Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπουκαλι στα 20 fps .... αποκλειεται.

 

εκτος εαν παιζει στα 4Κ :-D :-D :-D :-D :-D

Όχι ρε 1080p μιλάμε ... είχε πριν μια r7 κάτι 1gb και έβαλε την msi 1070 και μου λέει 20 fps ... διαβάζω ότι με τον 8350 ίσως να έχει μπουκάλι ... και η μιτρικη δεν βλέπω να έχει pci 3 ούτε αυτό παιΖει ρόλο ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε 1080p μιλάμε ... είχε πριν μια r7 κάτι 1gb και έβαλε την msi 1070 και μου λέει 20 fps ... διαβάζω ότι με τον 8350 ίσως να έχει μπουκάλι ... και η μιτρικη δεν βλέπω να έχει pci 3 ούτε αυτό παιΖει ρόλο ;

Πες σε ποιο παιχνίδι έχει αυτά τα fps. To pci-e 2.0 x16 δεν είναι τροχοπέδη. Ο επεξεργαστής μπορεί να είναι bottleneck σε κάποιο παιχνίδι αλλά όχι σε τόσο βαθμό. ΄Καλύτερα άνοιξε νέο θέμα γιατί εδώ είναι για αναβάθμιση

 

Να πάρω την ποιο φτηνή αλλά και να μην παίζει και τίποτα

Τι να μην παίζει τίποτα , αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα σου ηταν το μέγεθος της κάρτας και η DVI-D έξοδος και επίσης να είναι όσο γίνεται πιο κοντά στα 100 ευρώ. Η sapphire έχει μήκος 22cm και η μικρή xfx 18 cm. Για το dvi το θέμα λύθηκε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητείται κάρτα μέχρι 130 ευρώ καινούρια ή μεταχειρισμένη. 

Σύστημα :
cpu: Quad Core Q8400 

μητρικη : g31m es2c rev 2.0

psu : Evga 80+bronze 500w

 
ό,τι καλύτερο για gaming με αυτά τα χρήματα. Επεξεργαστής και μητρική θα αναβαθμιστούν μέσα στους επόμενους μήνες οπότε δεν με πολυνοιάζει να τρώει bottleneck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δώσεις λίγα παραπάνω και θα πας σε rx 470, δες σε asus ,xfx και sapphire nitro όποια σε βολεύει καλύτερα γιατί δεν ξέρω τι παίζει και με τις διαθεσιμότητες στα καταστήματα https://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga/f/580484/4GB.html?keyphrase=rx+470

αξιζει η 480 τα παραπανω χρηματα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια χρειαζομαι λιγο βοηθεια.Ψαχνω για καρτα γραφικων και το budget ειναι γυρω στα 250 ευρω.Θα προτιμουσα rx 480 στα 8gb ή gtx 1060 στα 6gb και ας ειναι απο εξωτερικο δεν εχω θεμα με αυτο.Αν δεν υπαρχει σε αυτα τα χρηματα θα παω στις αντιστοιχες με λιγοτερη vram.Αξιζει η διαφορα για να παρω καρτα με περισσοτερη vram?Περιμενω προτασεις και ξαναλεω ας ειναι και απο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια. Επειδή Χριστούγεννα ψηνω μια αναβαθμίσουλα για πείτε καμία γνώμη

 

Case (Κουτί): COOLERMASTER RC-K350-Midi tower

* PSU thermaltake Berlin 630watt 3ετιας

* Motherboard (Μητρική): gigabyte b150-hd3p

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i5 6500

* RAM (Μνήμη συστήματος): 16gb ddr4 2400mhz

* GPU (Κάρτα γραφικών):r9 270x 2gb

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση):2 monitor, για gaming χρησιμοποιείται μια ultrawide με ανάλυση 2560x1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα):windows 10

 

Οπως γραφω έχει την 270x η οποία για την ώρα δε μου προκαλεί ιδιαίτερα προβλήματα στα παιχνίδια που παίζω (το πιο βαρύ είναι το BF4) αλλά επειδή σιγά Σιγά θέλω να αφήσω τον παππού το Xbox 360 στην άκρη και να χρησιμοποιώ και για gaming το pc λέω να κάνω μια αναβαθμίσουλα.

 

Χρηματικά διαθέτω γύρω στο 130αρι συν ότι πιασει η 270x (κάνα κατοσταρικο;)

 

Δεν έχω θέμα να γίνει η αγορά από μέσα, από εξωτερικό, από Κίνα ή από το άλφα του κενταυρου.

 

Επειδή δεν έχω καμία επαφή με GPus βαλτε ένα χεράκι βοήθειας,

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rx 480 4GB και για τους δυο!

 

https://www.skroutz.gr/s/9523621/Sapphire-Radeon-RX480-4GB-Nitro-11260-02-20G.html

 

Bonorov χθες εδινε 259 το πλαισιο την 8αρα. Κριμα φιλε μου

 

Απο εξωτερικο παιζει αυτη στα 250 αλλα δεν ξερω με τα μεταφορικα τι παιζει

 

https://geizhals.eu/xfx-radeon-rx-480-rs-rx-480p8lfb6-a1493509.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. κοιτάω να κάνω κάτι με την κάρτα γραφικών μου . Πλέον ζορίζεται στα καινούργια παιχνίδια και κοιτάω αν μπορεί να γίνει κάτι οικονομικό για μία αλλαγή η προσθήκη. ο υπολογιστής είναι αυτός. έχετε κάποια πρόταση? 

 

  • Intel® Core i7-3770 CPU @ 3.40GH lga 1155
  • ASUS HD7770 Series 2gb
  • RAM 8.0 GB vengance ddr 3
  • gigabyte z6ap-d3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα. κοιτάω να κάνω κάτι με την κάρτα γραφικών μου . Πλέον ζορίζεται στα καινούργια παιχνίδια και κοιτάω αν μπορεί να γίνει κάτι οικονομικό για μία αλλαγή η προσθήκη. ο υπολογιστής είναι αυτός. έχετε κάποια πρόταση? 

 

  • Intel® Core i7-3770 CPU @ 3.40GH lga 1155
  • ASUS HD7770 Series 2gb
  • RAM 8.0 GB vengance ddr 3
  • gigabyte z6ap-d3

 

Τροφοδοτικό πες μας και τα διαθέσιμα χρήματα. Υπόψειν μπορείς να πουλήσεις την 7770 κανα 50άρι-60 και να τα προσθέσεις στο budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικό είναι το cx 600 της corsair. Μέχρι 60-70 ευρω. Γενικά είμαι άσχετος με αυτό το κομμάτι οπότε και με τα λεφτά που λέω μπορεί να μην αξίζει να γίνει τίποτα. σε αυτή την περίπτωση μένει ως έχει ο υπολογιστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rx 480 4GB και για τους δυο!

 

https://www.skroutz.gr/s/9523621/Sapphire-Radeon-RX480-4GB-Nitro-11260-02-20G.html

 

Bonorov χθες εδινε 259 το πλαισιο την 8αρα. Κριμα φιλε μου

 

Απο εξωτερικο παιζει αυτη στα 250 αλλα δεν ξερω με τα μεταφορικα τι παιζει

 

https://geizhals.eu/xfx-radeon-rx-480-rs-rx-480p8lfb6-a1493509.html

Όντως την είδα την προσφορά του πλαισίου αλλά ήταν αργά καθώς χθες δυστυχώς δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ.

Έχει παραγγείλει κανένας από mindfactory μήπως μάθουμε τι παίζει με τα μεταφορικά;Έχει ίδια τιμή με την 4άρα αν τα μεταφορικά είναι σε νορμάλ επίπεδα προτιμώ να την αγοράσω από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικα στο mindfactory μαζι με πληρωμη με paypal μου εβγαιναν περιπου 25-30Ε αν δεν κανω λαθος. Βαλε την καρτα στο καλαθι και προχωρα μεχρι πρν την πληρωμη και θα σου βγαλει το συνολικο ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...