Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λιγο ασχετο, απλα έβαλα τη νεα μου gpu (gtx960) με τον υπάρχοντα cpu της υπογραφης μου και κοιταζα διαφορα πραγματα στο MSI Afterburner.

 

Έβαλα full screen video στο youtube 2k και η καρτα δουλευε στο ~25% και ο 4core cpu στο ~85%

 

Με 4k video ειχα πολλά frame drops, με το ζορι βλεποτανε δηλαδη και το cpu ηταν στο 99%

 

Απλα μου έκανε εντυπωση που ο επεξεργαστης δεν την παλευε.

 

Θα τον βαλω στο turbo mode που εχει και απο 3.6 τον παει 3.9ghz μήπως κ δω διαφορα

Δε βλέπω κάτι μη αναμενόμενο. Ο Α8 είναι πολύ αδύναμος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια εχω το εξης συστημα και επειδη η καρτα που ειχε καηκε αυτη τη στιγμη το εχω καθαρα για browsing με την on board του CPU , οποτε θελω να αγορασω μια καινουργια .....Σκεφτομαι την 1060 GTX 3 GB....αν συμφωνειτε με την επιλογη αυτη εχετε να προτεινετε καποαι συγκεκριμενη εκδοση ή εταιρεια?Ευχαριστω

 

CPU: i5 2500 k

RAM: 8 gb corsair hyper

Τροφοδοτικο : 600W corsair GS

motherboard : Gigabyte z68Ma_D2H=B3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το msystems είναι καλό μαγαζι για να παραγγειλω κάρτα??τελικά αποφάσισα να πάρω την asus 480 8gb. Τώρα ψάχνω από πιο μαγαζί...αυτό καλές κριτικές έχει και 5 αστερια και σχετικά φθηνή τιμή σε σχέση με τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case : Venomous Longhorn


PSU COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR 80+ BRONZE


Motherboard MSI B150M MORTAR RETAIL


CPU : Intel i5-6500 


RAM : Hyper X furry 2X8Gb DDR4


Monitor/Resolution : 1080p


 


Θα ήθελα κάποια καλή πρόταση για GPU γιατι δεν ειχα βαλει στο σύστμα μου.


Γίνεται κάποια μέτρια χρήση gaming cs go, payday 2, nba2k κλπ. θα διεθετα μαξ 170-(υπέρβαση 200 αν αξιζει κατι) ανοιχτός σε προτασεις από εξωτερικό.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια εχω το εξης συστημα και επειδη η καρτα που ειχε καηκε αυτη τη στιγμη το εχω καθαρα για browsing με την on board του CPU , οποτε θελω να αγορασω μια καινουργια .....Σκεφτομαι την 1060 GTX 3 GB....αν συμφωνειτε με την επιλογη αυτη εχετε να προτεινετε καποαι συγκεκριμενη εκδοση ή εταιρεια?Ευχαριστω

 

CPU: i5 2500 k

RAM: 8 gb corsair hyper

Τροφοδοτικο : 600W corsair GS

motherboard : Gigabyte z68Ma_D2H=B3

 

φιλε εχουμε σχεδον τα ιδια πραγματα, θα σου ελεγα να πας σε 6gb vram δεν αξιζει η 3gb

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU: Intel i7-3770

MOBO: GA-Z77X-UD5H

PSU: Corsair AX-750 Gold

RAM: 4x8 Corsair Vengeance DDR3

Monitor: Dell U2713 (2560x1440)

GPU: Gigabyte Radeon 7970 3GB

 

Καλησπέρα, θα ήθελα μια πρόταση σχετικά με αλλαγή της κάρτας γραφικών στο παραπάνω σύστημα. Αξίζει ίσως να περιμένω για την επόμενη γενιά από τις Radeon;  Πιθανά games: Deus Ex, Hitman κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες επομενη γενια δηλαδη την 490 η ακομα ποιο νεα γενια;

 

Παντως θελεις καλη καρτα για την 2k οθονη που εχεις και κατα την γνωμη μου μην πας σε καρτα με λιγοτερα απο 8GB ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU: Intel i7-3770

MOBO: GA-Z77X-UD5H

PSU: Corsair AX-750 Gold

RAM: 4x8 Corsair Vengeance DDR3

Monitor: Dell U2713 (2560x1440)

GPU: Gigabyte Radeon 7970 3GB

 

Καλησπέρα, θα ήθελα μια πρόταση σχετικά με αλλαγή της κάρτας γραφικών στο παραπάνω σύστημα. Αξίζει ίσως να περιμένω για την επόμενη γενιά από τις Radeon;  Πιθανά games: Deus Ex, Hitman κλπ.

Οι νέες ( vega ) θα αργήσουν, μέχρι να ανακοινωθούν, να υπάρχει και στοκ θα περάσει αρκετός καιρός. Εδώ καλά η 480 δεν έχει μεγάλο στοκ, αρχές Σεπτέμβρη άρχισαν να έχουν κομμάτια. 

Πες μας ένα ποσό να μπορούμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα.

Επίσης αν γίνεται τι άλλα games παίζεις, καθώς και τα 2 που πόσταρες έχουν ίδια μηχανή γραφικών με αποτέλεσμα να ευνοούν περισσότερο την κόκκινη εταιρεία χωρίς να μπορούμε να βγάλουμε ενα καθαρό συμπέρασμα του τι παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...