Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου θα το κανεις που θα το κανεις, κσνε το σωστα! Με 4gb δηλαδη και 5 ευρω πανω απο το budget σου...Ε αξιζει ομως..

Και φυσικα σε καποια καλυτερη υλοποιηση

https://www.skroutz.gr/comparelists/55?compare=9682863%2C10680494

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και φυσικα σε καποια καλυτερη υλοποιηση

https://www.skroutz.gr/comparelists/55?compare=9682863%2C10680494

 

 

Χαχαχα, καλο! Αυτη του εβαλα κι εγω μολις ειδα την gigabyte αλλα ξεχασα να βαλω το url και μετα σε διαβαζω και λεω " καλα κι εγω αυτη δεν του΄βαλα?" Οκ ωραιος!

Σίγουρα για 5 ευρώ θα το έκανα. Απλά δεν ξέρω αν τα 2gb είναι overkill, με την έννοια, θα υπάρξει παιχνίδι που το bottleneck θα είναι τα GB και όχι η ισχύς αυτή καθαυτή? Αλλά ναι, μπορώ να πάρω και την έκδοση με τα 4!

 Οχι ρε συ τι overkill? Παντως  η cpu που εχεις κραταει ακομα και πιστευω οτι σε ικετευει να την κλοκαρεις κι εσυ κανεις πως δεν ακους...Κριμαααα.... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οχι ρε συ τι overkill? Παντως  η cpu που εχεις κραταει ακομα και πιστευω οτι σε ικετευει να την κλοκαρεις κι εσυ κανεις πως δεν ακους...Κριμαααα.... :P

Ααχααχαχαχαχαχαχαχαχ μεγάλωσα για αυτά, δεν έχω αντοχές για stress test :P. Πάντως σας ευχαριστώ που ασχοληθήκατε! Σύντομα θα γίνει και η παραγγελία! Thanks :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.Εχω την παρακάτω σύνθεση και θέλω να αλλάξω κάρτα γραφικών έτσι ώστε να μπορώ να παίξω το τελευταίο TOMB RAIDER,RESIDENT EVIL 7,αν βγεί κανένα DEVIL MAY CRY,DARKSIDERS ,τελοσπάντων τέτοια παιχνιδάκια και περιμένω και το καινούργιο LINEAGE.Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια με αφήνουν αδιάφορο,οποτε στην ουσία αν την αγοράσω σήμερα,θα χρησιμοποιηθεί για 2 παιχνίδια μόνο και μετά θα περιμένει,ώσπου να βγεί κάτι της προκοπής.Έχω ένα μονιτορ Asus 21' full hd me hdmi και μια Samsung led full hd 55',όπου καθημερινά χρησιμοποιούνται για ταινίες μέσω του pc,είτε κατεβασμένες μέσω torrent,είτε μέσα απο streaming( η ποιότητα δλδ πολλές φορές δεν είναι καν hd ).Σκέφτομαι για καμία 1050 4giga TI,από το λίγο που το έψαξα είναι καλύτερη απο AMD 460 4giga,αλλά στην ίδια τιμή.Βέβαια ένα φιλαράκι προτείνει να δώσω 250e και να πάρω μία 480 8giga για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και καλά και για μετά από 3 χρόνια.Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω αν ο επεξεργαστής μου θα χρησιμοποιησεί στο έπακρο την 480 και γενικά,αν για τα παιχνίδια που μου αρέσουν και θέλω να παίξω,αξίζει μια διαφορά των 100e

 

Mainboard : MSI 990FXA-GD65 (MS-7640)
> Chipset : ATI RD9x0
> Processor : AMD Phenom II X4 955e @ 3200 MHz
> Physical Memory : 8192 MB DDR3-SDRAM
> Video Card : AMD Radeon HD 6570
> Hard Disk : Western Digital WD5001AALS-00J7B1 (500GB)
> Hard Disk : Seagate ST950032 5AS (500GB)
> Hard Disk : SPCC Solid State Disk (120GB)

>PSU :ένα επώνυμο 500άρι plus (βαριέμαι να ανοίξω να δω τώρα ποιό είναι)

>Case:Coolermaster Elite 311 Mid Tower

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.Εχω την παρακάτω σύνθεση και θέλω να αλλάξω κάρτα γραφικών έτσι ώστε να μπορώ να παίξω το τελευταίο TOMB RAIDER,RESIDENT EVIL 7,αν βγεί κανένα DEVIL MAY CRY,DARKSIDERS ,τελοσπάντων τέτοια παιχνιδάκια και περιμένω και το καινούργιο LINEAGE.Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια με αφήνουν αδιάφορο,οποτε στην ουσία αν την αγοράσω σήμερα,θα χρησιμοποιηθεί για 2 παιχνίδια μόνο και μετά θα περιμένει,ώσπου να βγεί κάτι της προκοπής.Έχω ένα μονιτορ Asus 21' full hd me hdmi και μια Samsung led full hd 55',όπου καθημερινά χρησιμοποιούνται για ταινίες μέσω του pc,είτε κατεβασμένες μέσω torrent,είτε μέσα απο streaming( η ποιότητα δλδ πολλές φορές δεν είναι καν hd ).Σκέφτομαι για καμία 1050 4giga TI,από το λίγο που το έψαξα είναι καλύτερη απο AMD 460 4giga,αλλά στην ίδια τιμή.Βέβαια ένα φιλαράκι προτείνει να δώσω 250e και να πάρω μία 480 8giga για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και καλά και για μετά από 3 χρόνια.Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω αν ο επεξεργαστής μου θα χρησιμοποιησεί στο έπακρο την 480 και γενικά,αν για τα παιχνίδια που μου αρέσουν και θέλω να παίξω,αξίζει μια διαφορά των 100e

 

Mainboard : MSI 990FXA-GD65 (MS-7640)

> Chipset : ATI RD9x0

> Processor : AMD Phenom II X4 955e @ 3200 MHz

> Physical Memory : 8192 MB DDR3-SDRAM

> Video Card : AMD Radeon HD 6570

> Hard Disk : Western Digital WD5001AALS-00J7B1 (500GB)

> Hard Disk : Seagate ST950032 5AS (500GB)

> Hard Disk : SPCC Solid State Disk (120GB)

>PSU :ένα επώνυμο 500άρι plus (βαριέμαι να ανοίξω να δω τώρα ποιό είναι)

>Case:Coolermaster Elite 311 Mid Tower

Γενικα αδυναμος επεξεργαστης και το ζορι που θα τρωει απο τις καρτες θα ειναι γενικο.

Αντι να αλλαξεις καρτα γραφικων θα προτεινα αλλαγη σοκετ..

Ειτε με εναν επεξεργαστη kabylake kai ενσωματωμενα γραφικα hd 630 

Eιτε περιμενεις amd zen σε λιγο καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με amd zen θα κανω την δουλεια μου γενικα και μετα απο κανα χρονο βλέπουμε? Δλδ θα παίζει τα παιχνδια με νορμαλ γραφικα,δε θα κολάνε κτλ,oi ultra αναλύσεις δεν με ενδιαφέρουν? Μαζί με τον zen,να φανταστώ έρχεται και καινουργια motherboard,οπότε το 250αρι δεν το γλυτώνω,καλά τα σκέφτομαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζι με τον zen εκτος απο καινουργια motherboard ερχονται και νεες μνημες . 350 ευρω στην καλυτερη να υπολογιζεις . Και αυτο αν περιμενες μεχρι αρχες καλοκαιριου που θα βγουνε οι mainstream zen

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ όπως καταλαβα λοιπον,ο επεξεργαστής μου είναι τοσο αδυναμος και παλιος,που δεν αξιζει να παω ουτε σε 460 4giga,σωστα? Πρεπει να κανω αναβαθμιση pc,τουλαχιστον σε επεξεργαστη,motherboard kai grafic card,οποτε χοντρικα παμε στο 300αρακι.Δεν υπάρχει έστω κάποια κάρτα ας είναι και παλιά και κάτω απο 100€ ,σαν άμεση λύση και φθηνή ? Είναι τόσο μπάζο ο επεξεργαστής δλδ,που δεν θα μπορει να σηκωσει το καινουργιο resident evil?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ όπως καταλαβα λοιπον,ο επεξεργαστής μου είναι τοσο αδυναμος και παλιος,που δεν αξιζει να παω ουτε σε 460 4giga,σωστα? Πρεπει να κανω αναβαθμιση pc,τουλαχιστον σε επεξεργαστη,motherboard kai grafic card,οποτε χοντρικα παμε στο 300αρακι.Δεν υπάρχει έστω κάποια κάρτα ας είναι και παλιά και κάτω απο 100€ ,σαν άμεση λύση και φθηνή ? Είναι τόσο μπάζο ο επεξεργαστής δλδ,που δεν θα μπορει να σηκωσει το καινουργιο resident evil?

Εγώ θα σου πρότεινα έναν Pentium g4560 μαζί με τη πιο φθηνή μητρική που μπορείτε να βρείς και αν πρέπει να κόψεις από κάπου πάρε 4gb ram και όποτε βολεύεται παίρνεις αλλά 4.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθούμε εδώ οι συμβουλές αναβάθμισης είναι ΜΟΝΟ για κάρτες γραφικών. Τα υπόλοιπα σκόρδα/κρεμμύδια στα ανάλογα καλάθια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ όπως καταλαβα λοιπον,ο επεξεργαστής μου είναι τοσο αδυναμος και παλιος,που δεν αξιζει να παω ουτε σε 460 4giga,σωστα? Πρεπει να κανω αναβαθμιση pc,τουλαχιστον σε επεξεργαστη,motherboard kai grafic card,οποτε χοντρικα παμε στο 300αρακι.Δεν υπάρχει έστω κάποια κάρτα ας είναι και παλιά και κάτω απο 100€ ,σαν άμεση λύση και φθηνή ? Είναι τόσο μπάζο ο επεξεργαστής δλδ,που δεν θα μπορει να σηκωσει το καινουργιο resident evil?

Αν θες πάρε μια 460 4άρα με ~120-130 και όταν αλλάξεις πλατφόρμα την πουλάς με λίγη χασούρα, αν δεν σε καλύπτει τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...