Προς το περιεχόμενο
Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 11k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μετά από 2 χρόνια με πάνω από 13500 συμμετοχές και πάνω από 593000 αναγνώσεις ήρθε μάλλον η ώρα να πάμε σε μια ελαφριά ανανέωση της δημοφιλέστερης εδώ ενότητας.   H ενότητα αυτή θα περιλαμβά

Παραδοσιακά στην δημοφιλέστερη όλων ενότητα....     ***** ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ *****

Αφού πολίτης ήταν, όχι πωλητής ρε παιδιά, δεν ήταν δουλειά του να ξέρει από αυτά. Μανάβης μπορεί να ήταν ο άνθρωπος.

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπότε 1070/1070ti/1080 ή περιμένω τις καινούριες? :P

1070ti στα 450 ή 1080 στα 500. Θα αργήσουν ώς συνήθως οι καινούργιες άν δεν βιάζεσαι w8. Μπορεί να βγεί και καμμιά προσφορά αυτές τις μέρες κάνε λιγάκι υπομονή.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που χαζεύω λίγο, 1080 strix απο amazon με amazonglobal βγαίνει στα 480.Ξέρουμε τι παίζει με τελωνείο;

Άκυρο. 

*Αν προχωρήσω την παραγγελία πάει στα 609 τα extra 120 είναι 70 για τελωνείο και τα υπόλοιπα για fast shipping*

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε παιδια ξερει κανεις τι παιζει με τις καρτες γραφικων; γιατι υπαρχουν τοσο απαραδεκτες τιμες στην αγορα; ψαχνω gtx 1060 6gb δεν υπαρχει στοκ πουθενα και οπου υπαρχει φτανει τα 345+ η δε 1050ti φτανει στα 177 η υλοποιηση της palit σε στοκ...μηπως να περιμενω; φτιαχνω build μετα απο χρονια και εχω βρεθει σε αδιεξοδο με ραμ και καρτα γραφικων

Πειτε καμια γνωμη εσεις που ασχολειστε αν αυτες ειναι οι πραγματικες τιμες τοτε οκ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

@kaper, οι τιμές σε gpu-ram είναι πραγματικά υψηλές (ειδικά στις ram εδώ και πάρα πολύ καιρό). Για την 6άρα 1060 πάντως, όχι δεν είναι στα 345+, υπάρχει αυτή η υλοποίηση που είναι μια χαρά στα 309€ ετοιμοπαράδοτη : https://www.kaizerstore.gr/palit-geforce-gtx1060-6gb-dual-ne51060015j9d

Για την 1050ti επίσης, υπάρχει από το ίδιο μαγαζί στα 165€ --> https://www.kaizerstore.gr/palit-geforce-gtx1050-ti-4gb-stormx-ne5105t018g1f

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

@kaper Άν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις, η 1050ti που σου παρέθεσα είναι η καλύτερη επιλογή όσον αφορά στην σχέση απόδοσης/τιμής. Θα παίζει ικανοποιητικά σε 1080p με παραχωρήσεις στα γραφικά βέβαια.

Μετά, υπάρχει και η μέση λύση φυσικά αν διαθέτεις το budget --> http://www.multicopter.gr/product/9176/iy-perifereiakaeksartimata-iykartes-grafikonzotac-geforce-gtx1060-3gb-amp!-edition-zt-p10610e-10m-pliromi-kai-se-eos-18-doseis!!!-/

Σαφώς καλύτερη κάρτα από την 1050ti, αλλά και ακριβότερη.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

μπορω να διαθεσω μεχρι 300 ευρω αλλα θελω να ειναι συμφερουσα αγορα και αργοτερα οταν θα ειναι πεσμενες οι τιμες κανω αναβαθμιση. τα παιχνιδια που παιζω ειναι pubg, dota2, spintire mud runner , mafia 3, kai kana track simulator 

to pc μου ειναι το παρακατω

ryzen 1200 σκοπευοντας για μελλοντικη αναβαθμιση καπου το 2020 που ακουγεται θα σταματησει η πλατφορμα

thermaltake se 630w

ab 350 pro4

ram δεν εχω παρει ακομα σκοπευω gskil aegis 3000mhz

τωρα στηνω το build μου λειπει καρτα γραφικων ραμ και cpu μιας και ειμαι σε διλημα

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τη φτηνότερη 1060 6gb με 3 χρόνια εγγύηση, ειδικά για το Pubg τα 3-4gb είναι λίγα, κάτω από 4 δεν έχω δει ποτέ . Τι μόνιτορ έχεις ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τη φτηνότερη 1060 6gb με 3 χρόνια εγγύηση, ειδικά για το Pubg τα 3-4gb είναι λίγα, κάτω από 4 δεν έχω δει ποτέ . Τι μόνιτορ έχεις ?

Όχι ότι δεν έχεις δίκιο με την VRAM, αλλά το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει γενικότερα προβλήματα (αν και διαβάζω έχει βελτιωθεί από το επίσημο release).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους. Ενδιαφέρομαι για αλλαγή κάρτας γραφικών στο εξής σύστημα.

Case (Κουτί): SuperCase LX-803 Black Case

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Corsair Enthusiast Series 650W

Motherboard (Μητρική): Gigabyte Z68MA-D2H-B3

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής):Intel Core i5-2500K

RAM (Μνήμη συστήματος): Kingston 8GB HyperX Genesis Limited Edition 1600MHz (Kit of 2)

GPU (Κάρτα γραφικών): Sapphire 6950 2 gb

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): Dell U2312HM Ultrasharp 23¨ Wide LED (1920Χ1080)

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 7

Το μπάτζετ είναι γύρω στα 180 ευρώ. Εχω βάλει το μάτι εδώ και καιρό μια εκ των https://www.skroutz.gr/s/12686250/MSI-GeForce-GTX-1050-Ti-4GB-Aero-ITX-OC-V809-2606R.html και https://www.skroutz.gr/s/10521312/Palit-GeForce-GTX1050-Ti-4GB-Dual-OC-NE5105TS18G1D.html

Ποια θα μου προτείνατε? Και βασικά υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση σε αυτά τα χρήματα?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.