCIe 2.0 x 16) 
1 x PCIe x4 
2 x PCI 2.2 
 
Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

 

H Mobo σου υποστηρίζει pcie 2.0 αλλά ως γνωστόν είναι συμβατό με το pci 3.0 οπότε δεν έχεις θέμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμεσα διαθέσιμη όχι αλλά είδα στο e-gate σε 1-3 εργάσιμες την gigabyte . Ωστόσο σε αυτή την τιμή δεν αξίζει.

 

 

 

δεν θεωρω πως ειναι κακη περιπτωση. Δεν χωραει ομως στο κουτι μου οποτε δεν την πηρα. Επισης το 1-3 μερες ισχυει 100% ή παραγγελνεις και σου λενε ξερετε θελει 5 εργασιμες για να ερθει στις αποθηκες μας και αλλες 2 για να σας τη στειλουμε?

 

 

Εγω πηρα την Link.png Site: EVGA GTX 1060 3GB SC GAMING

γιατι χωραει στο κουτι μου και εχει επιλογη να κλεινει ο ανεμιστηρας στο idle. Λογικα τρίτη ή τεταρτη θα την εχω. 245€ μου βγηκε με τα μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ρε παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω την 1060 ή την rx 480.Απο την αλλη μπορω να βρω used 970.Ποια ειναι best buy?

 

Οτιδήποτε με πάνω από 3.5 γίγα μνήμης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά...rx 470 xfx αξίζει 240 ευρώ;

Δεν μπορώ να διαθεσω παραπάνω λεφτά!

Αν θες , στο e-shop με κωδικο προσφορας 1635 μπορεις να παρεις την Msi gaming x στα 249 €.

 

http://www.e-shop.gr/vga-msi-radeon-rx470-gaming-x-4g-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.514626?utm_campaign=newsletter160831&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=7-karta+grafikon&utm_content=7.2-vga+msi+radeon+rx470+gaming+x+4g+4gb+gddr5+pci+e+retail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θεωρω πως ειναι κακη περιπτωση. Δεν χωραει ομως στο κουτι μου οποτε δεν την πηρα. Επισης το 1-3 μερες ισχυει 100% ή παραγγελνεις και σου λενε ξερετε θελει 5 εργασιμες για να ερθει στις αποθηκες μας και αλλες 2 για να σας τη στειλουμε?

 

 

Εγω πηρα την Link.png Site: EVGA GTX 1060 3GB SC GAMING

γιατι χωραει στο κουτι μου και εχει επιλογη να κλεινει ο ανεμιστηρας στο idle. Λογικα τρίτη ή τεταρτη θα την εχω. 245€ μου βγηκε με τα μεταφορικα.

 

Άντε καλορίζικη :-D

Εντάξει επειδή λένε 1-3 μέρες δεν σημαίνει ότι ισχύει 100% οπότε πρέπει να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις για το συγκεκριμένο προιόν . Αλλά γενικά είναι αξιόπιστο κατάστημα. Εγώ θέλω τις εκδόσεις με τα 3gb πιο κοντά στο 200άρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ρε παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω την 1060 ή την rx 480.Απο την αλλη μπορω να βρω used 970.Ποια ειναι best buy?

αγορα απο Ελλαδα ή εξωτερικο?

 

Απο εξωτερικο εγω βρηκα καλες τιμες στις 970 εδω http://eu.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+900+Series+Family&chipset=GTX+970 αλλα πηρα 1060 για χαμηλοτερη καταναλωση.

 

Ανε ιανι να παρεις μεταχειρισμενη 970 απο Ελλαδα θα πρεπει να ειναι μεχρι 200€ γιατι με 220€ σου ερχεται απο evga η φθηνοτερη με τα μεταφορικα (13€ ειναι τα μεταφορικα).

 

Άντε καλορίζικη :-D

Εντάξει επειδή λένε 1-3 μέρες δεν σημαίνει ότι ισχύει 100% οπότε πρέπει να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις για το συγκεκριμένο προιόν . Αλλά γενικά είναι αξιόπιστο κατάστημα. Εγώ θέλω τις εκδόσεις με τα 3gb πιο κοντά στο 200άρι

 

Ευχαριστω! 200€ για 1060 στην Ευρωπη δε νομιζω να δουμε σε λιγοτερο απο 3 μηνες. Αν δεις οι 1060 ξεκινανε απο 219+μεταφορικα αλλα ειναι μη διαθεσιμη και εχει μετρια ψυκτρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ρε παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω την 1060 ή την rx 480.Απο την αλλη μπορω να βρω used 970.Ποια ειναι best buy?

Used 970 στα πόσα ? Γιατί βλέπω σε κάτι αγγελίες να τις πουλάνε πιο ακριβές από καινούριες. 

Στα 300+ θα πήγαινα σε 1060 6gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Used 970 στα πόσα ? Γιατί βλέπω σε κάτι αγγελίες να τις πουλάνε πιο ακριβές από καινούριες. 

Στα 300+ θα πήγαινα σε 1060 6gb

Βασικα απο τιμες στο skroutz ειμαι αναμεσα στην 1060 στα 250 ευρω ή στην rx 470 στα 240 ευρω.Η τιμη της 480 ξεφευγει απο το budget μου οποτε ειμαι max 250 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...