Προς το περιεχόμενο

Αν και δεν ανακοινώθηκε επίσημα, το Huawei P9 lite βρίσκεται ήδη σε καταστήματα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από τα P9 και P9 Plus, η εταιρεία Huawei κυκλοφόρησε ένα ακόμη smartphone στην σειρά P9 το οποίο μάλιστα δεν ανακοίνωσε επίσημα.

Παρόλα αυτά, το P9 lite κυκλοφόρησε επίσημα για παράδειγμα στην Γερμανία, όπου πωλείται έναντι €299 σε τρεις διαφορετικές χρωματικές επιλογές, μαύρο, λευκό και χρυσαφί.

 

Το P9 lite διαθέτει οθόνη 5,2 ιντσών ανάλυσης 1080 x 1920 pixels και σύμφωνα με παλαιότερες διαρροές βασίζεται στο HiSilicon Kirin 650 SoC, σε συνδυασμό με 2GB RAM και 16GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

 

Η selfie camera βασίζεται σε αισθητήρα 5,0 Megapixels ενώ η κύρια κάμερα βασίζεται σε αισθητήρα 13 Megapixels και συνοδεύεται από LED flash. Η μπαταρία του P9 lite διαθέτει χωρητικότητα 2900 ή 3000mAh.

 

Οι διαστάσεις του Huawei P9 lite είναι 146,8 x 72,6 x 7,5 χιλιοστά και το βάρος του είναι 147 γραμμάρια. Το λογισμικό βασίζεται στο Android 6.0 Marshmallow πάνω από το οποίο η Huawei έχει εγκαταστήσει στο EMUI 4.1.

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης esertas είπε:
Στο gsmarena λέει ότι έχει 3giga ram.
http://www.gsmarena....9_lite-7983.php
 
Και εδώ το gsmarena λέει ότι έχει 2GB RAM. Τι να κάνουμε;

Να το αφήσουμε στα 2,5 ?!? Ειρήνη υμιν..
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το p8 lite και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

το μονο που μου λειπει εινια η καλυτερη μπαταρια.

 

αχρηστη η οθονη 1080, και το δαχτυλικο αποτυπωμα πισω ειναι αβολο κατα τη γνωμη μου. Η θεση μπροστα κατω απο την οθονη ειναι η καλυτερη, οπως το εχει το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

το μονο που μου λειπει εινια η καλυτερη μπαταρια...

 

Και δεν είναι αποσπώμενη κιόλας.

Το P9 L φαίνεται να έχει βελτιωθεί σε όλα τα σημεία που έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολίαστο

 

οταν με 720p στις 5 ιντσες κανω καλα τη δουλεια μου δε βρισκω το λογο να παω σε 1080 στις ιδιες ιντσες.

 

Το κινητο δεν το κολαω στη μουρη μου οταν το χρησιμοποιω, ουτε το εχω για επιδειξη καφετεριακου τυπου βλεπε 4Κ σε 5 ιτσες κλπ. 

 

Για καθημερινη χρηση 720p στις 5 ιντσες ειναι υπεραρκετο. Η φωτεινοτητα, η αντιθεση και το κοντρας δεν εξαρτωνται απο την αναλυση, θα προτιμουσα πχ καλυτερο κοντραστ με με ιδια αναλυση παρα το ιδιο κοντρας αλλα καλυτερη αναλυση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

720p σε 5 ιντσες; Για τα μπαζα σε κινητο που το εχεις κοντα στη μουρη σου ολη την ωρα και ειδικα στις 5 ιντσες!! Οσο μεγαλονουν οι ιντσες τοσο πιο μακρια το εχεις το τηλεφωνο εκτος αν θεωρεις πως μεγαλυτερες ιντσες = κοντινοτερη αποσταση απο τα ματια σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αισθητήρας πίσω είναι πολύ βολικός , όταν πιανεις το κινητό κάθεται από μόνο του το δάχτυλο εκεί. Θα ήθελα να δω την κάμερα σε διάφορες συνθήκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αισθητήρας πίσω είναι πολύ βολικός , όταν πιανεις το κινητό κάθεται από μόνο του το δάχτυλο εκεί. Θα ήθελα να δω την κάμερα σε διάφορες συνθήκες..

Το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν ειναι στον αντιχειρα; Αν ναι, πιανεις εσυ το κινητο με τον αντιχειρα πισω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...