Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, grs είπε

[...]

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.e-shop.gr/lg-m2362d-pc-23-lcd-tv-p-PER.169396&ved=2ahUKEwjbh_j_o5fZAhVGliwKHbD0BvoQFjAAegQIDxAB&usg=AOvVaw3x5oT8WtSf5BbP2Mh5JzvL η οθόνη. Τι κάρτα προτείνεται για αυτήν την οθόνη έστω και καινούργια σχετικά φθηνή? 

Δεν ανέφερες τι παιχνίδια/χρήση και το υπόλοιπο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, cpttony είπε

Δεν ανέφερες τι παιχνίδια/χρήση και το υπόλοιπο σύστημα.

Επεξεργαστή: AMD Ryzen 3

Μητρική: Asrock AB350M Pro4 

RAM 8GB 

SSD 120GB

HDD 1T

Κάρτα γραφικών  περιμένω να μου πεις βάση αυτών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cpttony είπε

Ένα-ένα πρέπει να τα ρωτάω :P ? Παιχνίδια, λοιπόν?

Pubg, GTA έκδοσης γενικώς, δηλαδή ΙV, V, Crysis  (trilogy),fat cry και γενικώς τέτοια.

Leros Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το 1050 ή 1060 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, grs είπε

Pubg, GTA έκδοσης γενικώς, δηλαδή ΙV, V, Crysis  (trilogy),fat cry και γενικώς τέτοια.

Leros Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το 1050 ή 1060 

Κάρτες γραφικών είναι και οι 2, αλλά με αυτά που θες να παίξεις, πήγαινε σε 1060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Κάρτες γραφικών είναι και οι 2, αλλά με αυτά που θες να παίξεις, πήγαινε σε 1060

Να φανταστώ ότι είναι για τα γραφικά της κάθε κάρτας. Αν παρω 1050 θα εχω μεγάλες διαφορές απόδοσης?? 

Και κατά  δεύτερον θα μπορούσες να προτείνεις κάποιες εδώ, και από τις 2 κατηγορίες (1050-1060)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) η 1060/6 είναι η καλύτερη για την περίπτωση σου , ενδιάμεση κατάσταση η 1060/3GB και η απολύτως μικρότερη που μπορείς να πάρεις για να έχει αποτέλεσμα είναι η 1050ΤΙ/4GB  

β) οι διαθεσιμότητες και οι τιμές τρελάθηκαν , πολύ κακή εποχή για να αγοράσεις vga (κοστίζουν πλεόν από +50% έως +80% πάνω από ότι πριν 6 μήνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

α) η 1060/6 είναι η καλύτερη για την περίπτωση σου , ενδιάμεση κατάσταση η 1060/3GB και η απολύτως μικρότερη που μπορείς να πάρεις για να έχει αποτέλεσμα είναι η 1050ΤΙ/4GB  

β) οι διαθεσιμότητες και οι τιμές τρελάθηκαν , πολύ κακή εποχή για να αγοράσεις vga (κοστίζουν πλεόν από +50% έως +80% πάνω από ότι πριν 6 μήνες)

Πολύ καλά features, και ταυτόχρονα πολύ τρελές τιμές. 1060 6gb ή 1060 4gb από 300-450 ευρώ. Δεν νομίζω το "budget" να βαστάει τόσο πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά μια καλή περίπτωση είναι αυτή για 1050 Τι (τιμολογιακά πάντα) μιας και γλιτώνεις τυχόν μεταφορικά (αν έχεις κοντά eshop). Δε ξέρω από εξωτερικό αν ενδιαφέρεσαι, και υπάρχουν σωστές τιμές και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχετε υπόψιν ότι η 1050ti είναι αρκετά κατώτερη της 1060 (ακόμα και με τα 3GB).

Γενικώς οποίος θέλει 1080p/60fps σε όλα τα παιχνίδια πρέπει να επιλέξει 1060. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cpttony είπε

Θεωρητικά μια καλή περίπτωση είναι αυτή για 1050 Τι (τιμολογιακά πάντα) μιας και γλιτώνεις τυχόν μεταφορικά (αν έχεις κοντά eshop). Δε ξέρω από εξωτερικό αν ενδιαφέρεσαι, και υπάρχουν σωστές τιμές και εκεί.

Μεταφορικά μπορώ να κερδίσω. Απο το εξωτερικό δεν νομίζω να πάρω, αν και όντως έχουν αρκετά καλές τιμές, γιατί θα κάνει πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. 

Acmilangr, αναγκαστικά θα πρέπει να κάνω κάποια υποχώρηση, και υπομονή με την 1050.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, splanis είπε

https://www.skroutz.gr/s/11758249/Asus-GeForce-GTX-1060-3GB-Phoenix-90YV0A64-M0NA00.html γνώμες γι αυτή στα 250ε?

Έτσι όπως είναι τα πράγματα μια χαρά είναι στην τιμή αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι πως είμαι με 1050ti τώρα και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω αυτή η να μείνω με την 1050 μέχρι να πέσουν οι τιμές και να δω μήπως συμφέρει καμία 2060 όταν βγει 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...