Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αναβάθμιση Κάρτας γραφικών


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι έχεις δίκιο εκανα λάθος.Αλλά και πάλι βλέπουμε την ίδια κάρτα από αρχές του 2017.Στις δοκιμές που έκανα σε παιχνίδια με 10700Κ με GPU του επεξεργαστή τα πράγματα είναι πάλι απογοητευτικά σε όλα τα παιχνίδια που έβαλα παλιά και καινούργια.Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, akmakas είπε

Ναι έχεις δίκιο εκανα λάθος.Αλλά και πάλι βλέπουμε την ίδια κάρτα από αρχές του 2017.Στις δοκιμές που έκανα σε παιχνίδια με 10700Κ με GPU του επεξεργαστή τα πράγματα είναι πάλι απογοητευτικά σε όλα τα παιχνίδια που έβαλα παλιά και καινούργια.Τεσπα.

H intel ποτέ δεν υποσχέθηκε gaming με την ενσωματωμένη , αυτό που ακούγεται είναι ότι τώρα με 11ης από Ι5 11500 και πάνω θα έχει μια απόδοση ανάμεσα σε R3200G &  R3400G. Στους Ι5 11400 και κάτω θα είναι -30% 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πως με την κάρτα του επεξεργαστή στον 4700Κ ειχα παίξει αξιοπρεπώς και είχα τερματίσει το Alien Isolation το οποίο έπαιξε πολύ νορμάλ.

Αλλες εποχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά από ενημέρωση που έχω είναι ότι στην Ευρώπη θα έρθουν μεγάλες ποσότητες από RTX3060 τις επόμενες εβδομάδες ικανές να ρίξουν την τιμή κάτω από τα 400ευρώ. Οπότε όποιος διαθέτει το 400αρι και μπορεί να περιμένει λίγες εβδομάδες έχει πολλές ελπίδες να αγοράσει τέτοια GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Προσωπικά από ενημέρωση που έχω είναι ότι στην Ευρώπη θα έρθουν μεγάλες ποσότητες από RTX3060 τις επόμενες εβδομάδες ικανές να ρίξουν την τιμή κάτω από τα 400ευρώ. Οπότε όποιος διαθέτει το 400αρι και μπορεί να περιμένει λίγες εβδομάδες έχει πολλές ελπίδες να αγοράσει τέτοια GPU.

Ποιος νοιαζεται για το σαπακι, για 3060ti εμαθες κατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ποιος νοιαζεται για το σαπακι, για 3060ti εμαθες κατι???

Εσύ το θες για mining , αυτές οι κάρτες επηρεάζονται από την σχετική ζήτηση.

Αν σου κάνει εσένα γι'αυτή την δουλειά  , την έχουν προλάβει άλλοι miners ποιο καλά δικτυωμένοι. 

Οταν θα σταματήσει να σου είναι αποδοτική , τότε θα αρχίσεις να βρίσκεις διαθέσιμες.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jgeorgiou είπε

Εσύ το θες για mining , αυτές οι κάρτες επηρεάζονται από την σχετική ζήτηση.

Αν σου κάνει εσένα , την έχουν προλάβει άλλοι miners ποιο καλά δικτυωμένοι. 

Για gaming τη θελω. Δεν ασχολουμε με αυτες τις αηδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευεται πως το παρακατω συστημα συμφερει σε σχεση με το να παρεις μια σκετη 3070? Ειμαι ετοιμος να παω για καλαθη αλλα ακομη μου μπαινουν καποιες σκεψεις... Παντως εγω που εκατσα και τα υπολογισα και με κομπιουτερακι μια χαρα ''οικονομικα'' βγαινει αν συνυπολογισεις πως ακομη και στο msrp να ηταν οι τιμες παλι γυρω στο 1450αρι θα εβγαινε αν τον εφτιαχνες κομματι κομματι ακομη και αν ειχε τα φθηνοτερα parts, πια ειναι η γνωμη σας? Εχει κανεις εμπειρια απο τα builds του πλαισιου?

 

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλό φαίνεται. Λίγο η ram είναι αργή αλλά δεν πειράζει και τόσο για intel, απλά να μην είναι single channel..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

καλό φαίνεται. Λίγο η ram είναι αργή αλλά δεν πειράζει και τόσο για intel, απλά να μην είναι single channel..

Ναι εχεις δικιο, βασικα σκεφτομαι να τους πω να μου στειλουν αναλυτικα κομματι κομματι και πως ειναι στημενο ακριβως για να γνωριζω απο πρωτα. Γι αυτο τη γνωμη εχεις? Ειναι καλυτερο βαση αποδοσης τιμης?

Πιστευεις πως και στα msrp να πηγαιναν οι τιμες θα μπορουσα να βρω σημαντικα πιο φθηνο build απο αυτο?

 

edit: Τροφοδοτικο εχω ουτος ή αλλος ενα τουμπανο platinum της corsair μικρο το κακο αλλα.. αφου θα το πληρωσω μην ειναι και καμια φολα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ναι εχεις δικιο, βασικα σκεφτομαι να τους πω να μου στειλουν αναλυτικα κομματι κομματι και πως ειναι στημενο ακριβως για να γνωριζω απο πρωτα.

και το τροφοδοτικο. αυτό το 735w μου μυρίζει μ@λ@κί@. Πάντως σίγουρα αξίζει, για 3070 και 10600Κ δεδομένης της κατάστασης..

6 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ναι εχεις δικιο, βασικα σκεφτομαι να τους πω να μου στειλουν αναλυτικα κομματι κομματι και πως ειναι στημενο ακριβως για να γνωριζω απο πρωτα. Γι αυτο τη γνωμη εχεις? Ειναι καλυτερο βαση αποδοσης τιμης?

Πιστευεις πως και στα msrp να πηγαιναν οι τιμες θα μπορουσα να βρω σημαντικα πιο φθηνο build απο αυτο?

Νομίζω του Πλαισίου καλύτερο. Με +150 παίρνεις καλύτερη κάρτα και έχεις και το Πλαίσιο αν συμβεί κάτι από θέμα εγγύησης. και λέει και κατόπιν παραγγελίας το 2ο, οπότε του αγίου π@@τσ@@ θα έρθει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω την εξής κάρτα γραφικών GTX-1070-STRIX

μου κανει κατι νερα τωρα τελευταια κ σκέφτομαι να την αλλάξω είμαι ανάμεσα σε αυτες που έχω βρει στο σκρουτζ συν μια ακομα

3070 Διαφορες Επιλογες

+ MSI VGA GeForce RTX 3070 Gaming Trio (οχι την Gaming X Trio) η απλη είναι αυτη.

Σε σύστημα με i7-10700K και Ζ490 Gaming X mobo.

αξιζει καποια απο αυτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Δηλαδή θα δώσεις 1400€ για μια 3070;

Δε ρωτάω ειρωνικά.

υπαρχει σε καποια μαγαζια οριακα στα 1000, δεν θελω ρε συ αλλα εαν η καρτα πεθανει τι θα κανω? θα μεινω χωρις υπολογιστη? δεν γινεται αυτο, οποτε κοιταω τις επιλογες μου για να ξερω που θα μπορεσω να κινηθω.
Εχεις καποια αλλη γνωμη να μου προτινεις πιο οικονομικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...