Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το πιστωτικό έχει χρονικό όριο;

Πριν ένα εξάμηνο που έκανα επιστροφή ελατωματικού ποντικιού, μου έβγαλαν πιστωτικό, το οποίο εξαργυρώνεται στην επόμενη αγορά (χωρίς χρονικό όριο). Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρίν λίγο άφησα την κάρτα....3 εργάσιμες λέει να την ελέγξουν στα κεντρικά και αν πάει για αντικατάσταση 1 μήνα για να μου τη γυρίσουν πίσω από τη Sapphire...

Με βλέπω να κοιτάω τις αγγελίες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη μη δεχτεις πιστωτικο,αλλα ζητα χρηματα πισω,εαν δε στην αντικαταστησουν φυσικα.

Οι τιμες του πλαισιου εινα φαρμακι,μια καρτα θα τη πληρωσεις 100-200Ε παραπανω σε σχεση με αλλα μαγαζια.

Εαν δε στην αντικατασταστησουν,μη παρεις καινουργια καρτα,κοιτα μια μεταχειρα.Καλα η νεα γενια μεχρι να βγει ,να στρωσουν οι τιμες και να υπαρξει διαθεσιμοτητα ,καλο 2021.Εσυ που θες να παιξεις αμεσα μη το λαβεις καν υποψη αυτο.Απλα μη παρεις καινουργια καρτα.

Μη κοιταξεις καν για amd καρτα.Στο λεω που εχω 5700ΧΤ .Οι drivers ακομα και τωρα ειναι χαλι μαυρο.Προσωπικα δε ξαναπαιρνω amd καρτα,εκτος και εαν ειμαι 101% σιγουρος οτι δεν εχει θεματα.Πλεον ουτε στο 99,9% δε παιρνω το ρισκο.Καλλιο 100Ε πανω και να ευχαριστηθω τον υπολογιστη παρα να βγαζω φλυκταινες καθε φορα που θελω να παιξω.

Το Freesync ενημερωτικα δουλευει και με nvidia καρτες.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, greekfragma είπε

Πρίν λίγο άφησα την κάρτα....3 εργάσιμες λέει να την ελέγξουν στα κεντρικά και αν πάει για αντικατάσταση 1 μήνα για να μου τη γυρίσουν πίσω από τη Sapphire...

Με βλέπω να κοιτάω τις αγγελίες.....

Ότι σου είπε ο dante, εκτός της τελευταίας παραγράφου, είναι γκρινιαρούλης γενικά. Φαντάσου είναι σε διακοπές και σου γκρινιάζει για την 5700xt από την ξαπλώστρα της παραλίας :P

α) Δεν μας είπες το υπόλοιπο σύστημα σου.

β) Αφού ευχαριστιόσουν παιχνίδια με rx570 (και πολύ καλά έκανες), στη θέση σου θα έπαιρνα βαριά βαριά μια 1660 super, μια χαρά αναβάθμιση είναι άπο rx570. 

γ) Take your money and run αν δεν έχουν την ίδια στο Πλαίσιο για να την αντικαταστήσουν... Μη δεχτείς πιστωτικό, είναι δικαίωμα σου να πάρεις τα λεφτά σου πίσω αν δεν έχουν την ίδια κάρτα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Ότι σου είπε ο dante, εκτός της τελευταίας παραγράφου, είναι γκρινιαρούλης γενικά. Φαντάσου είναι σε διακοπές και σου γκρινιάζει για την 5700xt από την ξαπλώστρα της παραλίας :P

α) Δεν μας είπες το υπόλοιπο σύστημα σου.

β) Αφού ευχαριστιόσουν παιχνίδια με rx570 (και πολύ καλά έκανες), στη θέση σου θα έπαιρνα βαριά βαριά μια 1660 super, μια χαρά αναβάθμιση είναι άπο rx570. 

γ) Take your money and run αν δεν έχουν την ίδια στο Πλαίσιο για να την αντικαταστήσουν... Μη δεχτείς πιστωτικό, είναι δικαίωμα σου να πάρεις τα λεφτά σου πίσω αν δεν έχουν την ίδια κάρτα.  

Ξέρεις πόσα χρόνια τον ξέρω τον γκρινιαρούλη :P

Αν μου δώσουν επιλογή για καλύτερη μάλλον δε μπορώ να αρνηθώ σωστά; Εκτός αν τους πω οτι δε τη σηκώνει (αλήθεια) το τροφοδοτικό και είμαι οριακά για τα Watts της 570.

Το υπόλοιπο είναι

8600K @4.8GHz

Z370-F

NvMe 970evo plus

32GB 3200MHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Ξέρεις πόσα χρόνια τον ξέρω τον γκρινιαρούλη :P

Αν μου δώσουν επιλογή για καλύτερη μάλλον δε μπορώ να αρνηθώ σωστά; Εκτός αν τους πω οτι δε τη σηκώνει (αλήθεια) το τροφοδοτικό και είμαι οριακά για τα Watts της 570.

Το υπόλοιπο είναι

8600K @4.8GHz

Z370-F

NvMe 970evo plus

32GB 3200MHz

Mια χαρά μπορείς να αρνηθείς. Μόνο αν στην επισκευάσουν ή σου δώσουν ίδια, δεν έχεις δικαίωμα να αρνηθείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα σε ολους,

ψαχνω να αναβαθμισω την καρτα γραφικων μου (https://www.skroutz.gr/s/11715503/Sapphire-Radeon-RX-570-4GB-Nitro-11266-14.html  ) , το υπολοιπο συστημα το συνοδευει 

https://www.skroutz.gr/s/19344888/AMD-Ryzen-5-3600X-Box.html και 16 gb μνημης. 

Επειδη προσφατα αλλαξα και οθονη και πηγα σε αυτη https://www.skroutz.gr/s/17523693/LG-32UK550-B.html  , ειμαι στην φαση για αναβαθμιση, επειδη ομως εχω χασει λιγο τις εξελιξεις με τις gpu θα ηθελα βοηθεια οσο αναφορα για αγορα καινουριας αλλα και σε μεταχειρισμενη.

χρηματα πανω κατω μεχρι 500 ευρω.

Ευχαριστω εκ των προτερων σε οσους απαντησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cupra20vt είπε

Kαλημερα σε ολους,

ψαχνω να αναβαθμισω την καρτα γραφικων μου (https://www.skroutz.gr/s/11715503/Sapphire-Radeon-RX-570-4GB-Nitro-11266-14.html  ) , το υπολοιπο συστημα το συνοδευει 

https://www.skroutz.gr/s/19344888/AMD-Ryzen-5-3600X-Box.html και 16 gb μνημης. 

Επειδη προσφατα αλλαξα και οθονη και πηγα σε αυτη https://www.skroutz.gr/s/17523693/LG-32UK550-B.html  , ειμαι στην φαση για αναβαθμιση, επειδη ομως εχω χασει λιγο τις εξελιξεις με τις gpu θα ηθελα βοηθεια οσο αναφορα για αγορα καινουριας αλλα και σε μεταχειρισμενη.

χρηματα πανω κατω μεχρι 500 ευρω.

Ευχαριστω εκ των προτερων σε οσους απαντησουν.

υπομονή για τις ampere

και για τις big navi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις 3ΧΧΧ στην γωνία, αξίζει να πάω από 2080 σε 3080 στο παρακάτω PC ή καλύτερα να αναβαθμίσω τα πάντα πριν πάω σε νέα GPU;

- ryzen 7 2070X (όχι overclock)

- 32Gb 

- Χ470 pro motherboard

- 1Tb nvme 

- 4Κ οθόνη

|

Αγορά στα τέλη του 2020-Γενάρη 2021.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LongTom είπε

Με τις 3ΧΧΧ στην γωνία, αξίζει να πάω από 2080 σε 3080 στο παρακάτω PC ή καλύτερα να αναβαθμίσω τα πάντα πριν πάω σε νέα GPU;

- ryzen 7 2070X (όχι overclock)

- 32Gb 

- Χ470 pro motherboard

- 1Tb nvme 

- 4Κ οθόνη

|

Αγορά στα τέλη του 2020-Γενάρη 2021.

Εννοείται αξίζει. Γιατί να αλλάξεις τα πάντα, το πολύ πολύ να βάλεις κάνα 4700x όταν βγει (που δεν θα χρειάζεται για 4Κ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LongTom είπε

 

Αναμένουμε αποτελέσματα PCI express 4 vs 3 αν έχει διαφορά θα θες άλλη μητρική, νομίζω όχι επεξεργαστή και νέα οθόνη με HDMI 2.1 για 4κ 120Ηz, αλλιώς με HDMI 2.0 4κ 60Ηz και μαζί και νέο καλώδιο HDMI.

Ο επεξεργαστής σου (2700χ) είναι υπέρ αρκετός για 4κ πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Havik είπε

Αναμένουμε αποτελέσματα PCI express 4 vs 3 αν έχει διαφορά θα θες άλλη μητρική, νομίζω όχι επεξεργαστή και νέα οθόνη με HDMI 2.1 για 4κ 120Ηz, αλλιώς με HDMI 2.0 4κ 60Ηz και μαζί και νέο καλώδιο HDMI.

Ο επεξεργαστής σου (2700χ) είναι υπέρ αρκετός για 4κ πιστεύω.

Η μητρική του ( την Asus Prime Pro x470 έχει αν κατάλαβα καλά - και εγώ αυτή έχω) υποστηρίζει pcie 4 x8 οπότε δεν αναμένονται διαφορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στησει ενα συστηματακι με Intel xeon x5690 

Ποια καρτα γραφικων θα μου προτεινατε ωστε να μην εχω bottleneck ?

Τι αποψη εχετε για την 1070 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει παρατηρήσει κανένας ότι οι τιμές καινούργιων GPU (πχ Sapphire 570, 580) έχουν πάρει τον ανήφορο? ετοιμάζουν τίποτα "εκπτώσεις"?

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...