Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα εχω i5 4670, 16gb ram και asus rx470. Ασχολούμαι κατά 90% με xplane 10 και flight sims γενικότερα. Με το παρόν είμαι απλά ικανοποιημένος.

Η μετάβαση σε μία 1060 6gb θα άξιζε-έβλεπα διαφορά?

2) θα την πάλευε ο επεξεργαστής μου ή οχι ,αν εκανα υπομονή να μαζέψω λεφτά για μια 1070?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει νοημα να πας απο 470 σε 1060. Σιγουρα η 1060 ειναι καλυτερη ομως το κερδος δεν ειναι σημαντικο (περιπου 5-20% αναλογως το παιχνιδι). 

 

Εφοσον σε καλυπτει αυτη που εχεις τωρα μαζευε χρηματα μεχρι να παρεις καποια πολυ καλυτερη, δηλαδη +50% σε σχεση με αυτη που εχεις τωρα. Η 1070 ειναι καλη επιλογη και ο επεξεργαστης σου την υποστηριζει μια χαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, η MSI Radeon R7 250 2GB OC (R7 250 2GD3 OC) είναι ικανή να παίξει fifa, pro σε high γραφικά; θα συνδεθεί σε 32" τηλεόραση

Ή χρήζει αναβάθμιση;

 

High οχι εφοσον μιλαμε για 1080p . Στα low λογικα ναι

 

Και με ποια κάρτα μπορεί να παίξει άνετα ; 

960 ; 970 ; 

R7 XXX ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι rx 480 8 gb τι λενε απο θορυβο?

Aνάλογα την υλοποίηση πάντα. Οι reference, άστο...

 

Καλημέρα εχω i5 4670, 16gb ram και asus rx470. Ασχολούμαι κατά 90% με xplane 10 και flight sims γενικότερα. Με το παρόν είμαι απλά ικανοποιημένος.

Η μετάβαση σε μία 1060 6gb θα άξιζε-έβλεπα διαφορά?

2) θα την πάλευε ο επεξεργαστής μου ή οχι ,αν εκανα υπομονή να μαζέψω λεφτά για μια 1070?

Αυτά τα sim δεν είναι πολύ cpu intensive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με ποια κάρτα μπορεί να παίξει άνετα ; 

960 ; 970 ; 

R7 XXX ; 

πηγαινε σε καποια rx 460 αν σε παιρνει.

 

ειμαι αναμεσα σε xfx και sapphire

xfx gtr black edition 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει να παω σε 8gb? τωρα εχω την r9 280x 3gb της sapphire. τα παιχνιδια που παιζω ειναι wow overwatch skyrim fallout. αλλωστε ετσι οπως αλλαζει η τεχνολογια σε 2 το πολυ 3 χρονια θα αλλαξω παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει να παω σε 8gb? τωρα εχω την r9 280x 3gb της sapphire. τα παιχνιδια που παιζω ειναι wow overwatch skyrim fallout. αλλωστε ετσι οπως αλλαζει η τεχνολογια σε 2 το πολυ 3 χρονια θα αλλαξω παλι

 

 

 

Έχω την ίδια κάρτα και όντως έχει αρχίσει και φαίνεται η ηλικία της. Αξίζει να πας σε καινούργια κάρτα RX480 ή GTX1060 τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω οτι αξιζει αυτη. ρωταω αν αξιζει να παρω την 4αρα εναντι της 8αρας

40 ευρώ είναι πάνω κάτω, αν έχεις να τα δώσεις, καλύτερα δώσε τα. Αν αλλάξεις σε 3 χρόνια, πάρε την 4άρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειναι αισθητη η διαφορα ταχυτητας στη μνημη απο 7000 σε 8000? αν και ποιο πολυ ψηνομαι τελικα λογο οικονομικου σε 4 gb εχουν 50-55 ευρω διαφορα. επισης πια υλοποιηση πιστευετε ειναι καλυτερη? η sapphire στα 1208 λενε οτι εχει καλυτερες θερμοκρασιες αλλα ειναι λιιιγο χαμηλοτερα clockαρισμενη απο την xfx που ειναι στα 1266 αν και δε νομιζω να εχουν την τρελη διαφορα (λογο χρονισμων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...