Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κανείς δεν πουλάει τσάμπα. 

Απλά δεν πάνε να βγάλουν όλοι απ' τη μύγα ξύγκι.

Αλλά μη χαλάμε το νήμα με τα γνωστά θέματα των αγγελιών.

Πάντως 1070 στα 350€ δεν είναι ευκαιρία.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Setha123 είπε

Για καινούργια πάω εγώ, όχι μεταχειρισμένη. 

Ψάχνω κάπου να πουλήσω το playstation 3, έτσι ώστε να πάρω και απο εκεί μερικά χρήματα. 

Καινούργια 1060? Αν πετύχεις κάποιο bundle όπως έγραψες από evga το περνεις με κλειστά μάτια. 

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Απλά δεν πάνε να βγάλουν όλοι απ' τη μύγα ξύγκι.

Αλλά μη χαλάμε το νήμα με τα γνωστά θέματα των αγγελιών.

Την είχα δει αυτή και πραγματικά την έκλαψα. Ένας στους 1000 είναι. Προφανώς ο φίλος χρειάζονταν χρήματα και την έδωσε κοψω χρονια. Αλλά σωστά ας μην χαλάμε το θέμα εγώ έγραψα κάποιες τιμές που θεωρώ σωστές τώρα αν ο φίλος θέλει να περιμένει με το F5 πάνω από το πληκτρολόγιο για την ευκαιρία μερικούς μήνες κανένα πρόβλημα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Καινούργια 1060? Αν πετύχεις κάποιο bundle όπως έγραψες από evga το περνεις με κλειστά μάτια. 

Είχε πριν μία εβδομάδα πολλές 1060, απλώς περίμενα να μου έρθουν τα χρήματα απο την αντικαταβολή. 

Λέω εντάξει θα την προλάβω την προσφορά και 1-2 μέρες μετά, τσουπ καπνος! 

Και σε αυτα τα bundles τωρα δεν υπαρχει ουτε 1 1060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Setha123 είπε

Είχε πριν μία εβδομάδα πολλές 1060, απλώς περίμενα να μου έρθουν τα χρήματα απο την αντικαταβολή. 

Λέω εντάξει θα την προλάβω την προσφορά και 1-2 μέρες μετά, τσουπ καπνος! 

Και σε αυτα τα bundles τωρα δεν υπαρχει ουτε 1 1060

Όντως ρε φίλε ήσουν λίγο άτυχος. Θα ξανά βγουν όμως μπαίνε συχνά στο site ελπίζω να ξανά δώσουν γρήγορα 1060 με κάποιο καλό τροφοδοτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Όντως ρε φίλε ήσουν λίγο άτυχος. Θα ξανά βγουν όμως μπαίνε συχνά στο site ελπίζω να ξανά δώσουν γρήγορα 1060 με κάποιο καλό τροφοδοτικό. 

Κάθε μέρα, μην πώ κάθε ωρα μπαίνω στο site. :P

Ασε φίλε ξενέρωσα πολύ άσχημα.

μετά είπα να παω για την 1070 που έχει τώρα, αλλά την έχει λίγο ακριβά και δεν μου έφταναν τα λέφτα.. 

έχω ενα ps3 και κάθετε στην άκρη και ψάχνω τώρα να το δώσω να πάω σε 1070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Setha123 είπε

Κάθε μέρα, μην πώ κάθε ωρα μπαίνω στο site. :P

Ασε φίλε ξενέρωσα πολύ άσχημα.

μετά είπα να παω για την 1070 που έχει τώρα, αλλά την έχει λίγο ακριβά και δεν μου έφταναν τα λέφτα.. 

έχω ενα ps3 και κάθετε στην άκρη και ψάχνω τώρα να το δώσω να πάω σε 1070

499 τις εχει με τροφοδοτικό 115 ευρώ. Δεν είναι άσχημες τιμές για κορυφαίες 1070. Συν το πάρα πολύ καλό τροφοδοτικό. 385 βγαίνει δηλαδή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω, έχω μία R9 280x 3gb σε σύστημα i7 3ης γενιάς. Θέλω να την αλλάξω με κάτι καλύτερο και τώρα που πέσαν οι τιμές σκέφτομαι την GTX 1060 6gb.

Την θεωρείτε ως μία καλή αναβάθμιση, προς το παρόν παίζω σε ανάλυση 1080 υπάρχει σκέψη στο μέλλον για 1440p αλλά όχι άμεσα. Την Nvidia την θέλω και λόγω Cuda (συμπίεση blu ray ταινιών).

Σας ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

499 τις εχει με τροφοδοτικό 115 ευρώ. Δεν είναι άσχημες τιμές για κορυφαίες 1070. Συν το πάρα πολύ καλό τροφοδοτικό. 385 βγαίνει δηλαδή. 

έχει και αυτή με τα 459, απλώς με τα μεταφορικά φτάνει κάπου στα 490 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να δώσει κανείς 500€ για την gtx 1080 αυτή τη στιγμή ή να πάει σε gtx 1060 συντηρητικά και να παίζει σε 1440p με τις όποιες παραχωρήσεις?

Την 1070 και την 1070ti τις έχω ξεγράψει γιατί η τιμή τους πλησιάζει την 1080...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ετσι  όπως είναι οι τιμές στην αγορά ναι με την προοπτική οτι και η rtx 2070 θα έρθει πανάκριβη και αν υποθέσουμε ότι τα 500€ είναι το ταβάνι σου τότε ναι αξίζει η 1080, η διαφορά με την 1060 είναι τεράστια

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κοίτα και στις αγγελίες γιατί πού και πού σκάνε 1080 με αρκετή εγγύηση στα 400€.

Δεν μπορώ να περιμένω, επείγομαι. Έριξα παραγγελία, ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω τον i5 3570k με 8gb ram, παλιότερα είχα την 980ti αλλά κάνα χρόνο τώρα τον δουλεύω χωρίς κάρτα. Θέλω λοιπόν να παίξω τίποτα τώρα και σκέφτομαι την Gtx 1080 την απλή, αφού θα παίξω σε 1080p. Είναι καλή επιλογή? Θα χρειαστώ άλλα 8Gb ram? Το τροφοδοτικό μου αφού σήκωνε την 980ti θα σηκώνει και την 1080 λογικά ε? Λιγότερα ρεύματα δεν καίνε οι 1080?

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...