Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα την οθόνη LG 29UM69G-B η οποία δουλεύει σε γραφείο. Η onboard κάρτα είναι εντελώς ψόφια και φαίνεται να ζορίζεται να ζωγραφίσει τα εικονίδια στο desktop. Κάποια πρόταση για κάρτα low profile amd ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, rooter είπε

Κάποια πρόταση για κάρτα low profile amd ?

Έχετε κάποιο λόγο που θέλετε AMD; Της Nidia έχουν παρόμοιες τιμές και έχουν καλύτερη απόδοση. Πόσα διαθέτετε; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rooter είπε

Θέλω Amd για να υποστηρίξει freesync αν αλλάξει η χρήση του μηχανήματος. Το πολύ  100 €

Η μόνη LOW Profile που κυκλοφορεί στην Ελλάδα είναι αυτή.

(Το Freesync χρειάζεται κυρίως σε παιχνίδια, ίσως και σε εφαρμογές όπως Photoshop, Corel. Για απλή χρήση γραφείου δε θα έχετε θέμα). !Με επιφύλαξη αυτό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rooter είπε

Θέλω Amd για να υποστηρίξει freesync αν αλλάξει η χρήση του μηχανήματος. Το πολύ  100 €

Και αυτές είναι αξιόλογες για χρήση γραφείου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rooter είπε

Δεν υποστηρίζουν μόνο οι Radeon  freesync ?

Μπορώ να πάρω και Nvidia??

Ναι αρκετα monitors υποστηριζουν κανονικα freesync μεσω nvidia καρτες και display ports. Οθονες freesync που εχουν μονο hdmi δεν υποστηριζουν gsync.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JohnDoe1926 είπε

παω σε 1660 super μονο

Στο budget σας θα βρείτε καλές ευκαιρίες στα μεταχειρισμένα για RX 5600 XT και κάποια RX Vega 56 με μικροπροβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τέρης Α. είπε

Στο budget σας θα βρείτε καλές ευκαιρίες στα μεταχειρισμένα για RX 5600 XT και κάποια RX Vega 56 με μικροπροβλήματα.

Ναι αλλα βαση καποιων βιντεο που ειδα η 5600 δεν ειναι οτι καλυτερο για τα λεφτα της τουλαχιστον στα FPS που ειδα σε games τωρα αν εχει αλλες χαρες δεν γνωριζω. Δεν γουσταρω τη πρασινη οκ αλλα δεν ξανακανω το λαθος να παρω AMD ενω δεν ειναι εστω με αυτες τις παραμετρους τοπ γιατι τις κραταω και καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnDoe1926 είπε

η 5600

Να μη μιλήσουμε για τους drivers, αν και βελτιώθηκαν αρκετά τελευταία. Υποθέτω ότι έχετε monitor που υποστηρίζει Freesync, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Να μη μιλήσουμε για τους drivers, αν και βελτιώθηκαν αρκετά τελευταία. Υποθέτω ότι έχετε monitor που υποστηρίζει Freesync, σωστά;

Αυτο με τα drivers και την AMD δεν το εχω καταλαβει βεβαια δεν εχω μια R9 4-5 χρονια οποτε ισως να ειναι για νεες καρτες. Οχι ενα απλο Curved Samsung εχω τπτ ιδιαιτερο

 

*Ακυρο εχει Freesync τι μαθαινει κανεις :Ρ Με μπερδεψε οτι δν εχει Display port η οθονη 

Επεξ/σία από JohnDoe1926
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Άρα έχει μόνο Freesync. Τι παιχνίδια παίζετε;

*Ακυρο εχει Freesync τι μαθαινει κανεις :Ρ Με μπερδεψε οτι δν εχει Display port η οθονη 

Αφου σου απαντησα googlara την οθονη και ναι ελεγε freesync απλα το ειχα ξεχασει γιατι δεν το υποστιριζει η R9 μου.

Indie strategy και πολυ λιγα ΑΑΑ. Εβγαλα οκ στα μεσαια με χαμηλα το Lara Croft αλλα με το RDR2 δεν το παιζω επίτηδες γιατι αρνουμαι να παιξω αυτο το παιχνιδι με αυτα τα γραφικα που με αφηνει τωρα. (Low)

Απο'τι βλεπω τωρα σε ενα βιντεο του Linus μαλλον κοιταζα κατι λαθος τοσο καιρο γιατι βλεπω οτι δινει την 5600 Πολυ μπροστα απο την 1660Super στο RDR2 που με ενδιαφερει κιολλας Max 1080p δινει 60 η 5600 και 52 η 1660S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...