Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/3/2018 στις 4:59 ΜΜ, Duck Dodgers είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά ήρθε η ώρα τελικά να γίνει αγορά νέας κάρτας γραφικών! το pc είναι της υπογραφής! θέλω κάτι vfm οπότε λέω να πάρω 1050 ti το ερώτημα είναι ποια να διαλέξω! Η αγορά θα γίνει από amazon Γερμανίας μαζί με άλλα πράγματα! Είμαι ανάμεσα σε


Zotac 1050 Ti Mini

Gigabyte 1050 Ti (με τον 1 ανεμιστήρα)

Zotac 1050 Ti OC

Γενικά σκέφτομαι να μην περάσω τα 170 ευρώ! Ποια λέτε?

https://www.amazon.de/GeForce-1050-Ti-Superclock-GDDR5-128-Bit-Grafikkarte/dp/B01MG0ZJRO/ref=sr_1_5?ie=UTF8&keywords=1050ti&language=en_GB&qid=1515092786&refinements=p_89%3AeVGA&s=computers&sr=1-5 

Κοίτα και την evga....   

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Case (Κουτί): phanteks enthoo pro m

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaser b2 series 600w

* Motherboard (Μητρική):gigabyte ga-970a-ds3p

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): amd 6300 fx

* RAM (Μνήμη συστήματος): 8 gb kingston

* GPU (Κάρτα γραφικών): xfx r7 260x

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): dell se2717h/ 1920.1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10

Καλησπερα, σκέφτομαι να κάνω μια αναβάθμιση στην κάρτα γραφικων. 150-200 ευρώ είναι το budget. Θα ήταν καλή η επιλογή σε 1050 ti ή να κοιτάξω κι amd ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από george_008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, george_008 είπε

 Case (Κουτί): phanteks enthoo pro m

* PSU (Τροφοδοτικό & Watt): coolermaser b2 series 600w

* Motherboard (Μητρική):gigabyte ga-970a-ds3p

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): amd 6300 fx

* RAM (Μνήμη συστήματος): 8 gb kingston

* GPU (Κάρτα γραφικών): xfx r7 260x

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): dell / 1920.1080

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): windows 10

Καλησπερα, σκέφτομαι να κάνω μια αναβάθμιση στην κάρτα γραφικων. 150-200 ευρώ είναι το budget. Θα ήταν καλή η επιλογή σε 1050 ti ή να κοιτάξω κι amd ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μαλλον για 1050ti εισαι κι αν δεν εχεις και καθολου ανεβασμενο τον 6300 τοτε και πολυ ειναι...

Αλλά, αν μπορεις να δωσει 230 περιπου παρε 1060 3 gb γιατι ειναι πολυ καλυτερη απο 1050τι και μπορει να παιξει και σε αναβαθμιση επομενου συστηματος αργοτερα...

Αλλιως 1050τι μεχρι 170 ευρω αλλιως παει ακριβα για τα κυβικα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Μαλλον για 1050ti εισαι κι αν δεν εχεις και καθολου ανεβασμενο τον 6300 τοτε και πολυ ειναι...

Αλλά, αν μπορεις να δωσει 230 περιπου παρε 1060 3 gb γιατι ειναι πολυ καλυτερη απο 1050τι και μπορει να παιξει και σε αναβαθμιση επομενου συστηματος αργοτερα...

Αλλιως 1050τι μεχρι 170 ευρω αλλιως παει ακριβα για τα κυβικα της...

Για την gigabyte έλεγα γύρω στα 190 έχει. Στον επεξεργαστή τον έχω στα 4.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα ειναι φιλτατε και δεν θα δεις καμια ουσιαστικη διαφορα απο καποια φθηνοτερη υλοποιηση...

Ναι ειδα την υπογραφη σου οτι τον εχεις στα 4.2...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, balander10 είπε

Δεν το λες μεγάλο το κουτί μου αυτό είναι http://www.e-shop.gr/lx-803-black-pc-case-p-PER.911329

Εχει χωρέσει και MSI 280Χ μέσα αλλά δεν μπορώ να πω πως είχα μείνει ενθουσιασμένος από το πως ήταν η κατάσταση με καλώδια στριμωγμένα την κάρτα να πιέζετε πάνω τους κλπ. Για αυτό έλεγα να πάω σε single fan. Οι πιο πολλές 1060 dual fan ωστόσο είναι μικρότερες από την 280Χ σωστά?

Δε ξέρω τι μέγεθος ήταν η 280Χ, αλλά αυτές είναι γύρω στα 26-27cm ΑΝ δεν κάνω λάθος. Με single fan θα έχεις αυξημένες θερμοκρασίες πάντως. Σαν επιλογή δεν είναι κακή η EVGA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ZELOMOTH είπε

Πολλα ειναι φιλτατε και δεν θα δεις καμια ουσιαστικη διαφορα απο καποια φθηνοτερη υλοποιηση...

Ναι ειδα την υπογραφη σου οτι τον εχεις στα 4.2...

Είδα την palit από vision studio στα 160 είναι καλή επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, george_008 είπε

Είδα την palit από vision studio στα 160 είναι καλή επιλογή;

Δεν την εχω επεξεργαστει απο κοντα αλλα συστηνεται αρκετα η συγκεκριμενη για τα λεφτα της... Αρκει να εχεις και καλο κουτακι με συμπαθητικο airflow ωστε να μην εχεις ανεβασμενες θερμοκρασιες οπως λεει πιο πανω και ο cpttony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Δεν την εχω επεξεργαστει απο κοντα αλλα συστηνεται αρκετα η συγκεκριμενη για τα λεφτα της... Αρκει να εχεις και καλο κουτακι με συμπαθητικο airflow ωστε να μην εχεις ανεβασμενες θερμοκρασιες οπως λεει πιο πανω και ο cpttony...

Είναι αρκετά μεγαλο το κουτί με τέσσερεις ανεμιστήρες . Ειδα στα ίδια περίπου λεφτά την rx 560 . Αξίζει να δω και προς τα εκεί ή να μείνω nvidia ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ από Ελλάδα για να έχω και την εγγύηση κι ας βγει λίγο παρά πάνω. Βρήκα δύο της palit 162 και 175 η δεύτερη με δύο ανεμιστήρες . Δεν νομίζω να έχουν και πολύ μεγάλη διαφορά μεταξύ τους πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...