Προς το περιεχόμενο
Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, maik42 είπε

ειχε διαθεσιμοτητα μονο για τις gainward αλλα με δυο χρονια εγγυηση, φανταζομαι και αυτες θα εχουν εξαντληθει.

Ποια είχες παραγγείλει? Εγώ θα έλεγα να περιμένεις ή να ψαχτείς σε μεταχειρισμένα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 11k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μετά από 2 χρόνια με πάνω από 13500 συμμετοχές και πάνω από 593000 αναγνώσεις ήρθε μάλλον η ώρα να πάμε σε μια ελαφριά ανανέωση της δημοφιλέστερης εδώ ενότητας.   H ενότητα αυτή θα περιλαμβά

Παραδοσιακά στην δημοφιλέστερη όλων ενότητα....     ***** ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ *****

Αφού πολίτης ήταν, όχι πωλητής ρε παιδιά, δεν ήταν δουλειά του να ξέρει από αυτά. Μανάβης μπορεί να ήταν ο άνθρωπος.

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, Greekz είπε

την 3gb ή δεν θα υπαρχει προβλημα;

Αν δεν σκοπεύεις να την κρατήσεις πολύ καιρό,ναι. Αλλιώς πας για την εκδοσή με τα 6GB για να είναι πιο future proof.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, parlar είπε

Αν δεν σκοπεύεις να την κρατήσεις πολύ καιρό,ναι. Αλλιώς πας για την εκδοσή με τα 6GB για να είναι πιο future proof.

Σε ευχαριστω παρα πολυ

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγω την πηρα 280 την rx 580 4 gb.

αμα πεσει στα 240 μια χαρα θα ειναι

διοτι εχει τις ιδιες επιδοσεις με την 1060 6 gb η οποια ειναι πολλυ πιο πανω απο τα 300 ευρω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια..φτιαχνω ενα gaming ryzen pc. Δεν εχω ακομα λεφτα για να παρω μια 1060 και λεω να παω για αρχη μεχρι να μαζεψω τπτ σε κατι μεταχειρισμενο με 150ευρω μαξ. Ποιες θα μου προτεινατε σε περιπτωση που τις βρω εδω μεσα σε καλη τιμη; αξιζει να δωσω πχ 140 ευρω για μια msi960 gaming 4gb η για μια msi 1050ti gaming 4gb πιο πολυ? γιατι βλεπω σε αυτη την τιμη μπορεις να βρεις και τις 2,αλλα δεν ξερω τις διαφορες τους και σε ποια συμφερει να ''επικεντρωθω'' πιο πολυ στο ψαξιμο.

Επεξ/σία από PantKo
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/1/2018 στις 9:47 ΜΜ, PantKo είπε

καλησπερα παιδια..φτιαχνω ενα gaming ryzen pc. Δεν εχω ακομα λεφτα για να παρω μια 1060 και λεω να παω για αρχη μεχρι να μαζεψω τπτ σε κατι μεταχειρισμενο με 150ευρω μαξ. Ποιες θα μου προτεινατε σε περιπτωση που τις βρω εδω μεσα σε καλη τιμη; αξιζει να δωσω πχ 140 ευρω για μια msi960 gaming 4gb η για μια msi 1050ti gaming 4gb πιο πολυ? γιατι βλεπω σε αυτη την τιμη μπορεις να βρεις και τις 2,αλλα δεν ξερω τις διαφορες τους και σε ποια συμφερει να ''επικεντρωθω'' πιο πολυ στο ψαξιμο.

Η 1050ti είνια ελαφρώς πιο γρήγορη από την 960. 

Επίσης δες και εναλλακτική με Intel καθώς αποδίδουν καλύτερα σε παιχνίδια 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 1/19/2018 στις 12:24 ΜΜ, mclein είπε

υπαρχει πιθανοτητα να βρουμε καμια gtx1060 με 6gb διαθεσιμη σε καποιο ελληνικο καταστημα ;;;

https://www.skroutz.gr/s/9707935/Gainward-GeForce-GTX1060-6GB-3712.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δλδ για να καταλάβω τι παίζει ακόμα και εδώ Ελλάδα... Βλέπω αγγελίες rx 580 4GB 350€ και μάλιστα λέει πωλείται σε gamers μόνο και όχι σε miners, δλδ ποιος μη-miner θα δώσει για την 4αρα 350€ είναι άξιο απορίας. Επίσης βλέπω rx 580 8GB 400€... Δλδ εγώ με αυτό το σκεπτικό, είχα πάρει στην αρχή 310 € την καλύτερη υλοποίηση της 1060 6GB, να την δώσω δλδ για πλάκα 420€ αφού νέα κάνει 440? €

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, pogchamp είπε

Δλδ για να καταλάβω τι παίζει ακόμα και εδώ Ελλάδα... Βλέπω αγγελίες rx 580 4GB 350€ και μάλιστα λέει πωλείται σε gamers μόνο και όχι σε miners, δλδ ποιος μη-miner θα δώσει για την 4αρα 350€ είναι άξιο απορίας. Επίσης βλέπω rx 580 8GB 400€... Δλδ εγώ με αυτό το σκεπτικό, είχα πάρει στην αρχή 310 € την καλύτερη υλοποίηση της 1060 6GB, να την δώσω δλδ για πλάκα 420€ αφού νέα κάνει 440? €

Ναι :)

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Case (Κουτί): Aero 800

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Aerocool Kcas-600

Motherboard (Μητρική): Asus P5k

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): Intel Core 2 Quad Q9300 @ 2.50GHz

RAM (Μνήμη συστήματος): 8 Gb  4X2 DDR2 Corsair XMS2

GPU (Κάρτα γραφικών): Gigabyte Radeon HD5670 1GB DDR5

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): FLATRON L195s  1280X1024  (Θα αλλαχθεί σχετικά σύντομα με κάποιο άλλο με 1920Χ1080)

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Windows 10 64 Home

Σκέφτομαι να αλλάξω την καρτούλα μου. Δεν παίζω παιχνίδια βαριά. έχω ξεχωρίσει αυτές τις 3 κάρτες γιατί μέχρι εκεί με παίρνει οικονομικά.  (Υπάρχει περίπτωση να αλλαχθεί το σύστημα μου κατά το καλοκαίρι χωρίς να είναι απόλυτα σίγουρο)

Κάθε βοήθεια εκτιμητέα

https://www.skroutz.gr/s/11999896/Asus-GeForce-GT-1030-2GB-90YV0AU0-M0NA00.html?from=account_favorites

https://www.skroutz.gr/s/10918977/KFA2-GeForce-GTX-1050-2GB-OC-50NPH8DSN8OK.html?from=account_favorites

https://www.skroutz.gr/s/13392305/Sapphire-Radeon-RX-550-4GB-Pulse-11268-15.html

Επεξ/σία από termitiss
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.