Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά...rx 470 xfx αξίζει 240 ευρώ;

Δεν μπορώ να διαθεσω παραπάνω λεφτά!

πήγαινε για την asus για μένα πολύ καλή υλοποίηση στις rx 470 / rx480

http://www.skroutz.gr/s/9593999/Asus-Radeon-Rx-470-4GB-90YV09J2-M0NA00.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 10,7k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μετά από 2 χρόνια με πάνω από 13500 συμμετοχές και πάνω από 593000 αναγνώσεις ήρθε μάλλον η ώρα να πάμε σε μια ελαφριά ανανέωση της δημοφιλέστερης εδώ ενότητας.   H ενότητα αυτή θα περιλαμβά

Παραδοσιακά στην δημοφιλέστερη όλων ενότητα....     ***** ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ *****

Αφού πολίτης ήταν, όχι πωλητής ρε παιδιά, δεν ήταν δουλειά του να ξέρει από αυτά. Μανάβης μπορεί να ήταν ο άνθρωπος.

Δημοσιευμένες Εικόνες

η καρτούλα απο το 2008 πάπαλα Link.png Site: ATIHD 5970

ποια να πάρω για αντίστοιχες ή καλύτερες επιδόσεις ? πόσα λεφτά θα χρειαστώ ? Με κανα 80αρι-100αρι γίνεται δουλειά ? 

ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

η καρτούλα απο το 2008 πάπαλα Link.png Site: ATIHD 5970

ποια να πάρω για αντίστοιχες ή καλύτερες επιδόσεις ? πόσα λεφτά θα χρειαστώ ? Με κανα 80αρι-100αρι γίνεται δουλειά ? 

ευχαριστώ πολύ

καταρχας πες μας λιγο περισσοτερες πληροφοριες για το συστημα σου...και τι παιχνιδια παιζεις η θες να παιξεις...

με 100ε παντως μη περιμενεις θαυματα ...μαλλον καλυτερα για καμια μεταχειρισμενη συζηταμε...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καταρχας πες μας λιγο περισσοτερες πληροφοριες για το συστημα σου...και τι παιχνιδια παιζεις η θες να παιξεις...

με 100ε παντως μη περιμενεις θαυματα ...μαλλον καλυτερα για καμια μεταχειρισμενη συζηταμε...

Aν όχι μεταχειρισμένη το ελάχιστο που θα πρότεινα εγώ θα ήταν https://www.skroutz.gr/s/9572805/Sapphire-Radeon-RX460-2GB-11257-00.html

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Link.png Site: CPU  

Intel Core 2 Quad Q9650 3 GHz Quad-Core Processor - 12 MB - LGA775 Socket

Link.png Site: Mobo

ASUS P5E64 WS Evolution with Intel ICH9R ATX Motherboard - LGA775 Socket

Link.png Site: Τροφοδοτικό

Enthusiast Series™ TX650 V2 — 80 PLUS® Bronze Certified 650 Watt High Performance Power Supply

Ram 6GB 

Hard Disk: SSD Ocz 240 GB 

Τώρα δε παίζω τπτ ιδιαίτερο. Legion WOW κανά lol και που και που δοκιμάζω και κανά τελευταίο χωρίς όμως να έχω τις απαιτήσεις που είχα παλιά. Θα προτιμούσα βέβαια τουλάχιστον το wow να παίζει ωραία και με σωστά fps 

ευχαριστώ 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τώρα δε παίζω τπτ ιδιαίτερο. Legion WOW κανά lol και που και που δοκιμάζω και κανά τελευταίο χωρίς όμως να έχω τις απαιτήσεις που είχα παλιά. Θα προτιμούσα βέβαια τουλάχιστον το wow να παίζει ωραία και με σωστά fps 

ευχαριστώ 

νομιζω η καλυτερη περιπτωση για τα λεφτα που συζηταμε και για αυτο το μηχανημα ειναι μια 750τι μεταχειρισμενη με 2γιγα μνημη κατα προτιμηση γυρω στα 70ε 80μαξ....

αλλιως για καινουργια στη χειροτερη περιπτωση πας σε αυτη που ειπε ο αιλουρος... τπτ ποιο κατω απο αυτη δεν αξιζει.....

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

intel q8300

asus p5kpl-am epu

τροφοδοτικο noname 400w

Τι καρτα γραφικων να βαλουμε να παιζει μονο το world of tanks σε low-medium;

τροφοδοτικό noname = use at your own risk. Αλλιώς ότι πρότεινε ο Ghost007 ακριβώς πάνω από σένα στον άλλο χρήστη. ΄Η μια μεταχειρισμένη προηγούμενης γενιάς μέχρι 80 ευρώ ή αν πας σε κάτι καινούργιο μια 460 το πολύ, όπου σε καμία περίπτωση δεν θα σου συνιστούσα να το τολμήσεις με τον υπάρχων τροφοδοτικό.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

νομιζω η καλυτερη περιπτωση για τα λεφτα που συζηταμε και για αυτο το μηχανημα ειναι μια 750τι μεταχειρισμενη με 2γιγα μνημη κατα προτιμηση γυρω στα 70ε 80μαξ....

αλλιως για καινουργια στη χειροτερη περιπτωση πας σε αυτη που ειπε ο αιλουρος... τπτ ποιο κατω απο αυτη δεν αξιζει.....

Aν όχι μεταχειρισμένη το ελάχιστο που θα πρότεινα εγώ θα ήταν https://www.skroutz.gr/s/9572805/Sapphire-Radeon-RX460-2GB-11257-00.html

το θέμα είναι αν η mobo υποστηρίζει το PCI Express x16 3.0, ? 

Τα σλοτς είναι
 4 x PCIe x16 (@ x16, x16, x4, x4) (Dual PCIe 2.0 x 16) 
1 x PCIe x4 
2 x PCI 2.2 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

που υπαρχει διαθεσιμη 1060 με 265€ ? δε βρηκα καπου εγω.

Αμεσα διαθέσιμη όχι αλλά είδα στο e-gate σε 1-3 εργάσιμες την gigabyte . Ωστόσο σε αυτή την τιμή δεν αξίζει.

το θέμα είναι αν η mobo υποστηρίζει το PCI Express x16 3.0, ? 

Τα σλοτς είναι
 4 x PCIe x16 (@ x16, x16, x4, x4) (Dual PCIe 2.0 x 16) 
1 x PCIe x4 
2 x PCI 2.2 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

H Mobo σου υποστηρίζει pcie 2.0 αλλά ως γνωστόν είναι συμβατό με το pci 3.0 οπότε δεν έχεις θέμα

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αμεσα διαθέσιμη όχι αλλά είδα στο e-gate σε 1-3 εργάσιμες την gigabyte . Ωστόσο σε αυτή την τιμή δεν αξίζει.

δεν θεωρω πως ειναι κακη περιπτωση. Δεν χωραει ομως στο κουτι μου οποτε δεν την πηρα. Επισης το 1-3 μερες ισχυει 100% ή παραγγελνεις και σου λενε ξερετε θελει 5 εργασιμες για να ερθει στις αποθηκες μας και αλλες 2 για να σας τη στειλουμε?

Εγω πηρα την Link.png Site: EVGA GTX 1060 3GB SC GAMING

γιατι χωραει στο κουτι μου και εχει επιλογη να κλεινει ο ανεμιστηρας στο idle. Λογικα τρίτη ή τεταρτη θα την εχω. 245€ μου βγηκε με τα μεταφορικα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Να ρωτησω ρε παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω την 1060 ή την rx 480.Απο την αλλη μπορω να βρω used 970.Ποια ειναι best buy?

Οτιδήποτε με πάνω από 3.5 γίγα μνήμης :P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά...rx 470 xfx αξίζει 240 ευρώ;

Δεν μπορώ να διαθεσω παραπάνω λεφτά!

Αν θες , στο e-shop με κωδικο προσφορας 1635 μπορεις να παρεις την Msi gaming x στα 249 €.

http://www.e-shop.gr/vga-msi-radeon-rx470-gaming-x-4g-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.514626?utm_campaign=newsletter160831&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=7-karta+grafikon&utm_content=7.2-vga+msi+radeon+rx470+gaming+x+4g+4gb+gddr5+pci+e+retail

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δεν θεωρω πως ειναι κακη περιπτωση. Δεν χωραει ομως στο κουτι μου οποτε δεν την πηρα. Επισης το 1-3 μερες ισχυει 100% ή παραγγελνεις και σου λενε ξερετε θελει 5 εργασιμες για να ερθει στις αποθηκες μας και αλλες 2 για να σας τη στειλουμε?

Εγω πηρα την Link.png Site: EVGA GTX 1060 3GB SC GAMING

γιατι χωραει στο κουτι μου και εχει επιλογη να κλεινει ο ανεμιστηρας στο idle. Λογικα τρίτη ή τεταρτη θα την εχω. 245€ μου βγηκε με τα μεταφορικα.

Άντε καλορίζικη :-D

Εντάξει επειδή λένε 1-3 μέρες δεν σημαίνει ότι ισχύει 100% οπότε πρέπει να πάρεις τηλ. να ρωτήσεις για το συγκεκριμένο προιόν . Αλλά γενικά είναι αξιόπιστο κατάστημα. Εγώ θέλω τις εκδόσεις με τα 3gb πιο κοντά στο 200άρι

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.