Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα καλη ειναι?να παρω αυτην?

με τοσα παιρνεις  980ti μεταχειρη, η με κανα 50-80 παραπανω , καινουρια, και πας σε τελειως μα τελειως διαφορετικη κατηγορια. Το θεμα ειναι τι αναγκες εχεις σε καρτα! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι κατα ενα 5-10% ταχυτερη και σε OC , ακομη περισσοτερο. Αντε το πολυ-πολυ να ερθουν στα ιδια , αν και δυσκολο το κοβω (μεσω drivers ). Η 1070 ειναι χαμηλοτερης καταναλωσης παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980ti είναι καλύτερη από την 1070? Καινούργιο chipset δεν έχουν οι 1070?

Σε στοκ η 1070 ειναι ενα 5% αντε βαρυ 10% γρηγοροτερη.

Αν κλοκαρεις η 980 περναει μπροστα μιας και παιρνει πιο πολυ.

Σα best buy παντως νομιζω η 1070 ειναι καλυτερη μιας και εχει και εξτρα μνημη και απο πλευρα υποστηριξης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν πρόκειται να την κλοκαρο, απλά ψάχνω καλή υλοποίηση. Έχω βάλει στο μάτι την evga sc. Η 1070 μου φαίνεται καλύτερη επιλογή λόγο φρέσκου chipset και χαμηλοτερης κατανάλωσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την SC τη παρελαβα πριν κατι μερες.

Καλη καρτουλα και με στοκ ρυθμισεις τρεχει 1300 boost.

Σχεδον φτανει 1070 δηλαδη κατευθειαν(καπου στα 1350 ειναι στα επιπεδα της).

Απο ψυξη,κλεινει ο ανεμιστηρας σε idle ενω σε load παιζει στο 75αρι και φτανει και 80 αλλα δεν ακουγεται καθολου.

Υποθετω με ενα fan profile βελτιωνεται αλλα δεν ασχολουμαι αφου μενει κατω απο το ψυχολογικο των 80.

Τωρα απο επιδοσεις,σε 1080ρ, doom 140 fps,shadow of mordor 100+ fps με ολα τερμα.

Μολις τα τελειωσω θα βαλω και cod bo3,witcher 3 αλλα κατω απο 100 δε νομιζω να πεφτει.

Εγω τη πηρα για να τη κρατησω τουλαχιστον 4 χρονια και νομιζω θα τη κανει τη δουλεια.

Ηθελα να παρω ΑΤΙ αλλα δε μου γεμιζε το ματι καμια οτι θα μου εμενε για 4 χρονια και να ετρεχε εστω στα medium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την SC τη παρελαβα πριν κατι μερες.

Καλη καρτουλα και με στοκ ρυθμισεις τρεχει 1300 boost.

Σχεδον φτανει 1070 δηλαδη κατευθειαν(καπου στα 1350 ειναι στα επιπεδα της).

Απο ψυξη,κλεινει ο ανεμιστηρας σε idle ενω σε load παιζει στο 75αρι και φτανει και 80 αλλα δεν ακουγεται καθολου.

Υποθετω με ενα fan profile βελτιωνεται αλλα δεν ασχολουμαι αφου μενει κατω απο το ψυχολογικο των 80.

Τωρα απο επιδοσεις,σε 1080ρ, doom 140 fps,shadow of mordor 100+ fps με ολα τερμα.

Μολις τα τελειωσω θα βαλω και cod bo3,witcher 3 αλλα κατω απο 100 δε νομιζω να πεφτει.

Εγω τη πηρα για να τη κρατησω τουλαχιστον 4 χρονια και νομιζω θα τη κανει τη δουλεια.

Ηθελα να παρω ΑΤΙ αλλα δε μου γεμιζε το ματι καμια οτι θα μου εμενε για 4 χρονια και να ετρεχε εστω στα medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας σκεφτομαι να κανω κανω αναβαθμιση στον υπολογιστη μου αλλαζοντας καρτα και ειμαι αναμεσα στην rxr470 και gtx970 εχω επεξεργαστη fx 6300 και motherboard gigabyte 970a-ds3p ειναι συμβατη με τις καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας σκεφτομαι να κανω κανω αναβαθμιση στον υπολογιστη μου αλλαζοντας καρτα και ειμαι αναμεσα στην rxr470 και gtx970 εχω επεξεργαστη fx 6300 και motherboard gigabyte 970a-ds3p ειναι συμβατη με τις καρτες?

 

 

 

Απόλυτα συμβατή. Εγώ προτείνω την RX 470 πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας σκεφτομαι να κανω κανω αναβαθμιση στον υπολογιστη μου αλλαζοντας καρτα και ειμαι αναμεσα στην rxr470 και gtx970 εχω επεξεργαστη fx 6300 και motherboard gigabyte 970a-ds3p ειναι συμβατη με τις καρτες?

Rx 470 8GB και εισαι μια χαρα.Κοιτα την msi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...