Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

MSI 1060 gaming x 6gb που λένε έχει και καλή ψύκτρα,

ή και την σκέτη gaming, έτσι και αλλιώς οι διαφορές είναι στις συχνότητες που φαντάζομαι ρυθμίζονται και με χειροκίνητο oc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πήρα αυτή τελικά, ανάλογα specs

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5958#kf

ακριβως την ιδια εχω υπόψιν μου για το συστημα του ξαδερφου μου. Αμφιταλαντευομαι στα 6 η στα 3 GB ομως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κάποια γνώμη μιας και έχει προκύψει ανάγκη για κάρτα σε άλλο σύστημα (24" 1080p).

 

Τώρα στο δικό μου έχω μια ASUS GTX 970 (δεν πολύ παίζω αυτή την εποχή) σε 27αρα 1440p.

 

Αξίζει να πάω σε 1070 και την υπάρχουσα να την βάλω στο άλλο ή να μείνω όπως είμαι και να πάρω για το άλλο μια R9 380 NITRO 4GB ? (μάλλον μεταχειρισμένη). Ισχύει ότι για 1080p είναι η καλύτερη επιλογή αυτή την εποχή ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 480 4GB είναι καλή για 1080p, με 240 ευρώ απο εξωτερικό.

 

Αν δεν παίζεις αυτήν την εποχή, μην πας σε 1070, δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως την ιδια εχω υπόψιν μου για το συστημα του ξαδερφου μου. Αμφιταλαντευομαι στα 6 η στα 3 GB ομως

 

αν το budget είναι σφιχτό και το gaming είναι 1080p την 3gb, θα καλύψει 100%.

 

αν υπάρχει περίπτωση να μπει 1440p την 6 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λαθος εχει πολλα review και συγκριτικα. Η διαφορα της 3 με την 6 σε 1080p games ειναι 5% με το ζορι. Καθως σε ultra γραφικα συνηθως μιλαμε για 60 με 70 fps η διαφορα ειναι 3 fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις λαθος εχει πολλα review και συγκριτικα. Η διαφορα της 3 με την 6 σε 1080p games ειναι 5% με το ζορι.

Αυτό βέβαια τώρα ε, μπορεί ο άλλος να θέλει να χει το κεφάλι του ήσυχο και για το μέλλον που όσο πάνε θα χρειάζονται όλο και περισσότερη vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω αλλα καρτα αυτης της κατηγοριας ειναι για 2 χρονια βαρια βαρια αν εισαι σοβαρος gamer. Το 2020 δεν θα εχει καμια διαφορα η 3 και η 6 θα ειναι εξισου σαπιες

 

παρολα αυτα ειναι καλη αγορα γιατι ειναι αποδεδειγμενο οτι αν αγοραζεις καρτα στα 200 euro ανα δυο γενιες εχεις καλυτερη αποδοση απο το οτι αν αγοραζεις καρτα των 600 ευρω ανα τεσσερις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου και εγω παρολο που εδωσα 310 για την 6gb overlocked στα 1610 πιστευω οτι απο αποψη vfm η καλυτερη επιλογη σημερα ειναι η πιο φτηνη 1060 3gb. Την βρισκεις και 220..

 

εγω απλα ειμαι στα @@ μου δεν με νοιαζουν τα 70 ευρω διαφορα. Ο μονος λογος που δε πηρα 1080 ειναι οτι ξερω πως σε κανα δυο χρονια οταν οριμασει το vr η βγει κανας 4κ projector στα 1500 ευρω θα τα αλλαξω ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 240-250€ η 1060 με 3gb ειναι η καλυτερη επιλογη πιστευω.

Ποια υλοποίηση όμως; http://www.terrabytenet.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=6103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως τις αναγκες. Ολες ανεβαζουν τα ρολογια πανω απο το boost που διαφημιζουν. Εμενα παιζει στα 1950 σταθερα με 75 βαθμους και ανεμιστηρα στο 40%. Εχει με μονο ανεμιστηρα, με διπλο, με φωτακια χωρις φωτακια. Προσωπικα πηρα evga γιατι ήθελα να κλεινουν οι ανεμιστήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την r9 280 3gb καρτα του 14 και σε σχετικά καινούρια παιχνίδια η  μνήμη γεμίζει σε 1080p(χωρίς ΑΑ) ,αυτο το ειχα γράψει και αρκετές φορές πέρυσι που πολλοί πρότειναν κάρτες με 2gb .

Αν θελει κάποιος να κρατήσει την καρτα που θα παρει οσο το δυνατόν περισσότερο για εμενα ειναι  άκυρη η επιλογή σήμερα κάρτας με 3 gb vram σε ενα χρονο μπορεί να μην φτάνει .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...