Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aρα θα την εχουν αυριο λογω black friday 259.Πολυ καλη προσφαρα νομιζω

Να σου πώ την αλήθεια όχι οτι θα πέσουν όλοι να την πάρουν, αλλα επειδή έχουν δεί πολλά τα μάτια μας, άν είσαι σίγουρος τσίμπα την απο σήμερα όπως σου είπε ο φίλος πιο πάνω, κάνοντας subscribe ή μετά τις δώδεκα. Εδώ υπάρχει και θέμα http://www.insomnia.gr/topic/628583-sapphire-rx-480-nitro-%CE%BC%CE%B5-259-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα δεν μπορώ να αποφασίσω τη κάρτα να βάλω στο pc μου παίζω   lol overwatch και κάνα καινούργιο game που και που όπως το doom  εγώ σκεφτόμουν για μια 1050τι asus strix γιατι με ενδιαφέρει και η εξωτερική εμφάνιση το κουτί είναι in win 901 αλλα η τιμή της είναι τσιμπημένη και σε αυτά λεφτά παίρνεις rx 470 η 480 ακόμα και 1060 με λίγα παραπάνω  ??? τι να κάνω λίγη βοήθεια  

 

έχω i5 6600k

16gb 3200hz

630watt thermaltake

Asus z170 pro gaming mini itx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να εξαντλησεις ολο το ποσο , εδω εισαι θα εχεις 3ψηφια fps σε ολα τα παιχνιδια που ανεφερες σε 1080p 

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-VGA-Radeon-RX-480-Nitroplus-8GB-11260-07-20G.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα, λεω να παρω μια καινουργια καρτα γραφικων και μου χει κατσει να παρω την ΜSI RX470 Ή RX480.

 

αρχικα θα ηθελα να μου πειτε αν θα τη σηκωνει το συστημα μου

cpu:amd FX6300

mobo:gigabyte 990 FXA-UD3

psu:coolmaster 650 watt bronze(4αετιας)

ram:16gb

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με το αν τη σηκώνει, πάντως θα έχεις αρκετά συχνά bottleneck λόγω cpu, όχι τραγικό but still. Πάρε 470 από τις δυο. Αν θες δες και για 1060, οι nvidia έχουν μικρότερο driver overhead και τα πάνε καλύτερα με πιο αδυναμους επεξεργαστές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με το αν τη σηκώνει, πάντως θα έχεις αρκετά συχνά bottleneck λόγω cpu, όχι τραγικό but still.

Σιγά να μην πάρει και την 750. Άν αλλάξει σύστημα του χρόνου θα αλλάζει και κάρτα; Μόνο σε cpu intensive θα έχει και όχι στα min fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά να μην πάρει και την 750. Άν αλλάξει σύστημα του χρόνου θα αλλάζει και κάρτα; Μόνο σε cpu intensive θα έχει και όχι στα min fps.

 

Ανάμεσα σε rx 470 και rx 480 είπε ότι είναι, κάρτες με 10% διαφορά. Το σχόλιο σου είναι τέρμα άκυρο, μαλλον κάτι κατάλαβες λάθος. Την άλλη φορά διάβασε καλύτερα πριν βιαστείς να πεις τη μα*ακια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RX 470, όχι nvidia. Ανάμεσα σε rx 470 και rx 480 είπε ότι είναι. Την άλλη φορά διάβασε καλύτερα πριν βιαστείς να πεις τη μα*ακια σου.

Φιόγκο κάτσε καλα. Αυτό που υπονόησες είναι να μην κοιτάξει πάνω από 470 την ώρα που η sapphire 480 4gb είναι στα ίδια λεφτά με την msi 470.

Την ίδια στιγμή με ένα δεκάρικο πάνω σκάει η προσφορά του πλαισίου. Η πιο future proof επιλογή ποια ειναι; Η 750 χρησιμοποιήθηκε ως παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάει για την 480 του πλαισίου αν προλάβει!

 

Το μπουκάλι δεν είναι δεδομένο, εξαρτάται απο το παιχνίδι και την ανάλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Case (Κουτί): Μεγαλο

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair TX750M

Motherboard (Μητρική): GIGABYTE Z77X-UD3H

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i7 3770k

RAM (Μνήμη συστήματος): 8gb (θελω να προσθεσω αλλα 8)

GPU (Κάρτα γραφικών): PALIT GEFORCE GTX650 2gb

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): DELL U2414H 1080p

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): win10

Καλησπερα, μετα απο 3 χρονια νομιζω ηρθε η ωρα να αναβαθμισω την υπερκαρτα γραφικων μου.. Θα διαθεσω περιπου 300 ευρω. Η χρηση που κανω ειναι καποια games (κυριως mmorpgs τυπου WoW) και rendering σε σχεδιαστικα προγραμματα (archicad). Τι προτεινετε να αγορασω? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...