Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

4Κ δύσκολα να σηκώσει κάρτα μέχρι 300€ εμένα η 5700ΧΤ που έχω παίζει το pes2020 - forza horizon 4 αλλά είναι και καλά optimized τώρα σε παιχνίδια τύπου pubg, assasin creed κλπ δεν νομίζω να τα σηκώσει κιόλας όπως τα 2 πριν που ανέφερα σε 1440p τα σηκώνει καλά από όσο βλέπω από άλλους χρήστες, ένα καλό deal είναι να πάρεις την nitro 5700xt στα 399 από πλαίσιο αλλά στο 300αρι κοιτάς να βρεις μτχ καλή. 

Ευχαριστω για την βοηθεια σου!! Θα το ψαξω.. Να αναφερω πως η αγορα θα γινει απο Γερμανία.

Επειδή μπορω να περιμένω 1-2 μηνες, πιστευεις πως υπαρχει λογος να περιμενω?? Ισως βγουν νεα μοντελα και πεσουν οι τιμες στις υπάρχουσες??

Προσφορες για Πασχα ισως??

Γενικα ομως μου λες πως η 5700xt ειναι μια πολυ καλη επιλογη.. Ισως η καλυτερη στα λεφτά της δλδ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Aristos1908 είπε

Ευχαριστω για την βοηθεια σου!! Θα το ψαξω.. Να αναφερω πως η αγορα θα γινει απο Γερμανία.

Επειδή μπορω να περιμένω 1-2 μηνες, πιστευεις πως υπαρχει λογος να περιμενω?? Ισως βγουν νεα μοντελα και πεσουν οι τιμες στις υπάρχουσες??

Προσφορες για Πασχα ισως??

Γενικα ομως μου λες πως η 5700xt ειναι μια πολυ καλη επιλογη.. Ισως η καλυτερη στα λεφτά της δλδ??

παραμένει να είναι πάνω από το χρηματικό που δίνεις το Performance είναι κοντά στην 2070super τώρα αν έχεις την δυνατότητα να περιμένεις να βγουν οι ampere από την nvidia και να πάρεις προς το Πάσχα ναι γίνεται και αυτό πάντως την 5700ΧΤ νιτρο στα 399 με το game pass xbox+2games δεν νομίζω να βάλουν πάλι δεν ξέρω αν έχει λήξει κιόλας και η συγκεκρημένη προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

παραμένει να είναι πάνω από το χρηματικό που δίνεις το Performance είναι κοντά στην 2070super τώρα αν έχεις την δυνατότητα να περιμένεις να βγουν οι ampere από την nvidia και να πάρεις προς το Πάσχα ναι γίνεται και αυτό πάντως την 5700ΧΤ νιτρο στα 399 με το game pass xbox+2games δεν νομίζω να βάλουν πάλι δεν ξέρω αν έχει λήξει κιόλας και η συγκεκρημένη προσφορά 

Εαν οι επιλογες μου για 4κ ειναι απο 400€ τοτε θα κανω την υπέρβαση σε αυτο το ποσο..

Επειδη ειμαι ασχετος με το τι παιζει απο καρτες, τι ειναι οι ampere της nvidia??

Θα κυκλοφορησουν συντομα?? Γνωριζουμε τιμες?? Θα ειναι ανταξιες οι και καλυτερες απο την 5700xt??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aristos1908 είπε

Εαν οι επιλογες μου για 4κ ειναι απο 400€ τοτε θα κανω την υπέρβαση σε αυτο το ποσο..

Επειδη ειμαι ασχετος με το τι παιζει απο καρτες, τι ειναι οι ampere της nvidia??

Θα κυκλοφορησουν συντομα?? Γνωριζουμε τιμες?? Θα ειναι ανταξιες οι και καλυτερες απο την 5700xt??

και πάλι όπως σου είπα 4κ δύσκολο σε πολλά παιχνίδια οι ampere είναι που θα βγουν από την Nvidia αλλά δύσκολο να ξεκινήσουν και φθηνά η επιλογή από Nvidia πλευρά είναι η 2070super αλλά είναι στο 500αρι+ για 4k θα προτιμούσα ένα ps5 όταν βγει αν δεν παίζεις fps παιχνίδια 

οι ampere θα είναι καλύτερες από την 5700xt λογικά η ποιο φθηνή έκδοση θα κοιτάξει να έχει performance αν όχι λίγο παραπάνω ίσα με την 5700xt αλλά ταυτόχρονα θα χτυπάει και την 2070super οπότε καλύτερα να περιμένεις να βγουν αυτές πρώτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Και ποτε βγαινουν?

Αυτά είναι λίγο τα κακά νέα event λένε 23-26 Μαρτίου αλλά για αγορά οι πιο πρόσφατες πηγές λένε για Σεπτέμβρη από όσο είδα τώρα ο χρόνος θα δείξει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2020 στις 11:37 ΠΜ, Giannis_kan είπε

Και ποτε βγαινουν?

7nm απο nvidia περιμένουμε γύρω στο Δεκέμβρη. Αν βγαλει κατι πιο πριν θα ναι στα 12nm χωρις ιδιαιτερες διαφορες σε επιδοσεις ωστε να αξιζει να περιμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορη ερώτηση γιατί θα γίνει αγορά σήμερα από amazon.

Δύο διαθέσιμα pc κ που είναι καλύτερα να μπει η gpu που θα αγοραστεί.

Pc1:

Asus z170i gaming pro

I5 6600k(προς το παρόν χωρίς oc αλλά θα γίνει σύντομα)

16gb ddr4 3000mhz

Pc2:

Asus maximus v extreme z

I7 2600k oc @ 4.8gzh

16gb ddr3 2133mhz

Ξέρω ότι κ τα δυο πσ θα έχουν λίγο bottleneck με τις κάρτες που έχω επιλέξει αλλά θέλω την καλύτερη δυνατή κάρτα από τις δύο...

Οθόνη μια lg 29" wide 2560*1080 @ 75hz. (Freesync)

Gpu επιλογές:

https://www.skroutz.gr/s/19890895/Asus-Radeon-RX-5700-XT-8GB-ROG-Strix-OC-90YV0D90-M0NA00.html#shops

https://www.skroutz.gr/s/21766138/Palit-GeForce-RTX-2070-8GB-NE62070018P2-1160A.html

Ποια απο τις 2?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, isaias1983 είπε

Γρήγορη ερώτηση γιατί θα γίνει αγορά σήμερα από amazon.

Δύο διαθέσιμα pc κ που είναι καλύτερα να μπει η gpu που θα αγοραστεί.

Pc1:

Asus z170i gaming pro

I5 6600k(προς το παρόν χωρίς oc αλλά θα γίνει σύντομα)

16gb ddr4 3000mhz

Pc2:

Asus maximus v extreme z

I7 2600k oc @ 4.8gzh

16gb ddr3 2133mhz

Ξέρω ότι κ τα δυο πσ θα έχουν λίγο bottleneck με τις κάρτες που έχω επιλέξει αλλά θέλω την καλύτερη δυνατή κάρτα από τις δύο...

Οθόνη μια lg 29" wide 2560*1080 @ 75hz. (Freesync)

Gpu επιλογές:

https://www.skroutz.gr/s/19890895/Asus-Radeon-RX-5700-XT-8GB-ROG-Strix-OC-90YV0D90-M0NA00.html#shops

https://www.skroutz.gr/s/21766138/Palit-GeForce-RTX-2070-8GB-NE62070018P2-1160A.html

Ποια απο τις 2?

Ε στο pc1 φυσικά. Μακρυά απο τη strix , είναι η χειρότερη premium υλοποίηση της αγοράς... Μόνο Premium τιμή έχει.

Αν θέλεις top υλοποίηση: nitro+ ή red devil ή gaming X. 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Ε στο pc1 φυσικά. Μακρυά απο τη strix , είναι η χειρότερη premium υλοποίηση της αγοράς... Μόνο Premium τιμή έχει.

Αν θέλεις top υλοποίηση: nitro+ ή red devil ή gaming X. 

Κ οι δύο κάρτες καινούριες 360-365 ευρω(η μια) θα αγοραστούν.οποτε δεν έχω δυνατότητα επιλογής.

Ξέχασα να πω ότι κ στα δύο pc τα τροφοδοτικά είναι corsair rmx750.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό ρώτησα...έχω μέχρι το βράδυ να το σκεφτώ....

Η αλήθεια είναι ότι γέρνω προς την 5700xt γιατί είναι λίγο πιο καινούργια κ νομίζω με τους drivers θα βελτιωθεί...κ επίσης δίνει κ το resident evil 3 δώρο που με ενδιαφέρει.(40 ευρώ λιγότερα δλδ)...

Περιμένω λίγο ακόμα να δω τι θα πουν κ οι άλλοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...